Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,859,853,477.00 2,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 32,061 2021-10-19 2021-10-20 86721020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 36,600 2021-10-19 2021-10-20 87621020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi shkresa MFE 773/41 dt 15.04.2021 vkb 33 dt 26.05.2021 konfirmimi 329/1 date 01.06.2021 lstepagesa urdher ekzekutimi
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 10,687 2021-10-19 2021-10-20 86821020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 7,225 2021-10-19 2021-10-20 87421020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave shatator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 10,687 2021-10-19 2021-10-20 86921020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 138,125 2021-10-19 2021-10-20 87021020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave shatator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 5,100 2021-10-19 2021-10-20 87321020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave shatator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 40,000 2021-10-18 2021-10-19 86421020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 9961 dt 12.10.2021 tarife sherbimi per verifikim online te gjendjes se pasurise
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 5,950 2021-10-14 2021-10-19 85821020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisioneret e zgjedhjeve te 25.04.2021 shkresa KZAZ nr 65 dt 04.085.2021 dhe KZAZ 65 dt 14.05.2021 shresa e KQZ 5653 dt 07.06.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 8,925 2021-10-14 2021-10-19 85521020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisioneret e zgjedhjeve te 25.04.2021 shkresa KZAZ nr 65 dt 04.085.2021 dhe KZAZ 65 dt 14.05.2021 shresa e KQZ 5653 dt 07.06.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Sonila Eskiu Berat 35,000 2021-10-14 2021-10-19 86221020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese urdher blerje 7 dt 13.09.2021 proces verbali marjes ne dorezim dt 13.09.2021 fatura 17/2021 dt 13.09.2021 shpenzim per aktivitet
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 2,975 2021-10-14 2021-10-19 85921020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisioneret e zgjedhjeve te 25.04.2021 shkresa KZAZ nr 65 dt 04.085.2021 dhe KZAZ 65 dt 14.05.2021 shresa e KQZ 5653 dt 07.06.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 42,500 2021-10-14 2021-10-19 85121020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese aktivitet kulturor projekt festa e roshnikut kontrat 4489/3 dt 08.09.2021 proc verb kolaudim projkt 4489/4 dt 08.09.2021 urdher 494 dt 07.09.2021 listepagesa proces verbal 4489/1 dt 07.09.2021 vend i bordit art
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 2,975 2021-10-14 2021-10-19 85621020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisioneret e zgjedhjeve te 25.04.2021 shkresa KZAZ nr 65 dt 04.085.2021 dhe KZAZ 65 dt 14.05.2021 shresa e KQZ 5653 dt 07.06.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 15,725 2021-10-14 2021-10-19 85321020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisioneret e zgjedhjeve te 25.04.2021 shkresa KZAZ nr 65 dt 04.085.2021 dhe KZAZ 65 dt 14.05.2021 shresa e KQZ 5653 dt 07.06.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 2,975 2021-10-14 2021-10-19 85421020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisioneret e zgjedhjeve te 25.04.2021 shkresa KZAZ nr 65 dt 04.085.2021 dhe KZAZ 65 dt 14.05.2021 shresa e KQZ 5653 dt 07.06.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 2,975 2021-10-14 2021-10-19 85721020012021 Shtesa page te tjera 2102001 bashkia berat pagese komisioneret e zgjedhjeve te 25.04.2021 shkresa KZAZ nr 65 dt 04.085.2021 dhe KZAZ 65 dt 14.05.2021 shresa e KQZ 5653 dt 07.06.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Adenis Kastrati Berat 32,000 2021-10-11 2021-10-14 84621020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese urdher blerje 08 dt 28.09.2021 proces verbali 22.09.2021 fatura 17/2021 dt 28.09.2021 riparim printeri
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 180,000 2021-10-12 2021-10-13 84921020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi vkb 70 dt 30.09.2021 konfirmimi 675/1 dt 05.10.2021 urdhe ekzekutimi listepagesa kontrata e qerase
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,302,694 2021-10-11 2021-10-13 84421020012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2102001 bashkia berat pagese shlyerje e kestit te kredise per kredine e financuar nga CEBndertimi i banesave me qellim social shresa MFE 15729 dt 16.09.2021 urdher pagesa 08.10.2021