Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 39,534 2013-11-20 2013-11-21 29921220172013 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE KANCELARI FAT.749,751 DT 10.10.13
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 11,430 2013-11-21 2013-11-22 13010250402013 BLERJE KANCELERI FAT NR 849 DAT 15.11.2013 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 3,000 2013-11-21 2013-11-22 13110250402013 BLERJE KARTA TELEFONI NENTOR FAT NR 847 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 39,000 2013-11-21 2013-11-22 23210280132013 BLERJE KANCELERI PRKORORIA E RRETHIT KORCE FAT NE 735 DAT3.10.2013
Komuna Miras (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 29,970 2013-11-20 2013-11-22 34423350012013 2335001 PER ILIRJAN POSTOLIN BLERJE MATERIALE PASTRIMI
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 28,626 2013-11-22 2013-11-25 20821220072013 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE FAT.840,841 MAT.PASTRIMI,BEZE,BOJRA
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 33,996 2013-11-22 2013-11-25 16910140972013 KANCELARI FAT NR 855 DT 18.11.13. I.E.V.P KORCE
Komisariati i Policise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 404,800 2013-11-25 2013-11-25 21010160292013 DR. E POLICISE KORCE FAT.24,872 MAT.PASTRIMI,MA PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES V.2012
Komisariati i Policise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 196,800 2013-11-22 2013-11-25 21410160292013 DR. E POLICISE KORCE FAT.27 BLERJE KANCELARI (LETER FORMAT)
Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 76,560 2013-11-25 2013-11-26 15410051252013 KANCELARI FAT NR 885 DT 22.11.13. AKU KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 24,000 2013-11-25 2013-11-26 23310280132013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE BLERJE TONERA FAT.688 DT 23.09.13
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 27,000 2013-11-25 2013-11-26 24925070012013 BLERE MATERIALE FAT NR 878 DT 21.11.13. KOMUNA DRENOVE KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 10,890 2013-11-26 2013-11-27 244/110280132013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE MATERIALE PASTRIMI FAT.819,820 DT 31.10.13
Dega e Thesarit Pogradec (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 79,170 2013-11-25 2013-12-03 12410100292013 LIK.THESARI POGRADEC 1010029 FT NR 845/846/DT 14.11.2013
Prokuroria e rrethit Pogradec (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 21,450 2013-11-27 2013-12-03 17710280232013 1028023 PROKURORIA POGRADEC FATURA 879 DATE 21.11.2013
Zyra Arsimore Kolonjë (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 10,746 2013-12-03 2013-12-03 18810111122013 zyra arsimore kolonje shp.per materiale per pastrim urdh.prok.nr.13dt.12.11.2013,fat.nr.858 dt.18.11.2013 dhe fh.nr.13dt.18.11.2013
Komuna Lekas (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 103,090 2013-12-03 2013-12-04 16824970012013 K LEKAS FAT 864,865, 867 DT 19.11.2013 KARTA TELEFONI E MATERIALE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 25,380 2013-12-05 2013-12-06 13610250402013 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL BLERJE MATERJALE PASTRIMI NR FAT 881.882 DAT 21.11.2013
Komuna Voskopoje (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 112,920 2013-12-05 2013-12-06 13624960012013 K VOSKOPOJE FAT 887 DT 22.11.2013 BLERJE MATERIALE
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 47,622 2013-12-05 2013-12-06 20010050152013 KANCELARI; MAT. PASTRIMI ETJ FAT NR 907;912;892. DREJTORIA E BUJQESISE KORCE
Komuna Cerrave (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 24,000 2013-12-06 2013-12-06 21527060012013 2706001 KOMUNA ÇERRAVE FATURA 880 DT. 21.11.2013
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 27,420 2013-12-06 2013-12-09 11410250542013 DREJT RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL KORCE KANCELARI E MAT PASTRIMI LIK FAT NR.939 DT.05.12.13
Qendra e Zhvillimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 7,380 2013-12-06 2013-12-09 15321220182013 Q REZIDENCIALE FAT 927 DT 2.12.2013 MATERIALE PASTRIMI
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 10,980 2013-12-06 2013-12-09 18610051152013 MATERIALE ZYRE DHE DOKUMENTACION FAT NR 893 DT 22.11.13 . QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 3,000 2013-12-11 2013-12-12 13910250402013 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL BLERJE KARTA TELEFONI NR FAT 943 DAT 11.12.2013
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 66,210 2013-12-11 2013-12-12 21510050152013 KANCELARI FAT NR 940; 928. DREJTORIA E BUJQESISE KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 39,564 2013-12-11 2013-12-12 26210280132013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE KANCELARI LIK FAT 891 DT.22.11.13
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 197,600 2013-12-11 2013-12-12 26925070012013 KANCELARI FAT 944;;945. KOMUNA DRENOVE KORCE
Dogana Pogradec (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 60,030 2013-12-18 2013-12-19 17110100832013 1010083 DOGANA LIK FAT=08868266 DT 03.12.2013
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 9,030 2013-12-18 2013-12-19 24510260222013 LIK.SH. PYJOR POGRADEC 1026022 FT NR 982 DT 17.12.2013
Shkolla profesionale Irakli Terova Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 74,580 2013-12-19 2013-12-23 11310110562013 SHKOLLA AGROBISNESIT" IRAKLI TEROVA " KORCE BLERJE LIK FAT NR.994 DT 19.12.13
Qendra e Zhvillimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 9,996 2013-12-19 2013-12-23 17021220182013 Q REZIDENCIALE FAT 988 DT 17.12.2013 KANCELARI
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 45,150 2013-12-19 2013-12-23 57421220012013 BASHKIA KORCE FAT 923 DT 2.12.2013 KANCELARI
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 10,056 2013-12-26 2013-12-27 58121220012013 BASHKIA KANCELARI, BOJE PRINTERI FAT 1013 DT 24.12.2013
Sp. Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 72,240 2013-12-09 2013-12-10 26910130722013 spitali kolonje shp.per kancelari urdh.prok.nr.53dt15.11.2013.fat.nr.901 dhe 902dt.25.11.2013.fh.nr.46dhe 47 dt.27.11.2013
Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 50,400 2013-12-16 2013-12-18 13610100152013 DEGA E THESARIT KORCE KANCELARI E PAT PASTRIMI LIK FAT NR.959 DT 12.12.13
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 16,740 2013-12-16 2013-12-18 19410051152013 BLERE TONERA FAT NR 954 . QENDRA E TRANSFERIMIT TE TEKNOLOGJIVE BUJQESORE KORCE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 14,220 2013-12-16 2013-12-18 19810161052013 1016105 DR.RAJ KUFIRI-MIGRACIONI FAT.958 KANCELARI
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 42,900 2013-12-12 2013-12-18 21810050152013 PAJISJE ZYRE FAT NR 949. DREJTORIA E BUJQESISE KORCE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 50,130 2013-12-16 2013-12-18 31825000012013 KANCELARI;MAT.PASTRIMI FAT NR 960. KOMUNA POJAN KORCE