Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3628 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,068,232,486.00 3,628 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,589,303 2019-05-02 2019-05-03 24121290012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shpenzime te tjera transporti - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve aparati per muajin prill 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 646,379 2019-05-02 2019-05-03 24421290012019 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve P.M.N.Z.SH. (zjarrfikeset) per muajin prill 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) CORRECTOR Lushnje 10,000 2019-05-02 2019-05-03 24621290012019 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Alketa Nuredin Marku nga paga e muajit prill 2019,shkr.nr.7306 dt.17.04.2018, shkr.nr.4370 dt.29.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 215,887 2019-05-02 2019-05-03 24721290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin prill 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 558,200 2019-05-02 2019-05-03 24821290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin prill 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) Altin Vako Lushnje 5,000 2019-05-02 2019-05-03 24221290012019 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Kudret Sulo nga paga e muajit prill 2019,shkr.nr.1154 dt.30.10.2018
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 41,100 2019-04-25 2019-04-26 23721290012019 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbim interneti sipas fat.nr.227133120 dt.31.03.2019, kontr.nr.358 dt.17.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) "SHKELQIMI 07" Lushnje 8,907,071 2019-04-17 2019-04-24 23321290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.erfumnd. Rehabilitim i banesave te kom.te pafavorizuara, fat.nr.65517947 dt.31.01.2019,ur.prok.nr.142 dt.25.07.2018,kontr.nr.8025 dt.17.10.2018
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 68,400 2019-04-18 2019-04-19 23421290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perfund. Sistemim asfaltim i rruges Seman Pirraj, fat.nr.29552144 dt.16.04.2019,ur.prok.nr.164 dt.24.08.2017,kontr.nr.8285 dt.16.10.2017
Bashkia Lushnje (0922) GREEN FARM SHPK Lushnje 1,310,000 2019-04-18 2019-04-19 23521290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi gjelberimit fat.nr.72512306 dt.31.03.2019,ur.prok.nr.63 dt.07.03.2018,kontr.nr.10051/1 dt.31.12.2018 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,000,000 2019-04-18 2019-04-19 23621290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit fat.nr.51583048 dt.01.04.2019,ur.prok.nr.56 dt.22.02.2018,kontr.nr.10050 dt.31.12.2018 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,615,000 2019-04-10 2019-04-19 22621290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr. i rruges Depo-Fier i Ri-Gjaze (trnasf.njesia adm.Krutje),pjesor fat.nr.88329362 dt.25.04.2012,shkr.nr.5392 dt.27.07.2018, ur.prok.nr.5 dt.06.04.2011, konr.dt.10.06.2011
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 209,111 2019-04-16 2019-04-17 22921290012019 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike per muajin mars 2019 sipas kontr.nr.BE 110909, BE 111393, BE 104816, BE 112005, fat.nr.292674017,292673361,292665396,292672132 dt.31.03.2019
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 32,574 2019-04-16 2019-04-17 23021290012019 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike zjarrfikesja per muajin mars 2019 sipas kontr.nr.BE 108196, fat.nr.292670914 dt.26.03.2019
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 3,840 2019-04-16 2019-04-17 23221290012019 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese telefoni zjarrfikesja per muajin mars 2019 sipas fat.nr.727150440, 727150439 dt.31.03.2019
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,720 2019-04-16 2019-04-17 23121290012019 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji zjarrfikesja per muajin mars 2019 sipas fat.nr.311890217 dt.31.03.2019, nr.klienti 350050
Bashkia Lushnje (0922) DIONIS MEKSHAJ Lushnje 200,000 2019-04-09 2019-04-16 21221290012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Vangjel Llupo,vendim Gj.Ad.Shk.I Vlore nr.1168 dt.07.07.2016,Gj.Ad.Apelit Tirane nr.4245 dt.22.11.2018,shkr.nr.1067 dt.14.01.2019, nr.283/1 dt.16.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) UNION BANK SHA Lushnje 120,000 2019-04-09 2019-04-12 21321290012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore Aleks Basha (lik.perfund.), vendimi nr.148 986 dt.24.01.2019,shkr.nr.1372 dt.19.02.2019, nr.2031/2 dt.26.02.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 487,900 2019-04-09 2019-04-12 20921290012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim i keshillit bashkiak per muajin mars 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 180,985 2019-04-09 2019-04-12 21821290012019 Posta dhe sherbimi korrier 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime postare sipas fat.nr.61422132, 61422105, 61422106 dt.31.03.2019
Bashkia Lushnje (0922) GREEN FARM SHPK Lushnje 503,520 2019-04-09 2019-04-12 20821290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi gjelberimit fat.nr.10888441 dt.28.02.2019,ur.prok.nr.63 dt.07.03.2018,kontr.nr.10051/1 dt.31.12.2018 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) "DRICONS" Lushnje 91,946 2019-04-10 2019-04-12 22721290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Mbikeqyrje punimesh ne obj.Sistemim asfaltim rruga e Rinise Plug Lushnje, fat.nr.67241238 dt.01.11.2018, ur.prok.nr.22 dt.29.05.2018
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 113,375 2019-04-09 2019-04-11 22121290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant per zjarrfikesen, fat.nr.67286372 dt.02.04.2019, f.h.nr.11 dt.02.04.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) EURO INFORM Lushnje 797,419 2019-04-09 2019-04-11 22221290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje kompjutera dhe printera, fat.nr.68246894 dt.13.03.2019, f.h.nr.9 dt.13.03.2019, ur.prok.nr.09 dt.28.02.2019
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 9,844 2019-04-10 2019-04-11 22421290012019 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji per muajin mars 2019 sipas fat.nr.311890058 dt.31.03.2019, nr.klienti 350006
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 23,678 2019-04-09 2019-04-11 21721290012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera ambjenti per moshen e trete, kontr.nr.1350dt.18.02.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 132,000 2019-04-09 2019-04-11 21921290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese emergjence civile per Kostandin Stavri Gjoerdeni, sipas VKB nr.20 dt.20.02.2019, shkr.pref.nr.377/1 dt.27.02.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 319,100 2019-04-10 2019-04-11 22321290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese emergjence civile per Selim Alush Leka, sipas VKB nr.19 dt.20.02.2019, shkr.pref.nr.377/1 dt.27.02.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 19,428 2019-04-09 2019-04-11 21621290012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera ambjenti per moshen e trete, kontr.nr.1574 dt.25.02.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 360,360 2019-04-09 2019-04-11 22021290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant , fat.nr.67286362 dt.04.03.2019, f.h.nr.4 dt.04.03.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA