Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,859,853,477.00 2,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 340,825 2021-10-11 2021-10-13 84521020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese ndihme financiare fondi i mbrejtjes civile vkb 65 dt 30.09.2021 konfirmini 675/1 dt 05.10.2021 urdher ekzekutimi dhe listepagesa
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 8,500 2021-10-11 2021-10-12 84821020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 9732 dt 06.10.2021 tarife sherbimi regjistrim pasurie
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 8,500 2021-10-11 2021-10-12 84721020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 8754 dt 07.10.2021 tarife sherbimi regjistrim pasurie
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,001,046 2021-10-08 2021-10-11 83921020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese ndihmat ekonomike shtator 2021 listepagesa vendimi 1.1.9 dt 30.09.2021
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 46,750 2021-10-08 2021-10-11 84121020012021 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese urdheri nr 532;535 dt 09.09.2021 vkb 81 dt 29.12.2020 konfirmimi 1123/2 dt 06.01.2021 vendimi 827 dt 15.12.2020 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 8,500 2021-10-08 2021-10-11 84321020012021 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese urdheri nr 532;535 dt 09.09.2021 vkb 81 dt 29.12.2020 konfirmimi 1123/2 dt 06.01.2021 vendimi 827 dt 15.12.2020 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 8,500 2021-10-08 2021-10-11 84221020012021 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese urdheri nr 532;535 dt 09.09.2021 vkb 81 dt 29.12.2020 konfirmimi 1123/2 dt 06.01.2021 vendimi 827 dt 15.12.2020 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 59,500 2021-10-08 2021-10-11 84021020012021 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese urdheri nr 532;535 dt 09.09.2021 vkb 81 dt 29.12.2020 konfirmimi 1123/2 dt 06.01.2021 vendimi 827 dt 15.12.2020 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 2,020,604 2021-10-08 2021-10-11 83821020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese ndihmat ekonomike shtator 2021 listepagesa vendimi 1.1.9 dt 30.09.2021
  Bashkia Berat (0202) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Berat 194,490 2021-10-08 2021-10-11 83721020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese fatura 83-84 dt 06.10.2021 seria 85953807;85953806 lidhje kontraate per objektin ujesjellesi i fshati duhanas
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 149,539 2021-10-05 2021-10-06 80921020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) FK TOMORI 1923 Berat 3,040,000 2021-10-05 2021-10-06 82821020012021 Subvencione per diference cmimi te tjera te ngjashme 2102001 bashkia berat pagese detyrim financiar per fk tomori 1923 vkb 81 dt 29.12.2021 pagese detyrim financiar
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 126,990 2021-10-05 2021-10-06 83121020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,714,365 2021-10-05 2021-10-06 82921020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 317,475 2021-10-05 2021-10-06 83021020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 189,921 2021-10-05 2021-10-06 81021020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 126,990 2021-10-05 2021-10-06 83221020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Berat 10,000 2021-10-05 2021-10-06 82721020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat ndalese nga paga shattor 2021 per punonjesin agim rako shkresa 112 dt 25.02.2018
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 253,980 2021-10-05 2021-10-06 83321020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 22,390 2021-10-05 2021-10-06 83521020012021 Posta dhe sherbimi korrier 2102001 bashkia berat pagese faturat e postes permbledhsja dt 29.09.2021