Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 24,933 2013-12-17 2013-12-18 33820150012013 K QARKUT FAT 954 DT 4.03.2011, FAT 324 DT 2.05.2012 MATERIALE PASTRIMI
Bashkia Erseke (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 158,718 2013-12-11 2013-12-18 37521200012013 2120001 bashkia erseke shpenz per materiale pastrimi lik i fta nr 133,206,207 dhe fh nr 32,40,41 dt 13.03.2013,10.04.2013 me up nr 4 dt 21.02.2013
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 39,984 2013-12-16 2013-12-18 56621220012013 BASHKIA KORCE FAT 59 DT 12.12.2013 BOJE PRINTERI, LETER
Qendra Ekonomike Kultures (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 16,332 2013-12-16 2013-12-18 7621200042013 2120004 kultura kolonje shpenz perr kancelari lik i fat nr 932,935 dt 05.12.2013,me fh nr 13,14 dt 05.12.2013 me up nr 1 dt 21.11.2013