Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 178,416 2012-12-05 2012-12-17 26410290232012 BLERJE LETER FORMAT GJYKATA E RRETHIT KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 24,999 2012-12-05 2012-12-17 26710290232012 BLERJE KANCELERI GJYKATA E RRETHIT KORCE
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 19,950 2012-12-07 2012-12-17 15521220202012 MATERIALE PASTRIMI FAT 982 Q DITORE
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 12,066 2012-11-27 2012-12-17 11621220152012 KANCELARI FAT.922 SHTEPIA E FOSHNJES KORCE
Prokurori Apeli Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 15,000 2012-12-06 2012-12-17 18710280132012 KANCELARI PROKURORIA E APELIT KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 19,482 2012-11-21 2012-12-17 26610280132012 BLERJE KANCELARI E TONERA PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Dogana Kapshtice (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 163,476 2012-11-23 2012-12-17 12710100852012 DOGANA PER ILIRJAN POSTOLI PER KANCELARI
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 24,108 2012-12-10 2012-12-26 12721220152012 KANCELARI FAT.589 SHTEPIA E FOSHNJES KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 10,000 2012-12-10 2012-12-26 62121220012012 BOJE PRINTERI, LETER FAT 880 BASHKIA
Komuna Voskopoje (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 109,980 2012-12-10 2012-12-26 15424960012012 MATERIALE FAT 985 K VOSKOPOJE
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 45,336 2012-12-10 2012-12-27 21521220072012 FURNIZIME MAT.TE PERGJITHSHME FAT.992,993 QENDRA EK. E KULTURES
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 335,131 2012-12-10 2012-12-27 28625070012012 MATERIALE PASTRIMI FAT 927, 928, 921, 947. . KOMUNA DRENOVE KORCE
Komuna Gore (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 22,800 2012-11-14 2012-12-12 21825040012012 BOJE PRINTERI & FOTOKOPJE, MATERIALE FAT.885 KOMUNA GORE
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 25,239 2012-11-12 2012-12-12 32325020012012 KANCELARI FAT.378 KOMUNA LIBONIK
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 23,109 2012-12-10 2012-12-24 13410250402012 BLERJE MATERJALE PASTRIMI QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 3,000 2012-12-10 2012-12-24 14210250402012 BLERJE KATRA TELEFONI QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 38,934 2012-12-10 2012-12-24 13510250402012 BLERJE KANCELERI QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Korce (1515) (0000) ILIRJAN POSTOLI Korçe 1,817 2012-12-10 2012-12-24 12410069242012 T V SH FAT 866 P.I.U
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 29,700 2012-12-10 2012-12-24 13210250402012 BLERJE HEKUR HEKUROSJE QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Zbatimi i Projekteve PIU - Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 9,085 2012-12-10 2012-12-24 12321220192012 KANCELARI FAT 866 P.I.U
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 9,096 2012-08-23 2012-08-28 7521220152012 KANCELARI FAT.264 SHTEPIA E FOSHNJES KORCE 2122015
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 143,460 2012-06-04 2012-06-11 11610280132012 BLERJE TONERA E KANCELARI PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 92,940 2012-06-06 2012-06-11 15225000012012 MATERIALE PER FUNKSIONIM KANCELARI FAT 372, KOMUNA POJAN KORCE
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 30,000 2012-06-06 2012-06-11 17625020012012 KARTA CELULARI FAT.385 KOMUNA LIBONIK 2502001
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 69,990 2012-04-18 2012-04-25 4621220062012 BLERJE KANCELERI NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Bashkia Erseke (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 85,560 2012-04-23 2012-04-25 10421200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ PER TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME LIK I FAT NR 1604 DT 17.11.2011 ME UP NR 122 DT 10.10.2011 ME FH NR 187 DT 17.11.2011
Bordi i Kullimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 9,660 2012-04-20 2012-04-25 7310050722012 KANCELARI FAT.225 BORDI I KULLIMIT KORCE
Komuna Proger (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 32,343 2012-04-19 2012-04-25 8623380012012 KOMUNA PROGER PER ILIRJAN POSTOLI PER MATERJALE KANCELARI
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 8,000 2012-04-17 2012-04-25 3610250402012 BLERJE KARTA CELULARI QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 500,148 2012-04-25 2012-04-25 6810161052012 KANCELARI,MAT.PASTRIMI,MAT.PER ZYRAT FAT.204,205,213,214,215 KUFI EMIGRACIONI 1016105
Komuna Proger (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 9,090 2012-04-19 2012-04-25 8723380012012 KOMUNA PROGER PER ILIRJAN POSTOLI PER MATERJALE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 113,295 2012-02-10 2012-02-16 8121220012012 KANCELARI,LETER,MAT.PASTRIMI FAT.1655,1656 V.2011 BASHKIA
Komuna Voskopoje (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 40,000 2013-01-23 2013-01-23 1324960012013 KARTA TELEFONI FAT 968 V.2012 K VOSKOPOJE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 48,180 2013-01-23 2013-01-23 3921220012013 BOJE PRINTERI,LETER FAT 924, 925 V.2012 BASHKIA KORCE
Dogana Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 110,010 2013-01-28 2013-01-29 1610100842013 KANCELARI,MATER PASTRIMI FAT 919, 920 V.2012 DOGANA KORCE
Dogana Kapshtice (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 55,680 2013-01-29 2013-01-30 1110100852013 DOGANA PER ILIRJAN POSTOLI PER KANCELARI
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 99,940 2013-01-21 2013-01-21 1210140722013 BLERJE KANCELARI FAT NR.1084 ZYRA E REGJ.PAS.PALUJT.KORCE
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 50,000 2013-01-18 2013-01-21 2225070012013 BLERE LODRA FAT 1081. KOMUNA DRENOVE KORCE
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 73,704 2013-02-06 2013-02-08 1221220072013 KANCELARI DHE MAT.PASTRIMI FAT.776,1043,1070 QENDRA EK. E KULTURES KORCE
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 266,692 2013-02-12 2013-02-18 3125020012013 MAT.PASTRIMI,KANCELARI,MAT TE PERGJITHSHME,KARTA CELULARI FAT.972,1086,1085 KOMUNA LIBONIK