Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,859,853,477.00 2,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 52,897 2021-11-03 2021-11-04 90421020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat tetor 2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 56,000 2021-11-02 2021-11-03 90021020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese tarife sherbimi, kerkese pagese dt.29.10.2021, kerkesa nr.10498, dt.22.10.2021
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 36,656 2021-11-01 2021-11-03 89821020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese shperblim dalje ne pension, urdheri nr.557, dt.11.10.2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 22,950 2021-10-28 2021-11-01 89521020012021 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese anetar te keshillit artistik, VKB nr.59, dt.18.12.2019, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 7,650 2021-10-28 2021-11-01 89721020012021 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese anetar te keshillit artistik, VKB nr.59, dt.18.12.2019, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 7,650 2021-10-28 2021-11-01 89621020012021 Shpenzime per honorare 2102001 bashkia berat pagese anetar te keshillit artistik, VKB nr.59, dt.18.12.2019, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 63,495 2021-10-27 2021-10-29 89321020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese bursa per nxenesit, VKB nr.77, dt.29.12.2020, nr.7, dt.12.02.2021, konf.prefekt nr.112/1, dt.15.02.2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 54,651 2021-10-26 2021-10-28 89221020012021 Elektricitet 2102001 bashkia berat pagese faturat e muajit shtator 2020 energji eletrike dt 30.09.2021
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 63,495 2021-10-27 2021-10-28 89421020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese bursa per nxenesit, VKB nr.77, dt.29.12.2020, nr.7, dt.12.02.2021, konf.prefekt nr.112/1, dt.15.02.2021, liste pagese
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 3,500 2021-10-26 2021-10-28 89021020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 5292 dt 25.10.2021 tarife sherbimi per verifikim online te gjendjes se pasurise
  Bashkia Berat (0202) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Berat 5,000 2021-10-26 2021-10-28 88921020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat ,ndalese permbarimore nga paaftesia e muajit tetor 2021 mirela fadil patrioti shkrese 648 dt 03.03.2020
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 18,275 2021-10-26 2021-10-28 85221020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisionere te zgjedhjeve shkresa kzaz 65, 66, 5653
  Bashkia Berat (0202) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Berat 1,960 2021-10-26 2021-10-28 89121020012021 Shpenzime te tjera transporti 2102001 bashkia berat ,kolaudimi mjetit fat 422796374 dt 25.10.2021
  Bashkia Berat (0202) SHOQATA. " DELIART" Berat 500,000 2021-10-21 2021-10-27 88421020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese urdher pagese 19.10.2021 fatura 3/2021 dt 14.10.2021 kontrata 4893/3 dt 14.10.2021 urdher 571 dt 15.10.2021 proces verbali 4895/2 dt 11.10.2021 projekti artistik Miss Globe 2021
  Bashkia Berat (0202) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Berat 51,000 2021-10-19 2021-10-20 87521020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave shatator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 82,500 2021-10-19 2021-10-20 87721020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi shkresa MFE 773/41 dt 15.04.2021 vkb 33 dt 26.05.2021 konfirmimi 329/1 date 01.06.2021 lstepagesa urdher ekzekutimi
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 14,450 2021-10-19 2021-10-20 87121020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave shatator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 192,366 2021-10-19 2021-10-20 86521020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 74,809 2021-10-19 2021-10-20 86621020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 7,225 2021-10-19 2021-10-20 87221020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave shatator 2021 listepagesa