Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS All 218,238,725.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-01-27 2012-01-30 14/2101137/2012 602 Min.Bashkia 8- interneti,fat.nr.81686035 dt.06.02.2012 peridha 01.-31 janar 2012
Komuna Fan (2026) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Mirdite 26,400 2012-01-23 2012-02-09 5162 komuna fane per sherb interneti
Drejtoria e Policise Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 23,700 2012-02-14 2012-02-20 4410160202012 602-Drej.Polic.Qarku.Tirane sherbim interneti,kontrate nr 1262/1 dt 11.04.2011 ne vazhdim,fat nr serie 8168597 dt 30.12.2011
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 17,032 2012-02-16 2012-02-21 2721011382012 602 Min.Bashkia 11-interneti,fat.dt.18.01.2012 dhe dt.01.02.2012 kont.nr.1004 dt/14.11.2011 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-02-21 2012-02-21 3510060472012 602 DPUK internet janar 2012 up 1 03.01.2012 pv 03.01.2012 kont 4 03.01.2012 fat 24305917 31.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,250,000 2012-02-20 2012-02-21 7510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr 7/5 dt 28.02.2011,ne vazhdim,fat nr serie 24305910 dt 31.01.2012
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 35,000 2012-02-17 2012-02-21 3010040232012 602 Sherbimi Gjeologjik. lik ft intern
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-02-21 2012-02-22 2821011372012 602 Min.Bashkia 8- interneti fat.nr.81686145 dt.01.02.2012,periudha 01-29.02.2012
Komuna Fan (2026) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Mirdite 26,400 2012-02-21 2012-02-22 3126680012012 komuna fane per sherbime interneti
Enti i Turizmit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 23,980 2012-02-23 2012-02-28 3210120592012 602 A.SH .TURIZMIT Internet muaj Janar 2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 180,000 2012-02-24 2012-03-13 3810170372012 602 REP 3001 TEL TRING FAT SHKURT-MARS 2011
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-03-02 2012-03-19 3110630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE. lik ft intern kontr ne vazhd dt 19.1.2012 ft seri 24305916 dt 31.1.2012
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,900,800 2012-03-07 2012-03-21 4910110392012 602 Rektorati UT sherb konektiviteti up 31 dt 29.3.2011 njf 15554 dt 8.8.11 kontr 856/3 dt 31.8.11 fat 81685725 dt 31.10.11 s 81685725 fat 81685872 dt 30.1.2011 m tetor 2011 -janar 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,206,896 2012-03-06 2012-03-21 13610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr 7/5 dt 28.02.2011 ne vazhdim,fat nr serie 81686274 dt 28.02.2012
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-03-08 2012-03-21 3621011392012 602 Min.Bashkia 3- interneti fat.nr.81686144 dt.01.02.2012 kont.ne vazhdim
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-03-07 2012-03-21 5510060472012 602 DPUK internet shkurt 2012 kont 129 18.02.2011 fat 81686279 29.02.2012
Komuna Gojan I Madh (3330) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Puke 100,800 2012-03-08 2012-03-21 4027180012012 KOMUNA GJEGJAN KODI 2718001TARIF INTERNETI FAT.24305722 DT.10.08.2011
Qendra Ditore Kamez (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 50,000 2012-03-09 2012-03-23 3021660022012 602 QENDRA DITORE POLIVALENTE KAMEZ PAGESE INTERNETI UP 8 DT 3.01.2012 PV 3 DT 3.01.2012 FAT 8168088 DT 17.12.2012
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 56,546 2012-03-09 2012-03-23 1210120092012 602 Q K K F Sherbim internet me kod KB10289
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-03-13 2012-03-30 6710160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate nr 47/6 dt 05.102010 ne vazhdim,fat nr serie 81686273 dt 29.02.2012
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2012-06-26 2012-07-13 16526900012012 INTERNET K.CARSHOVE
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 20,970 2012-06-22 2012-07-13 11621011392012 602 Min.bashkia 3- internet prill maj qershor 2012 fat 81686473 02.04.2012 kont 146 18.02.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-06-25 2012-07-13 12810870062012 602 AKSHI PAGESE MUJORE TEL KONT 869 DT 1.11.2011 FAT 81686829 DT 2.06.2012
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 475,200 2012-03-20 2012-04-02 10310110392012 602 Rektorati UT sherb konektiviteti kontr vazhd 856/3 dt 31.8.11 fat 81686285 dt 29.2.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-03-21 2012-04-02 5110870062012 231 akshi tel kon.869,01.11.2011,ne vazhdim ,f81686297,01.03.2012
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-03-16 2012-04-02 4821011372012 602 Min.Bashkia 8- linje interneti fat. nr.81686298 dt.01.03.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 114,000 2012-03-21 2012-04-02 2310870062012 231 akshi shtrim i fibres optike up.25/1.22.09.2011.pv22.09.2011,pv22.09.2011,f24305746.30.09.2011
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 240,000 2012-03-21 2012-04-02 4510870062012 602 akshi internet up.4,05.01.2012,05.01.2012,pv05.01.2012,f24305956,29.02.2012
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2012-03-19 2012-04-02 5121011382012 602 Min.Bashkia 11- sherbime interneti kont.nr.1004 dt.14.11.2011,fat.nr.81686296 dt.01.03.2012
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-03-20 2012-04-02 5121011392012 602 Min.Bashkia 3-interneti fat.nr.81686299 dt.01.03.2012 up.nr.03 dt.13.02.2012,nr.3 dt.16.02.2012 for,nr.4 dt.16.02.2012 ,form.6 dt.16.02.2012 kont. nr.146 dt.18.02.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-03-21 2012-04-02 3610870062012 602 akshi tel.kon.869,01.11.2011ne vazhdim fat.81686147
Komuna Fan (2026) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Mirdite 26,400 2012-03-20 2012-04-09 4726680012012 komuna fane per sherbime interteni
Dega e rezervave Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,400 2012-03-23 2012-04-10 1910160922012 602-Drejt,Rajonal.Rezer.Materi.Tira internet fat shkurt 2012
Komuna Gojan I Madh (3330) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Puke 100,000 2012-03-21 2012-04-10 4527180012012 KOMUNA GJEGJAN KODI 2718001TARIF INTERNETI FAT81686379 DT.13.03.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,120 2012-03-27 2012-04-11 5721010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik internet urdh prok nr 4 dt 20.01.2012 proc verb dt 23.01.2012 fat 81686192 dt 08.02.2012
Komuna Qerret (3330) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Puke 139,680 2012-03-28 2012-04-11 3827150012012 2715001 KOMUNA QERRET PUKE KODI 2715001 TARIF SHERB INTERNETI 15.9.2011-15.03.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-03-26 2012-04-11 38100630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE. LIK FT INTERN SERIA 81686278 26.03.12
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 48,832 2012-04-03 2012-04-12 1910120092012 602 Q K K F Sherbim internet me kod KB10289
Enti i Turizmit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 11,990 2012-04-03 2012-04-12 5210120592012 602 A.SH .TURIZMIT Internet muaj Shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 342,619 2012-04-10 2012-04-17 6610870062012 602 AKSHI sherbim internet kon.240,08.03.2012,f81686435