Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ILIRJAN POSTOLI All 19,953,114.00 284 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Mollaj (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 50,000 2013-10-14 2013-10-24 15125080012013 KOMUNA MOLLAJ BLERJE KANCELARI ETJ. LIK FAT 567 DT.30.07.13
Komuna Mollaj (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 7,440 2013-10-14 2013-10-24 15325080012013 KOMUNA MOLLAJ KANCELARI LIK FAT NR.330 DT 25.04.13
Komuna Qender (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 67,200 2013-09-24 2013-10-24 18425090012013 KOMUNA QENDER KORCE. LIK FAT NR 587 DT 09.08.13 KANCELARI
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 80,000 2013-10-11 2013-10-24 20725070012013 KATA TALEFONI FAT NR 733 DT 03.10.13. KOMUNA DRENOVE KORCE
Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 42,780 2013-09-25 2013-10-24 23321220172013 ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE KANCELARI (LETER FORMAT) FAT.671 DT 13.09.13
Komuna Libonik (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 245,736 2013-09-24 2013-10-24 2552020012013 KOMUNA LIBONIK FAT.588 MAT.PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES
Qarku Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 45,737 2013-10-11 2013-10-24 26220150012013 K QARKUT FAT 1572 DT 11.11.2011 ;FAT 1251 DT 22.06.2011 KANCELARI E MATER PASTRIMI
Bashkia Erseke (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 70,000 2013-09-26 2013-10-24 26221200012013 2120001 bashkia erseke shpenz per kancelari lik i fta nr 848 dt 29.10.2012,fh nr 185 dt 29.10.2012,up nr 111 dt 26.10.2012
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 35,760 2013-10-17 2013-10-24 45421220012013 BASHKIA MATER PASTRIMI FAT 326 DT 27.5.2013
Komuna Clirim (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 30,810 2013-10-11 2013-10-24 9524870012013 2487001 komuna clirim kolonje shpenz per blerje dokumentacioni lik i fat nr 589,590 dt 12.08.2013 me fh nr 07 dt 13.08.2013,up nr 05 dt 11.07.2013
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 131,850 2013-10-21 2013-10-28 15610161052013 DR.RAJ.KUFIRI-MIGRACIONI KORCE FAT.668,669 KANCELARI
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 32,750 2013-10-21 2013-10-28 16721220072013 QENDRA EK.KULTURES KORCE FAT.643 BEZE DHE BOJRA PIKTURE
Komuna Pojan (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 68,364 2013-10-21 2013-10-28 25425000012013 KANCELARI; MATERIALE PASTRIMI DHE PER FUNKS. PAJISJEVE TE ZYRES FAT NR 739;737. KOMUNA POJAN KORCE
Komuna Mollas (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 81,870 2013-10-22 2013-10-28 23524860012013 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per materiale per pastrim,dhe furnizime dhe materiale te tjera zyre e te pergjith.lik i fat nr 728,729 dt 30.09.2013,fh nr 29,29/1 dt 14.10.2013 me up nr 37 dt 02.09.2013
Dega e rezervave Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 8,543 2013-10-22 2013-10-29 11110160962013 REZERVAT E SHTETIT KORCEBLERJE KANCELERI FAT NR 769 DAT 18.10.2013
Shkolla profesionale Irakli Terova Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 39,624 2013-10-22 2013-10-29 9410110562013 SHKOLLA AGROBISNESIT" IRAKLI TEROVA" MAT PASTIMI LIK FAT 760;761 DT14.10.13
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 81,012 2013-09-17 2013-10-21 13210161052013 DR.RAJ.KUFIRI-MIGRACIONI FAT.626,627 MAT.PER PASTRIM
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 213,420 2013-09-17 2013-10-21 13310161052013 DR.RAJONALE KUFIRI-MIGRACIONI KORCE FAT.624 MAT.PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES
Dogana Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 87,554 2013-09-17 2013-10-21 14110100842013 DOGANA KORCE KANCELARI FAT 231, 232 DT 16.04.13
