Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,627,564,461.00 2,438 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 189,921 2021-10-05 2021-10-06 81021020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 126,990 2021-10-05 2021-10-06 83221020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Berat 10,000 2021-10-05 2021-10-06 82721020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat ndalese nga paga shattor 2021 per punonjesin agim rako shkresa 112 dt 25.02.2018
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 253,980 2021-10-05 2021-10-06 83321020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 22,390 2021-10-05 2021-10-06 83521020012021 Posta dhe sherbimi korrier 2102001 bashkia berat pagese faturat e postes permbledhsja dt 29.09.2021
  Bashkia Berat (0202) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Berat 253,980 2021-10-05 2021-10-06 83421020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese vkb 7 dt 12.02.2021 konfirmimi 112/1 dt 15.02.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 468,054 2021-10-04 2021-10-05 81221020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Berat 163,890 2021-10-04 2021-10-05 81421020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 38,957 2021-10-04 2021-10-05 81921020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,389,952 2021-10-04 2021-10-05 81521020012021 Shtese page per gradat ushtarake 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 169,285 2021-10-04 2021-10-05 81621020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 54,310 2021-10-04 2021-10-05 80721020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 389,014 2021-10-04 2021-10-05 81821020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 290,502 2021-10-04 2021-10-05 81121020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4,302,039 2021-10-04 2021-10-05 80521020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 52,685 2021-10-04 2021-10-05 80821020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 1,130,475 2021-10-04 2021-10-05 80621020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 134,832 2021-10-04 2021-10-05 82121020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 50,138 2021-10-04 2021-10-05 81721020012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 38,957 2021-10-04 2021-10-05 82021020012021 Shtese page per funksionin 2102001 bashkia berat pagese pagat shtator 2021 listepagesa