Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,627,564,461.00 2,438 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 212,301 2021-10-04 2021-10-05 81321020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 340 2021-09-29 2021-10-01 79121020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kontrata B045273 fatura 412404099 date 30.04.2021 energji eletrike
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 117,520 2021-09-29 2021-10-01 80121020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi shkres MFE 773/41 dt 15.04.2021 vkb 33 dt 26.05.2021 konfirmimi 329/1 dt 01.06.2021 shkresa Dr ectp nr 4621 dt 16.09.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 13,557 2021-09-29 2021-10-01 79221020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kontrata B045273 fatura 413376516 date 25.05.2021 energji eletrike
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 55,000 2021-09-29 2021-10-01 80421020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi shkres MFE 773/41 dt 15.04.2021 vkb 33 dt 26.05.2021 konfirmimi 329/1 dt 01.06.2021 shkresa Dr ectp nr 4621 dt 16.09.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 42,024 2021-09-29 2021-10-01 80321020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi shkres MFE 773/41 dt 15.04.2021 vkb 33 dt 26.05.2021 konfirmimi 329/1 dt 01.06.2021 shkresa Dr ectp nr 4621 dt 16.09.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 5,627 2021-09-29 2021-10-01 79321020012021 Elektricitet 2102001 bashkia berat pagese kontrata B045273 fatura 415119049 date 25.06.2021 energji eletrike
  Bashkia Berat (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 6,165 2021-09-29 2021-10-01 79421020012021 Elektricitet 2102001 bashkia berat pagese energjia elektrike fatura 416137898 date 26.07.2021 kontrata B045273
  Bashkia Berat (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 49,146 2021-09-29 2021-10-01 79821020012021 Elektricitet 2102001 bashkia berat pagese energjia elektrike gusht 2021 e bashkise berat dhe MZSH
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 2,600 2021-09-29 2021-10-01 79921020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 9327 date 28.09.2021 tarife sherbimi per verifikim te gjendjes pasurore
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 35,020 2021-09-29 2021-10-01 80221020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi shkres MFE 773/41 dt 15.04.2021 vkb 33 dt 26.05.2021 konfirmimi 329/1 dt 01.06.2021 shkresa Dr ectp nr 4621 dt 16.09.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Gentian Droboniku Berat 99,800 2021-09-29 2021-10-01 80021020012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2102001 bashkia berat pagese proces verbali i emergjencesnr 3621 dt 09.07.2021 pr verbali marrjes ne dorezim 14.07.2021 fatura 9/2021 dt 09.07.2021 flete hyrja 35 dt 09.07.2021 mirrembajtje mjete transprti MZSH
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 4,987,709 2021-09-28 2021-09-29 77921020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi nr 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 42/2021 date 09.04.2021 relacioni date 02.04.2021 sherbim pastrimi mars 2021
  Bashkia Berat (0202) KKG PROJECT Berat 6,500,000 2021-09-28 2021-09-29 79721020012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 7 dt 12.01.2021 njoftim fituesi 1583/2 date 29.03.2020 kontrata 2169/1 dt 23.04.2021 urdheri 496 dt 08.09.2021 fatura 5/2021 dt 21.09.2021 fh 63 dt 27.09.2021 hartim projekti ura e re rikos
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 5,487,346 2021-09-28 2021-09-29 78221020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi nr 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 62/2021 date 09.06.2021 relacioni date 03.06.2021 sherbim pastrimi prill 2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 5,823,716 2021-09-28 2021-09-29 78321020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi nr 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 68/2021 date 05.07.2021 relacioni date 01.07.2021 sherbim pastrimi qershor l 2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 455,243 2021-09-28 2021-09-29 78121020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi nr 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 53/2021 date18.05.2021 relacioni date 04.05.2021 sherbim pastrimi prill 2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 4,001,665 2021-09-28 2021-09-29 78021020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi nr 1 date 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 date 25.04.2019 fatura 52/2021 date18.05.2021 relacioni date 04.05.2021 sherbim pastrimi prill 2021
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 144,000 2021-09-28 2021-09-29 79521020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese vkb 43 dt 01.07.2021 konfirmim 410/1 dt 08.07.2021 kontrate qeraje shkresa dr.ectp 4664 dt 20.09.2021
  Bashkia Berat (0202) SEED CONSULTING Berat 9,500,000 2021-09-28 2021-09-29 79621020012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 30 dt 30.04.2020 njoftim fituesi 2413/2 date 20.07.2020 kontrata 2413/9 dt 24.07.2020 urdheri 182 dt 24.03.2021 fatura 6/2021 dt 14.09.2021 fh 64 dt 27.09.2021 hartim projekti unaza e re