Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS All 218,238,725.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-11-26 2012-11-27 67910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr 7/5 dt 28.02.2011 ne vazhdim,fat nr serie f 31.10.2012 s 107927014
Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 168,000 2012-11-21 2012-11-27 14410920012012 602,inst syudim krim pasoj e komunizmit ,INTERNET,KONTR VAZH 22/10/12,FAT 107927006 D 29/10/12
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-11-23 2012-11-27 19621011392012 602-MINI BASHKIA 3 INTERNET FAT 107927081
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-11-26 2012-11-27 2182101138 2012 Min Bashk Nr 8 lik internet fat 10792/7082 dt 01.11.2012
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2012-11-21 2012-11-27 212 2101138 2012 Min Bashk Nr 11 - sherb internet kontr 1004 dt 14.11.2011 vazhdim fat 107927080 dt 01.11.2012
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 48,370 2012-11-13 2012-11-27 16610120092012 602 Q K K F telefon internet tetor 2012 kl Kb10289
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,609,995 2012-11-27 2012-12-04 42710160012012 Ministria e Brend.(Aparati) sherbim konektiviteti shtator 2012 kont vazhd 47/5 dhe shtese kontrate 47/6 05.10.2012 fat 107927017 31.10.2012 shpallje ne Buletin APP nr 12 nentor 2012
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2012-11-19 2012-12-13 29526900012012 INTERNET K.CARSHOVE
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-12-07 2012-12-18 37610060472012 602 DPUK INTERNET NENTOR 2012 kont. nr.4 dt. 03.01.12 ne vazhdim FAT. DT.30.11.12
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 444,000 2012-12-05 2012-12-17 254 1087006 2012 602 Sherbim interneti, mirembajtje Kontrate nr. 240 prot dt.08.03.2012 vd. Ft. nr. S/107927236 dt.30/11/2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,361,625 2012-12-05 2012-12-17 47010160012012 Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate ne vazhdim nr 31/2 dt 05.10.2012,fat 107927240 30.11.2012
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 48,420 2012-12-05 2012-12-17 17610120092012 602 Q K K F sh interneti dhe telefon nr regj kb10289 nentor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-12-08 2012-12-19 76010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr15/4 1.3.12 f 30.11.12 s 107927234
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-12-14 2012-12-27 241 2101137 2012 Min Bashk Nr 8 - internet fat 10792/7289 12-2012
Komuna Gjegjan (3330) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Puke 75,680 2012-12-11 2012-12-27 23227180012012 KOMUNA GJEGJAN KODI 2718001 TARIF INTERNETI FAT 81686379 DT.13.03.2012
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2012-12-10 2012-12-27 31826900012012 INTERN. K.CARSHOVE
Komuna Gore (1515) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Korçe 139,680 2012-12-10 2012-12-24 23525040012012 SHERBIM INTERNETI FAT.107926922 (PJESORE) KOMUNA GORE
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2012-08-17 2012-08-21 160 2101138 2012 MIN BASHK NR 8 SHERB INTERNETI KONTR 1004 DT 14.11.2011 VAZHDIM FAT 107926408 DT 01.08.2012
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-08-21 2012-08-21 156 2101137 2012 MIN BASHK NR 8 INTERNET FAT 107926398 DT 01.08.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-06-06 2012-06-11 32510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate v 1.3.2012 f 31.5.2012 s 81686765
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-06-05 2012-06-11 19010160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti maj 2012 kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 81686767 31.05.2012
Komuna Gore (1515) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Korçe 69,840 2012-06-05 2012-06-11 11525040012012 SHERBIM INTERNETI FAT.24305937 KOMUNA GORE
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-04-18 2012-04-25 7721011372012 602 Min.Bashkia 8- interneti muaji prill 2012 fat. nr.81686474 periudha 01-31-04-2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-04-18 2012-04-25 8010870062012 602 akshi tel.kon.869,01.11.2011ne vazhdim fat.81686476 dt 02.04.12
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-02-07 2012-02-16 4810160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate nr 47/6 dt 05.102010 ne vazhdim,fat nr serie 24305913 dt 31.01.2012
Dega e rezervave Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,400 2012-02-09 2012-02-16 1310160922012 602-Drejt,Rajonal.Rezer.Materi.Tira internet,fat nr 81685990 dt 30.12.2011
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 444,000 2013-01-22 2013-01-23 12 AKSHI Sherbim interneti, mirembajtje Kontrate nr. 240 dt.08.03.2012 vd Ft. nr. S/107927462 dt.31.12.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2013-01-22 2013-01-23 910630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE. sherbim interneti ft 30.11.12 seri 107927242 kontr sherbimi vazhdim nr 84 19.1.12
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 21,442 2013-01-22 2013-01-24 13 AKSHI Pajtim mujor telefonie kontrate nr.869 prot. dt. 01.11.2011 vd. Ft nr. S/ 107927290 dt. 01.12.2012 Ft. nr. S/ 107927313 dt. 05.12.2012
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 19,000 2013-01-25 2013-01-25 13 10760012012 602 ILDKP sherbim interneti, up.nr.23.01.2013 fat.107927467 dt.03.01.2013 seria 7927467 dt.03.01.2013 pv.marrje dorezim dt.24.01.2013 kont.28.12.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2013-01-28 2013-01-29 1210630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.sherbim interneti ft 31.12.12 nr 107916334 kontr sherbimi vazhdim 19.1.12
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2013-01-18 2013-01-21 1210060472013 602-DPUK Likujdim interneti dhjetor 2012 kontrate ne vazhdim nr.4 dt.03.01.12
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2013-01-30 2013-01-31 2026900012013 T.INTERNETI K.CARSHOVE
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 15,214,026 2013-02-08 2013-02-12 2110160012013 Apar.Min.Brend.sherbim konektiviteti dhjetor 2012 janar 2013 shtese kont.37/3 14.12.2012 fat 107927459 31.12.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2013-02-08 2013-02-15 2310060472013 602-DPUK internet kontrate ne vazhdim 4 dt.03.01.12 ft dt.31.12.12
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 60,000 2013-02-13 2013-02-18 6010110392013 UT Rektorati miremb rrjeti telef. up 99 dt 6.7.12 pv 26.7.12 fat 107927135 dt 12.11.12
Komuna Qerret (3330) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Puke 207,000 2013-02-11 2013-02-18 1927150012013 KOMUNA QERRET PUKE KODI 2715001 tarif sherbimi interneti 15.03.2012-15.12.2012
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 2,380,000 2013-02-14 2013-02-18 1210161272013 Drejtoria tek se Informacionit SH SATELITOR kv 1.3.12 f 31.12.2013 s 107984283
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 46,767 2013-02-13 2013-02-18 1410120092013 Qendra Komb e Kultures se Femijeve telef internet janar 2013 kb 10289
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 14,997 2013-02-13 2013-02-18 510141012013 IIPPOLITIK internet fat janar 2013