Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bajram Curri (1836) All All 143,209,961.00 290 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,230,283 2014-12-10 2014-12-11 31121450012014 Shtese page per funksionin Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 4,400,375 2014-12-10 2014-12-11 31621450012014 Pagese paaftesie Bashkia B.Curri Tropoje, invalite dhjetor 2014, permbledhse bordoro muajt
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 80,795 2014-12-10 2014-12-11 31421450012014 Shtese page per funksionin Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 422,695 2014-12-10 2014-12-11 31321450012014 Paga baze Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 610,942 2014-12-10 2014-12-11 31221450012014 Paga baze Bashkia B.Curri Tropoje, paga muajt nentor 2014, permbledhse dhe liste-pagese e muajt
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,867,250 2014-12-10 2014-12-11 31721450012014 Ndihme ekonomike Bashkia B.Curri Tropoje,ndihem ekonomike muajt nentor dhe diference e muajt tetor 2014, VKB 41 dt.25.11.2014, kon pref 3/30 dt.3.12.2014, permbledhse dhe liste-pagese perkatese
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,879,050 2014-12-10 2014-12-11 31821450012014 Ndihme ekonomike Bashkia B.Curri Tropoje,ndihem ekonomike muajt dhjetor 2014, VKB 46 dt.9.12.2014, permbledhse dhe liste-pagese perkatese
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 573,840 2014-11-25 2014-11-27 30321450012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia B.Curri Tropoje blerej fidanesh kontrate date 15.09.2014 akt marrje date 15.10.2014 app dt 15.09.2014ft nr 422 dt 15.10.2014 fh nr 19 date 20.10.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) HALILI 1 Tropoje 51,000 2014-11-26 2014-11-27 30921450012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia B.Curri Tropoje lyerje e godines se bashkise app dt 22.09.2014 up nr 18 dt 16.09.2014 preventiv situacion ft nr 404 dt 01.10.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) TATA JUNIOR Tropoje 30,000 2014-11-26 2014-11-27 31021450012014 Sherbime telefonike Bashkia B.Curri Tropoje internet tremujori i katert ft nr 30 dt 25.09.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) VALMIR NIKOÇI Tropoje 442,205 2014-11-25 2014-11-26 302221450012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia B.Curri Tropoje ushqime kontrate dt 16.04.2014 ft nr 4.6 dt 15.10.2014 fh nr 5.6 dt 15.10.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) NAZMI MURATI Tropoje 191,000 2014-11-25 2014-11-26 30121450012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia B.Curri pjese kembimi up nr 20 dt 15.10.2014 app dt 20.10.2014 ft nr 34 dhe 34/1 dt 20.10.2014 fh nr 18 dt 20.11.2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 4,466,800 2014-11-24 2014-11-24 30021450012014 Pagese paaftesie Bashkia B.Curri invalid paaftesi nentor 2014 permbldhese bordoroje nentor 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 640 2014-11-14 2014-11-14 29921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrat T100374 prill 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 1,106,036 2014-11-11 2014-11-11 21121450012014 Shtese page per vjetersi ne pune BAshkia B.Curri Tropoje aga permbledhs ebordoroje tetoir 2014
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 22421450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per gusht 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 22321450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100345 per korrik 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 15,960 2014-11-07 2014-11-10 25921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100374 nentor 2010
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 24,880 2014-11-07 2014-11-10 25121450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji kontrate T100373 prill 2013
  Bashkia Bajram Curri (1836) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tropoje 340 2014-11-07 2014-11-10 27921450012014 Elektricitet 2145001 Bashkia B.Curri energji principal kontrate T100376 gusht 2013