Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4007 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,549,069,150.00 4,007 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 3,840 2019-10-16 2019-10-18 67521290012019 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese telefoni zjarrfikesja per muajin shtator 2019 sipas fat.nr.728146808, 728146809 dt.30.09.2019
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,720 2019-10-16 2019-10-18 67421290012019 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji zjarrfikesja per muajin shtator 2019 sipas fat.nr.312025510 dt.30.09.2019, nr.klienti 350050
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 80,070 2019-10-14 2019-10-18 66321290012019 Posta dhe sherbimi korrier 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime postare sipas fat.nr.50292902,50292903,50292928 dt.30.09.2019
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,750,000 2019-10-09 2019-10-18 63421290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik rikonstr.shk.9 vj. 4 Deshmoret, fat.nr.76017150 dt.04.09.2019, ur.prok.nr.71/2 dt.25.04.2019, kontr.nr.6464 dt.29.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE TE PALUAJTSHME Lushnje 10,000 2019-10-14 2019-10-18 67021290012019 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kerkese per regj.pasurie nr.11/104 ZK.8571sipas fat.nr.6440 dt.10.10.2019,
Bashkia Lushnje (0922) AUTOPAS Lushnje 61,380 2019-10-14 2019-10-18 66421290012019 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik riparime mjeti Scania me targa LU7558B zjarrefikesja, fat.nr.63708433 dt.24.09.2019, PV ndodhjes dt.24.09.2019, PV emergjence dt.24.09.2019
Bashkia Lushnje (0922) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Lushnje 43,440 2019-10-14 2019-10-18 66521290012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik siguracion mjeti Scania me targa LU7558B zjarrefikesja, fat.nr.1334854 dt.19.06.2019, ur.prok.nr.27 dt.11.06.2019, PV dt.18.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,924 2019-10-14 2019-10-18 66221290012019 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji per muajin shtator 2019 sipas fat.nr.312026377 dt.30.09.2019, nr.klienti 350006
Bashkia Lushnje (0922) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Lushnje 70,000 2019-10-14 2019-10-18 67121290012019 Libra dhe publikime profesionale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik botimin e Antologjise Poetike Ne,Gjimnazistet nga nxenesit e gjimnazit Vath Korreshi, fat.nr.80776891 dt.11.10.2019, VKB nr.71 dt.19.06.2019, shkr.pref.nr.1066/1 dt.21.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Lushnje 64,000 2019-10-14 2019-10-18 66721290012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik siguracion mjete policia bashkiake me targa LU6567B, AA382EL, AA384EL, fat.nr.73986779 dt.13.09.2019, ur.prok.nr.36 dt.11.09.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 117,000 2019-10-14 2019-10-15 65921290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per muajin janar-shtator 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 270,000 2019-10-14 2019-10-15 65521290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per muajin shtator 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 5,402,802 2019-10-09 2019-10-15 64021290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sistemim asfaltim i rruges ne fsh. Stan Karbunare, fat.nr.29552061 dt.05.10.2019, ur.prok.nr.55 dt.28.03.2019 kontr.nr.4908 dt.06.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 12,000 2019-10-14 2019-10-15 65821290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per muajin korrik-shtator 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 24,000 2019-10-14 2019-10-15 65721290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per muajin korrik-shtator 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 453,142 2019-10-14 2019-10-15 65621290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per muajin korrik-shtator 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 5,412,986 2019-10-07 2019-10-11 63221290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Shegas, fat.nr.29552058 dt.27.09.2019, ur.prok.nr.24 dt.05.02.2019 kontr.nr.3560 dt.26.04.2019
Bashkia Lushnje (0922) DIONIS MEKSHAJ Lushnje 500,000 2019-10-09 2019-10-11 64221290012019 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Bashkim Tabaku ,vendim Gj.Ad.Ap.Tirane nr.1609 dt.28.05.2019,shkr.nr.1112/1 dt.03.07.2019, nr.1112/3 dt.03.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,500 2019-10-09 2019-10-10 65021290012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera ambjenti per moshen e trete per muajin shtator 2019 ,kontr.nr.10096 dt.31.12.2018,kontr. e posacme dt.20.08.2017, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 680 2019-10-09 2019-10-10 65321290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi pagesa per ambient me qera KZAZ nr.54, shkr.nr.14039 dt.30.07.2019,akt marreveshje me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 42,500 2019-10-09 2019-10-10 64921290012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera ambjenti per moshen e trete per muajin shtator 2019,kontr.nr.10094 dt.31.12.2018, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) ELITE BAILIFF'S OFFICE Lushnje 591,786 2019-10-09 2019-10-10 64121290012019 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Avdyl Korreshi (lik.perf.pjesa e bashkise), vendimi nr.3091 dt.03.07.2017, nr.751 dt.25.05.2015, shkr.nr.1097 dt.22.05.2019, nr.3471/1 dt.09.05.2019, nr.823 dt.23.04.2019
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 31,875 2019-10-09 2019-10-10 65421290012019 Te tjera shperblime per personelin 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim me rastin e daljes ne pension te Sofie Shima, urdher nr.146 dt.08.10.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 448,375 2019-10-09 2019-10-10 64821290012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese e kryetareve te fshatrave per muajin shtator 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 476,000 2019-10-09 2019-10-10 64421290012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese keshilli bashkiak per muajin shtator 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 17,000 2019-10-09 2019-10-10 65121290012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera ambjenti per moshen e trete per muajin shtator 2019 ,kontr.nr.1574 dt.25.02.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) DENISA MEĒO Lushnje 207,720 2019-10-09 2019-10-10 64321290012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Edmond Toli (lik.perfund.), vendim gjyk.adm.shk.I Vl nr.1849 dt.14.11.2016, gjyk.adm.apelit nr.1705 dt.30.05.2019,shkr.nr.543, 544 dt.08.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 136,000 2019-10-09 2019-10-10 65321290012019 Rimbursim TVSH 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagesa per ambient me qera KZAZ nr.54, shkr.nr.14039 dt.30.07.2019,akt marreveshje me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 17,000 2019-10-09 2019-10-10 65221290012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera ambjenti per moshen e trete per muajin shtator 2019 ,kontr.nr.1350 dt.18.02.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 4,894,574 2019-10-08 2019-10-09 63621290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit fat.nr.51583064 dt.01.10.2019,ur.prok.nr.56 dt.22.02.2018,kontr.nr.10050 dt.31.12.2018 (marreveshje kuader)

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA