Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS All 218,238,725.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-08-09 2012-08-16 231 10060472012 602 DPUK internet korrik 2012 kont. nr.4 dt. 03.01.12 ne vazhdim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-08-13 2012-08-17 47710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane SHERB SATELITOR KONT NE VAZHD 15/4 DT 01.03.12 FAT 1079226357 DT 31.07.12
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2012-08-17 2012-08-20 22026900012012 INTERNET K.CARSHOVE
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-08-28 2012-08-30 11510630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.lik ft intern seri 107926364 dt 30.7.2012 kontr sherbimi vazhdim nr 84 dt 19.01.12
Komuna Zall Bastar (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 129,876 2012-08-30 2012-08-31 92 2798001 2012 KOM ZALL BASTAR SHERB INTERNET +INSTALIM MODEM URDH NG KOM 1 DT 04.01.2012 UP 23 DT 23.08.2012 PV 23.08.2012 FAT 10792534
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-09-04 2012-09-10 32810160012012 Aparat.Min.Brende sherb konektiviteti gusht 2012 ,kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 8168 30.08.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 450,000 2012-09-04 2012-09-10 17610870062012 AKSHI PAG MUJORE TEL INTERNET KONTR 240 DT 8.03.2012 VD FAT 107926359 DT 31.07.2012 FAT 107926400 DT 1.08.2012
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 46,812 2012-09-05 2012-09-11 11810120092012 602 Q K K F telefon internet korrik 2012 nr regj KB10289
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-09-06 2012-09-12 15521011392012 602 Min.bashkia 3-INTRENET 107926397
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-09-11 2012-09-13 25710060472012 602 DPUK internet gusht 2012 kont. nr.4 dt. 03.01.12 ne vazhdim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-09-14 2012-09-17 53810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh satelitor k 1.3.2012 f 31.8.12 s 107926564
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 950,400 2012-09-13 2012-09-17 34910110392012 Rektorati UT miremb interneti kont v 856/3 dt 31.08.11 ft 107926360 dt 31.07.12 ser 107926568 dt 31.08.12
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 14,970 2012-09-17 2012-09-20 7810141012012 -IIPPolitike internet fat gusht 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 444,000 2012-09-17 2012-09-20 19210870062012 AKSHI INTERNET 240 DT 8.03.2012 FT 107926566
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 44,468 2012-09-18 2012-09-21 12710120092012 602 Q K K F telefon ft gusht 2012 nr regj KB10289
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2012-09-19 2012-09-24 178 2101138 2012 NJ.BASHK.NR 11 SHERB INTERNET KONTR SHERB 1004 DT 14.11.2011 VAZHDIM FAT 107926654 DT 01.09.2012
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-09-21 2012-09-24 175 2101137 2012 MIN BASHK NR 8 INTERNET FAT 107926644 DT 01.09.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 25,546 2012-09-19 2012-09-24 55910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane SHERB SATELITOR KONT 21.8.2012 f 5.9.12
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-09-21 2012-09-25 12010630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.lik ft intern seri 107916221 dt 31.8.2012 kontr sherbimi vazhdim nr 84 dt 19.01.12
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2012-09-27 2012-10-04 24126900012012 SHP.INT. K.CARSHOVE
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-10-04 2012-10-05 20110870062012 akshi pages mujore telefonie kont 869 dt 1.11.2012 fat 107926646 dt 1.09.2012
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Lezhe 24,000 2012-10-05 2012-10-08 10710290272012 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 107926770 DT 26.09.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-10-08 2012-10-09 37210160012012 Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti shtator 2012 kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 107916248 30.09.2012 pverb marrje dorzim 05.10.2010
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-10-08 2012-10-09 17421011392012 602-MINI BASHKIA 3 INTERNET FAT 107926643 DT 01.09.12 SR 107926643
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 450,000 2012-10-09 2012-10-15 21210870062012 AKSHI SHERB INTERNETI KONT 240 DT 8.03.2012 FT 107916247 DT 30.09.2012 KONTR 869 D.11.2011 VD FT 107926817 DT 1.10.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-10-09 2012-10-15 12810630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.lik ft intern shtator 2012 dt 30.9.2012 kontr sherbimi vazhdim nr 84 dt 19.01.12
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 475,200 2012-10-10 2012-10-16 38810110392012 602 Rektorati UT sherb konektiviteti kontr vazhd 856/3 dt 31.8.2012 fat 107926576 dt 30.9.12
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-10-11 2012-10-16 29210060472012 602 DPUK INTERNET SHTATOR 2012 kont. nr.4 dt. 03.01.12 ne vazhdim
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 9,542 2012-10-12 2012-10-17 16710870062012 AKSHI PAGES MUJORE TELEFONIE KNT 240 DT 8.03.2012 VD FT 107926886 DT 9.10.2012
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-10-15 2012-10-17 188 2101137 2012 MIN BASHK NR 8 INTERENET FAT 107926815 DT 01.10.2012
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2012-10-16 2012-10-22 195 2101138 2012 MIN BASHK NR 11 INTERNET FAT 107926825 DT 01.10.2012 KONTR 1004
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 48,426 2012-10-16 2012-10-22 13910120092012 1012009 602Q K K F sh telefon internet shtator 2012 nr regj KB10289
Komuna Martanesh (0603) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Bulqize 100,800 2012-10-23 2012-10-26 13623210012012 Komuna Martanesh (2321001) likujdim sherbim interneti.
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2012-10-23 2012-10-26 27526900012012 INTERNET K.CARSHOVE
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-10-22 2012-10-26 60910160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh kv 1.3.2012 f 30.9.12 s 107916245
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-10-26 2012-10-29 18321011392012 602-MINI BASHKIA 3 INTERNET FAT 107926814 DT 01.10.12 NE VAZHD
Mini Bashkia 10 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 14,000 2012-11-06 2012-11-19 17521011352012 602 Njesia bashkiake 10- interneti tetor 2012 fat.107926728,107926729 dt.19.09.12,107926963,107926964 dt.22.10.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-11-07 2012-11-21 33210060472012 602 DPUK INTERNET tetor 2012 kont. nr.4 dt. 03.01.12 ne vazhdim
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-11-19 2012-11-27 17810630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.lik ft intern seri 107927021 dt 31.10.12 kontr sherbimi vazhdim nr 84 dt 19.01.12
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 458,524 2012-11-16 2012-11-27 22910870062012 AKSHI MIREMB KONT 240 DT 8.03.2012 VD FT 107927016 DT 31.10.2012 FAT 107927099