Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 24,348 2013-06-14 2013-06-21 11410290232013 BLERJE MATERJALE PASTRIMI FAT NR 41 DAT 13.06.2013 GJYKATA E RRETHIT KORCE
Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 176,439 2013-06-17 2013-06-21 6710100152013 KANCELARI ETJ FAT NR.373;378;413 DT 03.06.13;04.06.13;13.06.13 DEGA E THESARIT KORCE
Klubi Skenderbeu (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 30,000 2013-06-14 2013-06-21 9021220092013 KANCELARI FAT 370 DT 3.06.2013 K SHUMESPORTESH
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 36,480 2013-06-14 2013-06-21 11510290232013 BLERJE KANCELARI PASTRIMI FAT NR 411 DAT 13.06.2013 GJYKATA E RRETHIT KORCE
Zyra Arsimore Devoll (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 43,470 2013-06-18 2013-08-01 12410111112013 ZYRA ARSIMORE PER ILIRJAN POSTOLI PER LETER FORMAT DHE KANCELARI
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 19,200 2013-06-19 2013-08-01 7910250402013 BLERJE DOKUMENTA FAT NR 408 DT 12.06.2013 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 39,981 2013-06-25 2013-08-02 16825000012013 KANCELARI;MATERIALE PASTRIMI FAT NR 426;427. KOMUNA POJAN KORCE
Drejtoria Arsimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 269,127 2013-06-25 2013-08-02 20210110152013 BLERJE KANCELARI FAT NR.331;332 DT.27.05.13 DREJTORIA RAJONALE ARSIMORE KORCE
Qarku Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 104,676 2013-07-03 2013-08-05 16620150012013 KANCELARI & TONERA FAT.942 DT 28.02.11 K.QARKUT
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 39,981 2013-06-25 2013-08-05 16825000012013 KANCELARI;MATERIALE PASTRIMI FAT NR 426;427. KOMUNA POJAN KORCE
Drejtoria Arsimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 269,127 2013-06-25 2013-08-05 20210110152013 BLERJE KANCELARI FAT NR.331;332 DT.27.05.13 DREJTORIA RAJONALE ARSIMORE KORCE
Drejtoria e Pyjeve Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 56,130 2013-06-19 2013-08-05 6710260312013 drejtoria E PYJEVE KOLONJE SHP.PER KANCELARI URDH.PROK NR.1 DT.18.03.2013 FAT.NR.169 DT.29.03.2013 DHE F.H.NR.2 DT.29.03.2013
Bashkia Bilisht (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 61,893 2013-06-21 2013-08-05 17721050012013 BASHKIA BILISHT PER ILIRJAN POSTOLI PER KANCELARI
Zyra Arsimore Devoll (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 100,200 2013-07-03 2013-08-13 13410111112013 ZYRA ARSIMORE DEVOLL PER ILIRJAN POSTOLI PER TONERA PRINTERI DHE FOTOKOPJEJE
Zyra Arsimore Devoll (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 43,470 2013-06-18 2013-08-15 12410111112013 ZYRA ARSIMORE PER ILIRJAN POSTOLI PER LETER FORMAT DHE KANCELARI
Drejtoria Arsimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 88,296 2013-07-04 2013-08-20 22510110152013 BLERJE KANCELARI FAT NR.442 DT 20.06.13 QERSHOR 2013 DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE
Bashkia Bilisht (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 61,893 2013-06-21 2013-08-21 17721050012013 BASHKIA BILISHT PER ILIRJAN POSTOLI PER KANCELARI
Drejtoria Arsimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 29,400 2013-07-05 2013-08-22 22410110152013 BLERJE KANCELARI FAT NR.448 DT 21.06.13 DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 167,980 2013-08-05 2013-10-17 14510280132013 BLERJE KANCELARI E TONERA FAT NR.203;211;212;226 DT09.04.13;11.04.13;15.04.13 2013 PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 113,220 2013-08-05 2013-10-17 1470280132013 BLERJE TONERA FAT NR.416 DT 14.06.13 PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 32,634 2013-08-09 2013-10-17 12310050152013 KANCELARI FAT NR 507 DT 05.07.13. DREJTORIA E BUJQESISE KORCE
Drejtoria e shendetit publik Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 32,040 2013-08-15 2013-10-17 13310130312013 drejtoria e shendetit publik kolonje shpenzime per materiale per pastrim urdh.prok.nr.15 dt.19.06.2013 fatura nr.75dt.25.06.dhe f.hyrja nr.9 dt.25.06.2013
Komuna Qender (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 25,000 2013-08-12 2013-10-17 14525090012013 KARTA TELEFONI FAT 553. KOMUNA QENDER KORCE
Komuna Gore (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 27,840 2013-08-12 2013-10-17 14625040012013 BOJE PRINTERI,MATERIALE,MATERIALE PASTRIMI FAT.539,540 KOMUNA GORE
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 84,000 2013-08-12 2013-10-17 15325070012013 BLERE MATERIALE FAT NR 386. KOMUNA DRENOVE KORCE
Komuna Piskal-Novosel (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 38,454 2013-08-16 2013-10-17 6624890012013 2489001 komuna novosele kolonje shpenz per kancelarilik i fat nr 556 dt 22.07.2013,fh nr 05 dt 22.07.2013,up nr 04 dt 16.07.2013
Zyra e Punes Devoll (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 34,812 2013-08-27 2013-10-17 6910250042013 1025004 PER ilirjan postoli blerje kancelari
Bashkia Maliq (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 44,436 2013-09-06 2013-10-17 16421680012013 BASHKIA MALIQ KORCE BLERJA MATERJALE PASTRIMI
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 24,270 2013-09-09 2013-10-17 18110290232013 GJYKATA E RRETHIT KORCE BLERJE KANCELARI FAT NR 651/652
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 23,916 2013-09-09 2013-10-17 18210290232013 GJYKATA E RRETHIT KORCE BLERJE MATERJALE PASTRIMI NR FAT 653
Komuna Miras (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 200 2013-09-09 2013-10-18 227/123350012013 2335001 per ilirjan postoli blerje kancelari
Komuna Miras (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 46,480 2013-09-09 2013-10-18 22723350012013 2335001 per ilirjan postolin blerje kancelari
Komuna Miras (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 24,000 2013-09-09 2013-10-18 22823350012013 2335001 per ilirjan postolin materiale pastrimi
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 80,000 2013-09-19 2013-10-22 235525000012013 KOMUNA POJAN KORCE. KARTA TELEFONI LIK FAT 677 DT 16.09.13
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 3,000 2013-09-20 2013-10-23 10610250402013 QENDRA E FORMIM PROFESIONAL KORCE BLERJE KARTA TELEFONI NR FAT 620
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 99,669 2013-09-20 2013-10-23 19710280132013 PROK E RRETHIT KORCE LIK FAT NR.605;606 DT 19.08.13 BLERJE TONERA E KANCELARI
Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 36,000 2013-10-04 2013-10-24 10310100152013 DEGA E THESARIT KORCE BLERJE TONERA FAT NR.734 DT.03.10.13
Prokurori Apeli Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 13,989 2013-10-01 2013-10-24 13010280332013 PROKURORIA E APELIT KORCE KANCELARI LIK FAT 121 DT.13.09.13
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 21,600 2013-09-25 2013-10-24 13710140972013 I.E.V.P KORCE. LIK FAT618 DT 22.08.13 KANCELARI
Gjykata e Apelit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 33,900 2013-10-17 2013-10-24 14310290052013 GJYKATA E APELIT KORCE FAT.748 TONERA DHE LETER