Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS All 218,238,725.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Inspektoriati Qendror (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 463,200 2013-05-14 2013-05-16 4910870112013 inspektoriati qendror SHTRIM FIBER OPTIKE PV EMERGJENCE DT 30.04.2013 SHKR AKSHI 136/1 DT 30.04.2013 FT 107916487 DT 30.04.2013
Presidenca (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 5,000 2013-05-17 2013-05-21 193 10010012013 602 Presidenca- interneti,mars . up.nr.193 Fat.107984842 dt.01.04.2013 pv.nr.4 dt.03.05.2013
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 46,437 2013-05-20 2013-05-23 5110120092013 1012009 Qendra Komb e Kultures se Femijeve 602 telefon prill 2013 KB 10289
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,250,000 2013-05-10 2013-05-14 5910161272013 Drejtoria tek se Informacionit SH SATELITOR KV 18.3.13 F 30.4.13 S 107984981
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 11,746 2013-05-22 2013-06-06 1087006 106 2013 AKSHI Pagese telefonie dhe trafik telefonie kontrate ne vd nr.240 dt.08.03.2012 ft. nr.s/107985031 dt.01.05.2013 ft.nr.s/107985031 dt.01.05.2013 kontrate nr. 1153 dt.18.12.2012 vd ft.nrs/107985099 dt.07.05.2013
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Sarande 22,000 2013-04-29 2013-06-12 25.110120172013 pages interneti z butrint
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 4,990 2013-06-05 2013-06-14 3210141012013 IIPPOLITIK internet fat prill 2013 kon 700 dt 22/8/2011
Komuna Orgjost (1818) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Kukes 12,000 2013-06-06 2013-06-14 8625450012013 sherbim interneti ft 107985200 dt 01.06.2013 Zapod Kukes
Komuna Pojan (1515) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Korce 37,800 2013-06-12 2013-06-18 15825000012013 SHERBIME INTERNETI MARS;PRILL;MAJ. KOMUNA POJAN KORCE
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,250,000 2013-06-11 2013-06-18 7610161272013 Drejtoria tek se Informacionit SH SATELITOR kv 18.3.13 f 1.6.13 s 107985207
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,600 2013-06-12 2013-06-19 26810060322013 602 INUK internet prill 2013 kontrate dt.11.01.13 NA VAZHDIM fat.81684544 dt.03.05.13
Qendra Ditore Kamez (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 15,000 2013-06-13 2013-06-20 4921660022013 QENDRA DITORE POLIVALENTE KAMEZ INTERNET SHKURT MARS PRILL FAT 81684526
Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 48,000 2013-06-18 2013-06-21 29 10120132013 602 Qend.realiz. tre veprave, up.nr.3 dt.26.01.2013 pv.dt.03.06.2013 pv.ofert. dt.15.06.2013 fat.107985326 dt.15.06.2013 seria 107985326
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2013-06-17 2013-06-21 87 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Sherb internet urdh 475 dt 12.02.2013 kontr sherb 1004 dt 14.11.2011 vazhd fat 107985241 dt 01.06.2013
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 13,987,087 2013-06-18 2013-07-31 23210160012013 Aparati Ministrise Brendeshme sherbim konektiviteti kon vazh 10/7 04.03.2013 fat 107984979 30.04.2013 107985206 01.06.2013
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2013-06-26 2013-08-05 128 1087006 2013 Pagese telefonie kontrate ne vd nr.240 prot.dt.08.03.2012 ft.s/107985243 dt.01.06.2013
Presidenca (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 5,000 2013-06-26 2013-08-05 233 10010012013 602-Presidenca- lik internet fat 107985034 dt 01.05.2013 vertetim marje dorz dt 03.06.2013
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,600 2013-06-25 2013-08-05 31210060322013 602 INUK internet MAJ 2013 kontrate dt.11.01.13 fat.dt.04.06.13 seria 81684600
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 65,514 2013-06-20 2013-08-05 6210120092013 Qendra Komb e Kultures se Femijeve .lik ft intern nr regj kb 10289
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2013-06-18 2013-08-05 1562690012013 INTERNET K.CARSHOVE
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,250,000 2013-07-05 2013-08-20 8510161272013 Drejtoria tek se Informacionit sh satelitor k 18.3.13 f 1.7.13
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 4,990 2013-07-08 2013-09-23 5810141012013 IIPPOLITIK internet fat qershor 2013 kon 700 dt 22/8/2011
Presidenca (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 5,000 2013-07-10 2013-09-24 269 10010012013 602 Presidenca- sherb. interneti qershor 2013 fat.107985246 dt.01.06.2013 vertet. marrje 04.07.2013
Komuna Martanesh (0603) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Bulqize 34,200 2013-07-08 2013-09-24 8023210012013 Komuna Martanesh (2321001), likujdim sherbim interneti.
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 38,000 2013-07-10 2013-09-24 131 10760012013 602 ILDKP sherbim interneti maj -qershor 2013 pv.marrje dorez.28.06.2013 fat.81684543 dt.07.05.2013 seria 81684543 dt.07.05.2013 kont.28.12.2012 fat.81684599 dt.05.06.2013
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 46,500 2013-07-11 2013-09-25 8110120092013 1012009 Qendra Komb e Kultures se Femijeve 602 telefon ,internet qershor 2013 nr regj KB10289
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 20,999 2013-08-05 2013-10-17 1087006 168 2013 AKSHI pagese telefonie kontrat nr 240 prot dt 08.03.2012 vd ft nr S/107985439 dt 01.07.2013 Ft nr S/107916575 dt.05.06.2013 Ft nr S/107985459 dt.05.07.2013
Drejtoria e Teknologjise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,250,000 2013-08-19 2013-10-17 10610161272013 Drejtoria tek se Informacionit sh satelitor k 18.3.13 f 1.8.13 s107985604
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2013-08-07 2013-10-17 117 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Lik internet urdh 475 dt 12.02.2013 kontr vazhd 107985436 dt 01.07.2013
Mini Bashkia 11 (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 12,000 2013-09-05 2013-10-17 13821011382013 Min Bashk Nr 11 - Internet fat 107985590 dt 01.08.2013
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,600 2013-08-29 2013-10-17 39710060322013 602 INUK internet Korrik 2013 kontrate dt.11.01.13 ne vazhdim,fat ne serie 81684671 dt 05.07.2013
Instituti i Integrimit te te Perndjekureve Politike (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 14,970 2013-09-05 2013-10-17 6610141012013 IIPPOLITIK internet fat qershor ,korrik,gusht 2013 kon 700 dt 22/8/2011
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Lezhe 36,000 2013-08-12 2013-10-17 9010290272013 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 107985537 DHE FAT NR 107985539 DT 29.07.2013
Komuna Carcove (1128) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Permet 5,600 2013-08-19 2013-10-17 19126900012013 INTERNET K.CARSHOVE
Presidenca (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 62,800 2013-09-11 2013-10-17 31710010012013 602-Presidenca-internet pajtim. korrik,gusht,Fat.107985441 dt.01.07.2013,fat.107985458 dt.05.07.2013 fat.107985595 dt.01.08.2013 vert.marrje dorez. dt.01.08.2013,02.09.2013
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 39,600 2013-09-09 2013-10-17 44210060322013 602INUK internet gusht 2013 kontrate dt.11.01.13 ne vazhdim,fat.81684734 dt.02.08.13
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Sarande 30,800 2013-08-23 2013-10-17 55.110120172013 lik nga z butrint
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Sarande 26,400 2013-08-26 2013-10-17 7710120172013 lik nga z butrint
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 49,255 2013-09-10 2013-10-17 9310120092013 602 Qendra Komb e Kultures se Femijeve 602telefon korrik 2013 nr regj KB10289
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 23,244,238 2013-09-09 2013-10-17 34410160012013 Aparati Min.Brend.sherbim konektiviteti kont 2/13 15.05.2013 Njoftimi ne APP 06.05.2013 njoftimi fituesit 2/11 24.04.2013 pv marrje dorzim 27.05.2013