Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 6,060 2012-06-19 2012-06-29 17920150012012 KANCELARI FAT.1436 K.QARKUT
Dega e rezervave Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 13,440 2012-08-01 2012-08-08 8010160962012 PAGESE KANCELERI DHE BOJE PRINTERI REZERVAT E SHTETIT KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 106,308 2012-08-09 2012-08-16 39721220012012 KANCELARI,LETER,MAT PASTRIMI FAT.540;541 BASHKIA
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 73,800 2012-08-08 2012-08-16 39921220012012 BOJE PRINTERI,TONER FAT.538 BASHKIA
Prokuroria e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 64,920 2012-08-10 2012-08-17 17810280132012 BLERJE TONERA E KANCELARI PROKURORIA E RRETHIT KORCE
Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 62,505 2012-08-28 2012-08-30 9210120052012 KANCELARI FAT 545, 546, 547. DREJTORIA RAJONALE E KULTURES KOMBETARE KORCE
Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 97,617 2012-08-28 2012-08-30 9210100152012 BLERJE KANCELERI E MATERJALE PASTRIMI DEGA E THESARIT KORCE
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 187,719 2012-09-07 2012-09-12 22421220172012 KANCELARI, BOJE PRINTERI FAT.511,615 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 60,858 2012-09-06 2012-09-12 43221220012012 KANCELARI,LETER,MATER.PASTRIMI FAT 1778 V.2011 BASHKIA
Komisariati i Policise Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 58,962 2012-09-14 2012-09-17 22610160292012 BLERJE KANCELARI DHE MAT.PASTRIMI FAT.25,26,196,198 KOMIS.I POLICISE KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 4,000 2012-09-17 2012-09-19 9410250402012 PAGESE KARTA TELEFONI GUSHT QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 4,000 2012-09-17 2012-09-25 9410250402012 PAGESE KARTA TELEFONI GUSHT QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 60,294 2012-10-01 2012-10-05 16121220072012 KANCELARI,MAT.PASTRIMI,MAT.PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES,MAT TE TJERA FAT.723 QENDRA EK.E KULTURES 2122007
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 19,430 2012-10-04 2012-10-08 20710290232012 BLERJE KANCELERI GJYKATA E RRETHIT KORCE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 53,484 2012-10-15 2012-10-17 15510161052012 MATERIALE PER PASTRIM FAT.757 DR.RAJONALE KUFI-MIGRACIONI KORCE
Bashkia Erseke (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 68,196 2012-10-17 2012-10-22 24621200012012 2120001 BASHKIA ERSEKE SHPENZ PER KANCELARI DHE BLERJE DOKUMENTACIONI LIK I FAT NR 334,484 DT 07.05.2012,20.06.2012 ME FH NR 93,122 DT 07.05.2012,20.06.2012 ME UP NR 59,74 DT 03.05.2012,19.06.2012
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 97,606 2012-10-18 2012-10-24 12010140722012 BLERJE KANCELARI ZYRA E REGJ PAS.PALUJTSHME KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 6,000 2012-10-23 2012-10-26 10910250402012 BLERJE KARTA TELEFONI QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 51,447 2012-10-23 2012-10-26 26820150012012 KANCELARI,MATER PASTRIMI FAT 1117, 1399, 1462 V.2011 K QARKUT
Sp. Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 61,140 2012-10-24 2012-10-29 22910130722012 SPITALI KOLONJE FURNIZIME ME MATE.TJERA FAT.NR.197DT.15.10.2012 URDH .PROK NR.50 DT01.10.2012 F.H.NR.24 DT.15.10.2012
Komuna Vithkuq (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 7,020 2012-11-02 2012-11-13 20324980012012 BLERJE DOKUMENTACIONI FAT.835 KOMUNA VITHKUQ
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 29,280 2012-11-02 2012-11-13 14310061272012 KANCELARI NR FAT 837. ALUIZNI KORCE
Dega e rezervave Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 15,450 2012-11-08 2012-11-21 12410160962012 BLERJE BOJE PRINTERI DHE LETER REZERVAT E SHTETIT KORCE
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 25,239 2012-11-12 2012-12-04 32325020012012 KANCELARI FAT.378 KOMUNA LIBONIK
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 127,920 2012-11-15 2012-12-13 12810140722012 KANCELARI ZYRA E REGJ PAS PALUJTSHME KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 100,275 2012-11-15 2012-12-13 55521220012012 KANCELARI,LETER, MAT PASTRIMI FAT 678,679,703 BASHKIA
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 99,933 2012-11-16 2012-12-13 18910161052012 KANCELARI FAT.NR.SERIE 02942581,02942582 DR.RAJONALE KUFIRI-MIGRACIONI KORCE
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 26,190 2012-12-07 2012-12-18 12510250542012 KANCELARI DREJTORIA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL KORCE
Qarku Korçe (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 20,880 2012-11-23 2012-12-17 31220150012012 MATERIALE PASTRIMI FAT 757, 541 V.2010 K QARKUT
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 3,000 2012-11-23 2012-12-17 12110250402012 BLERJE KARTA TELEFONI NENTOR QENDRAE FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 7,500 2012-11-23 2012-12-17 12210250402012 BLERJE FLAMUJ DHE FOTO PRESIDENTI QENDRAE FORMIMIT PROFESIONAL KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 22,000 2012-11-23 2012-12-17 57321220012012 BOJE,KANCELARI PROJEKT NGA PNUD FAT 765,766 BASHKIA KORCE
Komuna Proger (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 14,628 2012-12-04 2012-12-17 32223380012012 KOMUNA PROGER PER ILIRJAN POSTOLI PER BLERJE MATERJALE
Komuna Proger (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 17,700 2012-12-04 2012-12-17 32323380012012 KOMUNA PROGER PER ILIRJAN POSTOLI PER BLERJE MATERJALE
Dega e Thesarit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 98,072 2012-11-30 2012-12-17 12910100152012 KANCELARI E MAT TJERA DEGA E THESARIT KORCE
Universiteti Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 478,812 2012-11-27 2012-12-17 54210110462012 KANCELARI FAT 828,867,868. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 123,192 2012-11-23 2012-12-17 28025000012012 KANCELARI DHE MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE FAT 807. KOMUNA POJAN KORCE
Prokurori Apeli Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 15,426 2012-12-06 2012-12-17 17710280132012 KANCELARI PROKURORIA E APELIT KORCE
Drejtoria e Pyjeve Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 105,696 2012-11-23 2012-12-17 16010260132012 BLERJE KANCELERI BOJRA ETJ DREJ SHEBIMIT PYJOR KORCE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 31,977 2012-11-27 2012-12-17 27325000012012 KANCELARI, MATERIALE PASTRIMI FAT 808, 809. KOMUNA POJAN KORCE