Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,617,340,059.00 2,437 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 6,181,987 2021-09-28 2021-09-29 78421020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi nr 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 76/2021 date 04.08.2021 relacioni date 02.08.2021 sherbim pastrimi korrik 2021
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 142,580 2021-09-27 2021-09-28 78921020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese ndihme ekonomike raste te vecanta vkb 63 dt 20.09.2021 urdher ekzekutimi listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 10,435,362 2021-09-27 2021-09-28 78721020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat pagese paaftesia per njasite administrative shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 177,584 2021-09-27 2021-09-28 78821020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese ndihme ekonomike 6% kompensimi i energjise gusht 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 4,961,474 2021-09-23 2021-09-27 77821020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 6/2021 date 09.02.2021 sherbim pastrimi janar 2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 4,858,401 2021-09-23 2021-09-27 77621020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 25 date 03.11.2020 seria 83300825 sherbim pastrimi gusht 2020
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 4,918,442 2021-09-23 2021-09-27 77721020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 33 date 31.12.2020 seria 83300833 sherbim patrimi dhjetor 2020
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 235,000 2021-09-23 2021-09-24 77221020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 8844 date 16.09.2021 tarife sherbimi per gjendjen pasurore
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 6,000 2021-09-23 2021-09-24 77121020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 8986 date 20.09.2021 tarife sherbimi per gjendjen pasurore
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,940,800 2021-09-23 2021-09-24 77321020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat pagese invalidet e punes shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Berat 5,000 2021-09-23 2021-09-24 77521020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat pagese ndalese paaftesie te znj mirela fadil patrioti shtator 2021
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 15,609,863 2021-09-23 2021-09-24 77421020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat pagese ndalese paaftesia shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 10,687 2021-09-20 2021-09-22 76021020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret gusht 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 192,366 2021-09-17 2021-09-21 75621020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltare gusht 2021, VKB nr.81, dt.29.12.2020, konfirm prefek. nr.1123/2, dt.06.01.2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Berat 5,000 2021-09-20 2021-09-21 76821020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa vfatura 369934169 dt 04.08.2021 rinovim domani
  Bashkia Berat (0202) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Berat 51,000 2021-09-17 2021-09-21 76621020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fashatrave gusht 2021 listepagesave
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 14,450 2021-09-17 2021-09-21 76221020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fashatrave gusht 2021 listepagesave
  Bashkia Berat (0202) "GEGA CENTER GKG" Berat 4,000 2021-09-15 2021-09-21 75421020012021 Karburant dhe vaj 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 15 dt 25.03.2021, kontrata nr.2614,dt 19.05.2021, fatura nr.205/2021 dt 21.05.2021 , fh nr.26dt.21.05.2021, blerje karburanti
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 7,225 2021-09-17 2021-09-21 76521020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fashatrave gusht 2021 listepagesave
  Bashkia Berat (0202) BOA SORTE Berat 10,080 2021-09-15 2021-09-21 75621020012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 10/1 dt 01.04.2021 ftesa per oferte 02.04.2021 kontrata 1900/1 dt 09.04.2021 pmd 05.08.2021 fat 153/2021 dt 05.08.2021 flete hyrja 53 dt 05.08.2021 materiale