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 177,510 2013-09-12 2013-10-21 19025070012013 KANCELARI FAT NR 659. KOMUNA DRENOVE KORCE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 82,214 2013-09-11 2013-10-21 39021220012013 BASHKIA BOJE PRINTERI,KANCELARI FAT 271 DT 29.04.13, 345 DT 29.05.13
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 3,000 2013-10-23 2013-11-06 11610250402013 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL KORCE BLERJE KARTA TELEFONI FAT NR 701
Klubi Skenderbeu (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 12,924 2013-10-24 2013-11-11 16821220092013 K SHUMESPORTESH FAT 784 DT 21.10.2013 MATERIALE DEZINFEKTIMI
Bordi i Kullimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 135,210 2013-10-24 2013-11-11 20710050722013 BORDI I KULLIMIT KORCE KANCELARI & MATERIALE PASTRIMI FAT.764,765,766,767 DT 16.10.2013
Bashkia Erseke (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 60,420 2013-10-24 2013-11-11 29721200012013 2120001 bashkia erseke shpen zper kancelari lik i fat nr 769 dt 08.10.2012,fh nr 167 dt 08.10.2012,up nr 101 dt 06.10.2012
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 51,870 2013-11-04 2013-11-15 20510290232013 GJYKATA E RRETHIT KORCE BLERJE KANCELERI NR FAT 7969/797 DAT 5.10.2013
Dogana Pogradec (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 25,200 2013-10-28 2013-11-15 13110100832013 1010083 DOGANA LIK FAT=38868087,08868088 DT 24.10.2013
Zyra e Punes Pogradec (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 35,556 2013-10-30 2013-11-15 21910250292013 1025029 ZVP POGRADEC FATURA 689,690 DATE 23.09.2013
Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 3,000 2013-11-12 2013-11-15 12610250402013 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL BLERJE KARTA TELEFONI FAT NR 793
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 29,952 2013-11-13 2013-11-15 19621220072013 QENDRA EKONOMIKE E KULTURES KORCE FAT.771 KANCELARI DHE FURNIZIME TE NDRYSHME
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 28,260 2013-11-12 2013-11-15 20521220062013 NDER SHERB. PUB. LIK FATURE 783 DAT 21.10.2013
Komuna Qender (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 42,960 2013-11-07 2013-11-15 20625090012013 BLERE KANCELARI FAT NR 762 DT 16.10.13. KOMUNA POJAN KORCE
Komuna Qender (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 34,000 2013-11-07 2013-11-15 20725090012013 BLERE KARTA TELEFONI FAT NR 763 DT 16.10.13. KOMUNA POJAN KORCE
Komuna Drenove (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 107,010 2013-11-12 2013-11-15 22825070012013 MATERIALE; MAT.PASTRIMI FAT 782. KOMUNA DRENOVE KORCE
Drejtoria e Pyjeve Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 221,580 2013-11-18 2013-11-19 16210260132013 SHERBIMI PYJOR BLERJE KANCELARI FAT NR 08867724.08867723
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 602,185 2013-11-15 2013-11-19 49721220012013 BASHKIA KORCE LIKUID SIPAS KONTRATES DT 12.6.2013 KANCELARI,BOJE PRINTERI
Komuna Cerrave (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 41,052 2013-11-18 2013-11-19 19527060012013 2706001 KOMUNA ÇERRAVE POGRADEC FATURA 808 DATE 28.10.2013
Gjykata e rrethit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 18,630 2013-11-19 2013-11-20 21210290232013 GJYKATA E RRETHIT KORCE BLERJE MAT PASTRIMI FAT NR 837 DAT 7.11.2013
Drejtoria e Pyjeve Kolonje (1514) ILIRJAN POSTOLI Kolonje 54,753 2013-11-20 2013-11-20 14110260312013 drejtoria e pyjeve kolonje shp.per kancelari urdh.prok.nr.1dt.18.03.2013.fat.nr.703dhe 704 dt.26.09.2013.fh.nr.13dhe 13/1 dt.26.09.2013
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) ILIRJAN POSTOLI Pogradec 24,000 2013-11-20 2013-11-20 21910260222013 LIK.SH, PYJOR POGRADEC 1026022 FT NR 854 DT 18.11.2013