Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS All 218,238,725.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2013-02-20 2013-02-20 36 2101137 2013 Min Bashk Nr 8 - Lik internet fat 107984335 dt 01.02.2013
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2013-02-22 2013-02-22 532690012013 INTERNET K.CARSHOVE
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 36,000 2013-03-01 2013-03-04 16 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Sherb internet urdh 475 dt 12.02.2013 kontr sherb 1004 dt 14.11.2011 vazhd fat 107927287/107927525/107984333 dt 01.12.2012/03.01.2013/01.02.2013
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 19,000 2013-03-07 2013-03-13 45 10760012012 602ILDKP interneti - muaji shkurt uk. dt.04.03.2013 fat.107984508 dt.05.02.2013 seria 107984508 dt.05.02.2013 seria 107984508 dt.05.02.2013 kont.28.12.2012 pv.marrje dorez. dt.28.02.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,134,688 2013-03-06 2013-03-13 7110160012013 Aparati Ministrise Brendeshme sherbim konektiviteti shkurt 2013 shtese kontrate 37/3 14.12.2012 fat 107984551 28.02.2013
Mini Bashkia 10 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 28,000 2013-03-18 2013-03-19 41 21011352013 602 Min.Bashkia 10-internet-2013 fat.107927206,107927435,107927868,107984498,107927436,107927869,1077984499
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2013-03-15 2013-03-19 2610161272013 Drejtoria tek se Informacionit SH SATELITOR kv 1.3.12 f 7.3.13 s 107984549
Presidenca (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 10,000 2013-03-18 2013-03-19 112 10010012013 602 Presidenca- interneti, janar. up.nr.192 dt.27.12.2012 pv.3,4 dt.01.01.2013 fat.107927531 dt.03.01.2013, fat.107984337 dt.01.02.2013
Presidenca (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 40,000 2013-03-18 2013-03-19 66 10010012012 602 Presidenca- instalim internet, up.nr.158 dt.30.10.2012 pv.3,4 dt.30.10.2012 fat.107927369 dt.12.12.2012 fat.107927531 dt.03.01.2013
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 46,291 2013-03-20 2013-03-20 2510120092013 602 Qendra Komb e Kultures se Femijeve telefon shkurt 2013kod kb10289
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2013-03-26 2013-03-26 742690012013 INTERNET K.CARSHOVE
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,745 2013-03-27 2013-03-28 63 1087006 2013 AKSHI Pagese telefonie kONTRATE NR. 240 PROT DT. 08.03.2012 VD ft.nr.S/107984611 dt. 01/03/2013 Kontrate nr. 1153 prot dt. 18.12.2012 vd. ft. nr. S/ 107984628 dt. 05/03/2013
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2013-03-27 2013-03-28 49 2101137 2013 Min Bashk Nr 8 - Lik internet fat 107984610 dt 01.03.2013
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 3,848,000 2013-03-27 2013-03-28 3110161272013 Drejtoria tek se Informacionit kamera up 5.12.12 njf 17.12.12 k 19.12.12 f 1.2.13 s 107984489
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 79,200 2013-03-29 2013-03-29 14610060322013 602 INUK internet janar-shkurt 2013 Up.3 dt.08.01.13 pv 3&4 dt.08.01.13 kontrate dt.11.01.13 fat.dt.05.02.13 &05.03.13
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 13,980 2013-03-28 2013-03-29 4421011392013 602-MINI BASHKI8A 3 interent janar shkurt 2013 fat 107984334 dt 01.02.2013 fat 10798409 dt 01.03.13
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 456,000 2013-02-28 2013-03-01 43 1087006 2013 AKSHI sherbim interneti, mirembajtje pagese telefonie
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 24,000 2013-04-08 2013-04-08 33 21011382013 Min Bashk Nr 11 - Sherb internet urdh 475 dt 12.02.2013 kontr 1004 dt 14.11.2011 vazhdim fat 81686838 dt 02.06.2013 fat 107984608 dt 01.03.2013
Presidenca (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 5,000 2013-04-09 2013-04-09 148 10010012013 602 -Presidenca- sherbim.internet mars 2013 up.nr.192 dt.27.12.2012 pv.3,4 dt.01.01.2013 fat. 107984614 dt.01.03.2013
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 19,000 2013-04-11 2013-04-15 44 10760012012 602ILDKP interneti - muaji mars 2013 uk. dt.09.04.2013 fat.81684436 dt.05.03.2013 kont. dt.28.12.2012 ne vazhdim
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,097,771 2013-04-15 2013-04-16 11910160012013 Aparati Ministrise Brend.sherbim konektiviteti kont nr 10/5 27.02.2013 njoftimi 10/7 04.03.2013 pv marrje dorzim 06.03.2013 fat 107916448 31.03.2013
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 524,194 2013-04-15 2013-04-16 4310161272013 Drejtoria tek se Informacionit SH SATELITOR up 4.3.13 nj 11.3.13 k 18.3.13 f 29.3.13 s 107984761
Komuna Gore (1515) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Korçe 69,840 2013-04-17 2013-04-17 6625040012013 SHERBIM INTERNETI FAT.107926922 DT 15.10.12 KOMUNA GORE
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 46,917 2013-04-17 2013-04-18 3410120092013 Qendra Komb e Kultures se Femijeve telef internet mars 2013 Kb10289
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 19,933 2013-04-17 2013-04-18 1510141012013 IIPPOLITIK internet fat mars 2013
Komuna Gjegjan (3330) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Puke 35,400 2013-04-17 2013-04-18 8427180012013 KOMUNA GJEGjAN 2718001 TARIF INTERNETI NR 107984862 DT.09.04.2013
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2013-04-19 2013-04-19 48 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Sherb internet urdh 475 dt 12.02.2013 kontr sherb 1004 dt 14.11.2011 vazhdim fat 10798448 dt 01.04.2013
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2013-04-19 2013-04-19 68 21011137 2013 Min Bashk Nr 8 - Internet fat 107984836 dt 01.04.2013
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2013-04-19 2013-04-19 1022690001 INTERNET K.CARSHOVE
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,793 2013-04-23 2013-04-25 1087006 80 2013 AKSHI Pagese telefonie kontrate nr. 240 prot 08.03.2012 vd. Ft. nr. S/107984839 dt. 01.04.2013 kontrate nr. 1153 prot dt. 18.12.2012 vd. Ft. nr. S/107984875 dt.05.04.2013
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,600 2013-04-25 2013-04-25 20910060322013 602 INUK internet MARS 2013 kontrate dt.11.01.13 NA VAZHDIM fat.dt.81684491 DT.03.04.13
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Sarande 35,400 2013-04-29 2013-04-30 2510120172013 pages interneti z butrint
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2013-02-05 2013-02-06 15 2101137 2013 Min Bashk Nr 8 - Linje internet fat 10792 dt 03.01.2013
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 13,980 2013-02-06 2013-02-06 921011392013 602-MINI BASHKIA 3 INTERNET FAT 107927288 DT 01.12.12
Mini Bashkia 10 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,000 2013-02-05 2013-02-06 26 21011352013 602 Min.Bashkia 10-internet-janar 2013 fat.107927868 dt.24.01.2013 fat.107927869 dt.24.01.2013
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 46,693 2013-02-04 2013-02-06 610120092013 Qendra Komb e Kultures se Femijeve telefon dhjetor 2012kod kb10289
Mini Bashkia 10 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,000 2013-05-06 2013-05-10 75 21011352013 602 Min.Bashkia 10-internet- fat.107984838 dt.01.04.2013 fat.107984837dt.01.04.2013
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 9,952,000 2013-05-03 2013-05-10 31/10161272013 Drejtoria tek se Informacionit kv 19.12.2012 k v 10.1.13 f 1.2.13 s 107984489
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 19,000 2013-05-09 2013-05-13 95 10760012013 602 ILDKP interneti prill 2013 uk.nr.05.04.2013 fat.81684490 dt.05.04.2013,seria 081684490 dt.05.04.2013 seria 081684490 dt.05.04.2013 kont.28.12.2012 pv.marrje dorez.dt.30.04.2013
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2013-05-10 2013-05-13 58 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Sherb te tjera urdh 475 dt 12.02.2013 kontr sherb vazhd 1004 dt 14.11.2011 fat 107985030 dt 01.05.2013