Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS All 218,238,725.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2013-12-17 2013-12-18 21321011382013 Min Bashk Nr 11 Sherb internet fat 113681466 dt 02.12.2013
Komuna Gore (1515) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Korçe 64,800 2013-12-12 2013-12-18 22225040012013 KOMUNA GORE SHERBIM INTERNETI TETOR-DHJETOR FAT.113681123
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Sarande 26,400 2013-12-27 2013-12-30 12710120172013 fatura 107894617dt 04.12.2013 z butrint
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Sarande 26,400 2013-12-27 2013-12-30 132.10120172013 fatura 107894617dt 04.12.2013 z butrint
Qendra Ditore Kamez (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2013-12-16 2013-12-17 8521660022013 2166002 QENDRA DITORE POLIVALENTE INTERNET KORRIK 2013 GUSHT 2013 FAT 81684640/715