Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4404 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,203,445,262.00 4,404 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 92,531 2020-05-27 2020-05-28 29821290012020 Karburant dhe vaj 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik blerje karburant per zjarrfikesen, fat.nr.80492646 dt.24.04.2020, fh.nr.15 dt.24.04.2020, kontr.nr.2783 dt.23.04.2020 (miratuar MFE email dt.26.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 53,544 2020-05-27 2020-05-28 29721290012020 Karburant dhe vaj 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik blerje karburant per zjarrfikesen, fat.nr.88156252 dt.14.04.2020, fh.nr.12 dt.14.04.2020, kontr.nr.444 dt.20.01.2020 (miratuar MFE email dt.26.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 287,000 2020-05-27 2020-05-28 29921290012020 Te tjera transferta tek individet 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik qera te pastrehet, VKB nr.133 dt.24.12.2019 dhe nr.06 dt.24.01.2020, shkr.pref.nr.1967/1 dt.30.12.2019, nr.124/1 dt.06.02.2020, sipas listepageses maj 2020 (miratuar MFE email dt.26.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 65,000 2020-05-27 2020-05-28 29621290012020 Sherbime telefonike 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik shpenzime sherbim interneti sipas fat.nr.227253376 dt.30.04.2020 (aprovuar MFE me email dt.26.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 672,000 2020-05-26 2020-05-27 29521290012020 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik shpenz.ndihme ekonomike per shkak te COVID , Vendim Komitet.Emergj.Civ. nr.13 dt.22.04.20,akt marrev.posta nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses nxjerre nga sistemi i pikezimit derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 2,080,000 2020-05-26 2020-05-27 29421290012020 Ndihme ekonomike 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik shpenz.ndihme ekonomike per shkak te COVID , Vendim Komitet.Emergj.Civ. nr.13 dt.22.04.20,akt marrev.posta nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses nxjerre nga sistemi i pikezimit derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) FONDI SHQIPTAR I ZHVILLIMIT(FSHZH) Lushnje 1,784,175 2020-05-26 2020-05-27 29321290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Studim fizibiliteti i obj.Ndertim i ujesjellesit te fsh.Ciflik (likujdim i plote), shkresa nr.997 dt.13.05.2020, shkr.nr.271 dt.05.02.2019, akt marreveshje dt.15.02.2017 (miratuar MFE email dt.26.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 8,645,977 2020-05-21 2020-05-27 27821290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikons.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terrene sportive Kolonje, fat.nr.68794872 dt.04.05.2020, ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019, kontr.nr.7281 dt.02.09.2019 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Lushnje 155,324 2020-05-26 2020-05-27 29221290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik oponence teknike per objektin Rikonstruksion i shkolles Hysen Xheka Lushnje, fat.nr.74164999 dt.16.04.2020, akt marreveshje nr.764/2 dt.01.04.2020 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 2,052 2020-05-26 2020-05-27 29121290012020 Uje 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik pagese uji, kontr.nr.350006 sipas fat.nr.312187331 dt.30.04.2020
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 608,178 2020-05-22 2020-05-27 28521290012020. Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik garanci punimesh Rikonstr.trotuareve ne shetitoren e palmave, PV marrje perf.ne dorezim dhe certif.clirimit garancise dt.12.12.2019,Akt Kolaudimi dt.01.10.2012,kontr.nr.3122dt.13.07.12(email MFE 19.05.2020
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 3,420,000 2020-05-22 2020-05-26 28721290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges ne fsh. Shegas, fat.nr.29552074 dt.19.05.2020, ur.prok.nr.24 dt.05.02.2019, kontr.nr.3560 dt.26.04.2019 (miratuar MFE email 19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,750,000 2020-05-21 2020-05-26 28621290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.66910446 dt.28.02.2019, ur.prok.nr.123 dt.02.07.2018, kontr.nr.9439 dt.06.12.2018 (miratuar MFE email 19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,750,000 2020-05-21 2020-05-22 27921290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj Ballagat (det.prapamb.nj.adm.Hysgjokaj),fat.nr.00367341 dt.28.10.2013,Akt Kolaud.dt.29.03.2013,ur.prok.nr.140/1 dt.21.08.2012,kontr.nr.01 dt.23.11.2012(email 11.05.2020
