Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 93,506 2013-02-14 2013-02-18 3820150012013 KANCELARI,BOJE PRINTERI FAT 758, 366,238 V.2010 K QARKUT KORCE
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 69,984 2013-02-19 2013-02-20 3521220062013 BLERJE KANCELERI VITI I KALUAR NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 173,355 2013-02-21 2013-02-21 3021220172013 SHTYPSHKRIME,MATERIALE FAT.979,1069 DT.05.12.12,855 DT 30.10.12 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Bordi i Kullimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 120,120 2013-02-25 2013-02-26 3410050722013 KANCELARI FAT.988,989 DT.07.12.12 BORDI I KULLIMIT KORCE
Mirembajtja Rruge Rurale (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 19,992 2013-03-06 2013-03-18 5420150132013 MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAJ.TE ZYRES FAT.1625 DT.22.11.2011 ND.MIREMBATJES SE RRUGEVE RURALE KORCE
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 152,928 2013-03-06 2013-03-19 4710280132013 BLERJE TONERA E KANCELARI FAT NR.913 DT19.01.12 PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 217,000 2013-03-07 2013-03-19 5821220172013 LODRA FAT.1082 DT 28.12.12 NR.1047 DT 20.12.12 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Komuna Mollas (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 59,970 2013-03-21 2013-03-25 5724860012013 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per kancelari dhe furnizime e materila zyre e te pergjith.lik i fat nr 141 dt 18.03.2013,fh nr 10 dt 18.03.2013,up nr 13 dt 11.03.2013
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 2,250 2013-03-20 2013-03-25 6110130092013 FURNIZIME DHE MAT.ZYRE TE PERGJITHSHME FAT.789 DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE
Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 19,200 2013-03-26 2013-03-26 3210100152013 KANCELARI FAT NR.142 DT 18.03.13 DEGA E THESARIT KORCE
Mirembajtja Rruge Rurale (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 15,996 2013-04-03 2013-04-04 8620150132013 MATERIALE PASTRIMI FAT.1760 DT 22.12.11 ND.MIREMBAJTJES SE RRUGEVE RURALE KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 21,258 2013-04-18 2013-04-19 18121220012013 BOJE PRINTERI,KANCELARI FAT 104 BASHKIA KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 40,800 2013-04-23 2013-04-24 5210250402013 BLERJE BOJRA PRINTERI FAT 248 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 4,000 2013-04-23 2013-04-24 4910250402013 BLERJE KARTA TELEFONI MARS QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 4,000 2013-04-23 2013-04-24 5110250402013 BLERJE KARTA TELEFONI PRILL QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Zbatimi i Projekteve PIU - Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 9,402 2013-04-24 2013-04-25 3121220192013 KANCELARI FAT 1068 DT 27.12.2012 P.I.U
Komuna Voskop (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 54,471 2013-04-24 2013-04-25 8625060012013 KANCELARI DHE MAT.PASTRIMI FAT.990,991 KOMUNA VOSKOP
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 176,570 2013-04-25 2013-04-26 10025070012013 KANCELARI, KARTA TALEFONI BOJE KOMPJUTERI. FAT NR 239, 250, 258. KOMUNA DRENOVE KORCE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 209,640 2013-04-26 2013-04-29 5210161052013 MAT.PER FUKSIONIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES FAT.229 DR.RAJONALE KUFIRI-MIGRACIONI KORCE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 75,540 2013-04-26 2013-04-29 5310161052013 KANCELARI FAT.227,228 DR.RAJONALE KUFI-MIGRACIONI KORCE
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 19,098 2013-05-03 2013-05-10 8010290232013 BLERJE MATERJALE PASTRIMI NR FAT 199 DAT 18.04.2013 GJYKATA E RRETHIT KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 27,600 2013-05-03 2013-05-10 5410250402013 BLERJE BOJRA PRINTERI FAT NR 248 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 100,800 2013-05-06 2013-05-10 6310051252013 KANCELARI FAT NR 267 268. AKU KORCE
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 23,340 2013-05-09 2013-05-13 7610050152013 KANCELARI FAT NR 254. DREJTORIA E BUJQESISE KORCE
Komuna Gore (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 68,370 2013-05-08 2013-05-13 8625040012013 KARTA TELEFONI,MATERIALE PASTRIMI,BOJE PRINTERI,KANCELARI FAT.270,276,277 KOMUNA GORE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 28,320 2013-05-09 2013-05-13 21521220012013 LETER FORMAT FAT 134 DT 13.03.2013 BASHKIA KORCE
Komuna Mollas (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 62,000 2013-05-15 2013-05-16 9524860012013 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per sherbime telefonike lik i fta nr 285 dt 06.05.2013,fh nr 18 dt 06.05.2013,up nr 23 dt 22.04.2013
Sp. Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 29,535 2013-05-16 2013-05-21 10810130722013 spitali kolonje shpen.per kancelari urdh.prok.nr.11 dt.18.04 fat.nr.251dt.22.04 dhe f.h.nr.14 dt.22.04.2013
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 87,150 2013-05-10 2013-05-14 10725070012013 MATERIALE PASTRIMI FAT NR 291, 292. KOMUNA DRENOVE KORCE
Komuna Qender (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 30,000 2013-05-10 2013-05-14 8425090012013 KARTA TELEFONI FAT 225. KOMUNA QENDER KORCE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 44,070 2013-05-24 2013-06-12 11625000012013 MATERIALE PASTRIMI, KANCELARI FAT NR 237, 238. KOMUNA POJAN KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 43,446 2013-06-07 2013-06-14 8510100552013 MATERIALE PER PASTRIM FAT NR.371 DT 03.06.13 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 123,630 2013-06-07 2013-06-14 6410140972013 KANCELARI MATERIALE PASTRIMI FAT NR 772 ;771;1055;1056. I.E.V.P KORCE
Gjykata e Apelit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 12,000 2013-06-04 2013-06-14 7510290052013 KARTA CELULARI FAT.316 GJYKATA E APELIT KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 4,000 2013-06-10 2013-06-14 7310250402013 BLERJE KARTA TELEFONI MAJ FAT NR 336 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 27,600 2013-06-10 2013-06-14 7410250402013 BLERJE PRINTERI FAT 342 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 32,643 2013-06-11 2013-06-18 7510250402013 BLERJE KANCELERI FAT NR 341 DHE 354 DAT 28.05.2013,31.05.2013 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 30,954 2013-06-11 2013-06-18 9610050152013 KANCELARI FAT NR 318; 372. DREJTORIA E BUJQESISE KORCE
Dega e Thesarit Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 17,340 2013-06-11 2013-06-18 5810100142013 dege e thesarit kolonje shp.per materiale pastrimi urdh.prok nr.4 dt.05.06.2013 fatura nr.390 dt.10.06.2013 dhe f.h.nr.4 dt.11.06.2013
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korce 60,183 2013-06-12 2013-06-19 7710140972013 KANCELARI FAT 288. I.E.V.P KORCE