Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,859,853,477.00 2,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 169,968 2021-11 2021-11-05 93021020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pages ndihm ekonomike+kompesim energjie shtator 2021, VKB nr.77, dt.29.10.2021, konf.prefekti nr.775/1, dt.03.11.2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 137,360 2021-11 2021-11-05 93121020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pages ndihm ekonomike shtator 2021, VKB nr.76, dt.29.10.2021, konf.prefekti nr.775/1, dt.03.11.2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 290,502 2021-11 2021-11-05 90721020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 189,921 2021-11 2021-11-05 90621020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 212,301 2021-11-03 2021-11-04 90921020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 59,762 2021-11-03 2021-11-04 901121020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 143,832 2021-11-03 2021-11-04 91721020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 38,957 2021-11-03 2021-11-04 91521020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4,257,184 2021-11-03 2021-11-04 90121020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Berat 163,890 2021-11-03 2021-11-04 91021020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 38,957 2021-11-02 2021-11-04 91621020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Berat 18,000 2021-11-03 2021-11-04 92321020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat ndales page Agim Rako shkresa permbarimit 112, dt.26.02.2018, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 40,587 2021-11-03 2021-11-04 90321020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,179,855 2021-11-03 2021-11-04 91121020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 1,130,948 2021-11-03 2021-11-04 90221020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 149,539 2021-11-03 2021-11-04 90521020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 466,018 2021-11-03 2021-11-04 90821020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 387,665 2021-11-03 2021-11-04 91421020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 50,138 2021-11-03 2021-11-04 91321020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 187,455 2021-11-03 2021-11-04 91221020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese