Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS All 218,238,725.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-04-12 2012-04-18 4510630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE. lik ft intern kontr dt 19.1.2012, ft seri 81686445 dt 30.3.2012
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2012-04-11 2012-04-18 7321011382012 602 Min.Bashkia 11- interneti kont.ne vazhdim nr.1004 dt.14.11.2011 fat.nr.81686485
Mini Bashkia 3 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-04-11 2012-04-18 6921011392012 602 Min.Bashkia 3- interneti,fat. nr.81686473 dt.02.04.2012,kont. nr.146 dt.18.02.2012 ne vazhdim
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 475,200 2012-04-11 2012-04-18 14210110392012 602 Rektorati UT sherb konektiviteti kontr vazhd 856/3 dt 31.8.11 fat 81686437 dt 30.3.2012
Komuna Pojan (1515) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Korçe 161,280 2012-04-11 2012-04-18 10725000012012 SHERBIME INTERNETI, KOMUNA POJAN KORCE
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-04-11 2012-04-18 19110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,up nr 15 dt 21.02.2012,njoftim nr 15/3 dt 29.02.2012,kontrate nr 15/4 dt 01.03.2012,fat nr serie 81686432 dt 30.03.2012
Enti i Turizmit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 11,990 2012-04-13 2012-04-23 6310120592012 602 A.SH .TURIZMIT Internet muaj Mars 2012
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 80,000 2012-04-13 2012-04-23 811040592012 1014059 602- ZQRPPaluajtshme internet janar-shkurt 2012 pv 3&4 dt.25.01.12 fat.dt.29.02.12 fat.dt.31.01.12
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 52,080 2012-04-17 2012-04-24 2010120092012 602 Q K K F Sherbim internet me kod KB10289
Mini Bashkia 6 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 132,000 2012-04-25 2012-04-26 10621011402012 602 Min.Bashkia 6- interneti up.nr.28 dt.01.04.2012 pv. dt. 04.04.2012 rap.perf. dt.04.04.2012 fat.nr. 81686509 dt. 05.03.2012 seria 81686509 kont.nr. 228 dt.04.04.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-04-09 2012-04-13 8110060472012 602 DPUK internet mars 2012 kon 4 03.01.12 fat 8168444 30.03.2012
Komuna Lunik (0821) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Librazhd 55,200 2012-04-05 2012-04-13 5425910012012 2591001 LIKUJDUAR FATURE INTERNETI JANAR SHKURT 2012,KOMUNA LUNIK LB
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-04-05 2012-04-13 10210160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti,kontrate nr 47/6 dt 05.102010 ne vazhdim,fat nr serie 81686433 dt 30.02.2012
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 14,950 2012-04-05 2012-04-13 3410141012012 602-IIPPolitike internet kontrate 700 dt.22.08.11 fat prill 2012
Dega e rezervave Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,400 2012-04-09 2012-04-13 2910160922012 602,DREJT RAJON REZERVAVE TIRANE,SHERBIM INTERNETI,FAT 81686446 D 30/3/12
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,120 2012-04-27 2012-05-03 71/21010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik internet urdh prok nr 11 dt 01.03.2012 proc verb dt 01.03.2012 fat 81686302 dt 01.03.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-05-04 2012-05-11 14810160012012 602-Aparat.Min.Brende sherbim konektiviteti prill 2012 kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 26.04.2012
Komuna Lunik (0821) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Librazhd 55,200 2012-05-07 2012-05-11 8125910012012 K.LUNIK LIK FATURE INTERNETI MARS PRILL 2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-05-08 2012-05-11 6210630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.lik ft intern seri 81686596 dt 30.4.2012
Komuna Vreshtas (1515) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Korçe 220,320 2012-05-07 2012-05-11 9225010012012 KONTRATE INTERNETI KOMUNA VRESHTAS KORCE
Dega e rezervave Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,400 2012-05-09 2012-05-11 3510160922012 602-Drejt,Rajonal.Rezer.Materi.Tira SHERBIM INTERNETI,FAT 8686595 D 30/4/12 S 81686595
Enti i Turizmit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 5,426 2012-05-11 2012-05-16 8510120592012 602 A.SH .TURIZMIT Internet muaj Prill 2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-05-17 2012-05-21 11910060472012 602 DPUK sherbim interneti,kontrate nr 4 dt 03.01.2012 ne vazhdim,fat nr serie 81686597 dt 30.04.2012
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 475,200 2012-05-16 2012-05-21 19610110392012 602 Rektorati UT sherb konektiviteti kontr vazhdim 856/3 dt 31.8.11 fat 81686602 dt 30.4.12
Mini Bashkia 8 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,990 2012-05-17 2012-05-21 9621011372012 602 Min.Bashkia 8-interneti, fat.nr.8168,6645 dtr. 04.05.2012,periudha 01-31/05/2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-05-21 2012-05-29 9610870062012 602 akshi tel kon.869,01.11.2011,ne vazhdim f81686652,04.05.2012
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 48,832 2012-05-21 2012-05-29 4710120092012 602 Q K K F Sherbim internet me kod KB10289
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-05-21 2012-05-29 29810160792012 602-APARATI I DREJT SE PLOICISE SHERBIM STAELITOR KONT NE VAZHD 15/4 DT 01.03.12 FAT 81686592 DT 30.04.12
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 444,000 2012-05-21 2012-05-29 9710870062012 602 akshi internet kon.240,08.03.2012,f81686604,30.04.2012
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 75,600 2012-05-22 2012-06-04 13926900012012 SHERBIME INT. K.CARSHOVE
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2012-05-22 2012-06-05 10421011382012 NJESIA BASHKIAKE 11 SHERBIM INTERNET KONTR 1004 DT 14.11.2011 FAT 107916119 DT 02.05.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,300 2012-06-08 2012-06-19 14910060472012 602 DPUK internet maj 2012 kont. nr.4 dt. 03.01.12 ne vazhdim
Dega e rezervave Tirane (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,400 2012-06-08 2012-06-20 4310160922012 602,DREJT RAJON REZERVAVE TIRANE,SHERBIM INTERNETI,FAT maj 2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,900 2012-06-11 2012-06-22 8110630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.lik ft intern seri 81686769 dt 31.5.2012 kontr vazhdim nr 84 dt 19.01.12
Federata e Alpinizmit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 32,300 2012-06-11 2012-06-22 24 1012041 2012 604 FED Sherbim interneti Urdher 160 dt 14.05.2012 kontrat 03.05.2012 UP 3 dt 01.05.2012 V 3/4 dt 02.05.2012 Fat 07.05.2012 seri 81686662
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 475,200 2012-06-14 2012-06-26 24110110392012 602 Rektorati UT sherb konektiviteti kontr vazhd 856/3 dt 31.8.2012 fat 81686777 dt 29.5.12
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 9,980 2012-06-18 2012-06-29 6010141012012 602-IIPPolitike internet kontrate 700 maj 2012
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Lezhe 24,000 2012-06-19 2012-06-29 6510290272012 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 81686824 DT 02.06.2012
Klubi Sportiv Tirana (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,000 2012-07-26 2012-08-02 6821010172012 Klubi Futboll lik intern kontr dt 26.07.2012 fat seri 107923342 dt 26.07.2012
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,630,125 2012-08-06 2012-08-14 27110160012012 602-Aparat.Min.Brendesherbim konektiviteti kont vazhd 47/6 05.10.2010 fat 107926361 31.07.2012