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 18,468,000 2020-05-21 2020-05-22 28021290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj Ballagat (det.prapamb.nj.adm.Hysgjokaj),fat.nr.00367494 dt.31.07.2014,Akt Kolaud.dt.29.03.2013,ur.prok.nr.140/1 dt.21.08.2012,kontr.nr.01 dt.23.11.2012(email 11.05.2020
Bashkia Lushnje (0922) "SHKELQIMI 07" Lushnje 4,750,000 2020-05-21 2020-05-22 28421290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Gjaze, fat.nr.78321993 dt.27.09.2019, ur.prok.nr.39 dt.06.03.2019, kontr.nr.4109 dt.14.05.2019 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) "SHKELQIMI 07" Lushnje 4,750,000 2020-05-21 2020-05-22 28921290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj (Canakaj) Ballagat, fat.nr.78321989 dt.27.09.2019, ur.prok.nr.45 dt.19.03.2019, kontr.nr.4303 dt.20.05.2019 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 4,750,000 2020-05-21 2020-05-22 28821290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges ne fsh. Stan Karbunare, fat.nr.29552075 dt.19.05.2020, ur.prok.nr.55 dt.28.03.2019, kontr.nr.4908 dt.06.06.2019 (miratuar MFE email 19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) S.M.O.UNION Lushnje 7,696,900 2020-05-21 2020-05-22 28221290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Lekaj, pjes.fat.nr.15630581 dt.27.05.2019, ur.prok.nr.11 dt.28.01.2019, kontr.nr.2580 dt.29.03.2019 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,030,647 2020-05-21 2020-05-22 28121290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj Ballagat (det.prapamb.nj.adm.Hysgjokaj),fat.nr.10246536 dt.26.08.2014,Akt Kolaud.dt.29.03.2013,ur.prok.nr.140/1 dt.21.08.2012,kontr.nr.01 dt.23.11.2012(email 11.05.2020
Bashkia Lushnje (0922) BEQIRI Lushnje 3,035,975 2020-05-21 2020-05-22 28321290012020. Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Konjat, lik.perfund.fat.nr.76279273 dt.28.12.2019, ur.prok.nr.28 dt.08.02.2019, kontr.nr.3604 dt.30.04.2019 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) Elvis Hajdėraj Lushnje 551,760 2020-05-21 2020-05-22 29021290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Blerje kompjutera, fat.nr.74837716 dt.04.05.2020, fh.nr.17 dt.04.05.2020, ur.prok.nr.8 dt.04.03.2020 (miratuar MFE email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) TAULLAU-X6 Lushnje 64,820 2020-05-20 2020-05-21 27721290012020. Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik blerje dezinfektant dhe materiale mbrojtese ndaj COVID 19 per sherbimin zjarrfikes, fat.nr.64390378 dt.04.05.2020, fh.nr.18 dt.24.05.2020, ur.prok.nr.09 dt.30.04.2020 (aprovuar MFE me email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,720 2020-05-20 2020-05-21 27321290012020 Uje 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik pagese uji (zjarrfikesja) kontr.nr.350050 sipas fat.nr.312187531 dt.30.04.2020
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,384,325 2020-05-20 2020-05-21 27621290012020. Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik sherbimi pastrimit, perfund. fat.nr.51583081 dt.31.03.2020, kontr.nr.11161 dt.31.12.2019 (aprovuar MFE me email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Lushnje 33,414 2020-05-20 2020-05-21 27221290012020 Elektricitet 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik pagese energji elektrike zjarrfikesja kontr.nr.BE-108196 sipas fat.nr.367992961 dt.24.04.2020
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 5,885 2020-05-20 2020-05-21 27521290012020 Sherbime telefonike 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik pagese telefoni (zjarrfikesja) sipas fat.nr.729238241 dhe 729238242 dt.30.04.2020 (aprovuar MFE me email dt.19.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Lushnje 75,669 2020-05-20 2020-05-21 27421290012020 Elektricitet 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik pagese energji elektrike kontr.nr.BE-110909, BE-111393, BE-104816, BE-112005 sipas fat.nr.367737123, 368718941, 368715683,368708690 dt.30.04.2020
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 260,856 2020-05-20 2020-05-21 27121290012020 Sherbimet bankare 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik komision sherbimi per shpenz.ndihme ekonomike dhe PAK sipas ushp.257-270 dt.04.05.2020, akt marreveshje me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018 (aprovuar MFE email dt.11.05.2020)
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 608,848 2020-05-04 2020-05-05 23721290012020 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik pagat e punonjesve gj.civile per muajin prill 2020 sipas listepageses

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA