Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3565 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,892,934,857.00 3,565 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) CORRECTOR Lushnje 10,000 2019-03-01 2019-03-04 11521290012019 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Alketa Nuredin Marku nga paga e muajit shkurt 2019,shkr.nr.7306 dt.17.04.2018, shkr.nr.4370 dt.29.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 23,532,570 2019-03-01 2019-03-04 12121290012019 Pagese paaftesie 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime per invalidet e punes dhe PAK per 10 njesite adm, VKB nr.15 dt.20.02.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shkurt 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 261 2019-03-01 2019-03-04 12421290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per ndihme ekonomike sipas VKB nr.14 dt.20.02.2019 sipas listepageses janar 2019
Bashkia Lushnje (0922) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Lushnje 4,254 2019-03-01 2019-03-04 11021290012019 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Gezim Shahin Saraci nga paga e muajit shkurt 2019,shkr.nr.0147/16 dt.24.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 249,040 2019-03-01 2019-03-04 12321290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndihme ekonomike (ekzistues) sipas VKB nr.14 dt.20.02.2019,shkr.pref.nr.377/1 dt.27.02.2019 dhe listepageses janar 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 89,440 2019-03-01 2019-03-04 12021290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom sherbimi per shpenzime per invalidet e punes dhe PAK, VKB nr.15 dt.20.02.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shkurt 2019
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 19,180 2019-02-26 2019-02-27 10521290012019 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime sherbim interneti sipas fat.nr.90897978 dt.31.01.2019, kontr.nr.358 dt.17.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 25,500 2019-02-25 2019-02-26 10221290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim nxenes ekselente sipas VKB nr.123 dt.20.12.2018,shkr.pref.nr.20126/1 dt.28.12.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 4,732,824 2019-02-21 2019-02-26 9621290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.1 obj.Sistemim asfaltim i bllokut te banimit ne lagjen Loni Dhamo, fat.nr.29552140 dt.10.02.2019,ur.prok.nr.105 dt.28.05.2018,kontr.nr.5573 dt.06.08.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 25,500 2019-02-25 2019-02-26 10321290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim nxenes ekselente sipas VKB nr.123 dt.20.12.2018,shkr.pref.nr.20126/1 dt.28.12.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 48,242 2019-02-21 2019-02-22 9921290012019 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike zjarrfikesja per muajin janar 2019 sipas kontr.nr.BE 108196, fat.nr.305196501 dt.26.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 25,500 2019-02-21 2019-02-22 10121290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim nxenes ekselente sipas VKB nr.123 dt.20.12.2018,shkr.pref.nr.20126/1 dt.28.12.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 347,320 2019-02-21 2019-02-22 10021290012019 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike per muajin janar 2019 sipas kontr.nr.BE 110909, BE 111393, BE 104816, BE 112005, fat.nr.305196978,305836765,305842540,305196695 dt.31.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 18,360 2019-02-21 2019-02-22 9421290012019 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji per muajin janar 2019,nr.klienti 350006, fat.nr.311843636 dt.31.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) DENIS SHAKAJ Lushnje 103,200 2019-02-07 2019-02-22 7821290012019 Blerje dokumentacioni 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje shtypshkrime, fat.nr.72407401 dt.04.12.2018, f.h.nr.56 dt.04.12.2018, ur.prok.nr.41 dt.15.10.2018
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 4,141 2019-02-21 2019-02-22 9821290012019 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese telefoni zjarrfikesja per muajin janar 2019 sipas fat.nr.726879438, 726879439 dt.31.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 15,264 2019-02-21 2019-02-22 9721290012019 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji zjarrfikesja per muajin janar 2019 sipas fat.nr.311844559 dt.31.01.2019, nr.klienti 350050
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 64,220 2019-02-21 2019-02-22 9521290012019 Posta dhe sherbimi korrier 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime postare sipas fat.nr.61422431, 61422406, 61422404 dt.31.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Lushnje 54,800 2019-02-12 2019-02-15 9321290012019 Blerje dokumentacioni 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik siguracion mjeti, fat.nr.180376678, 180376679, 180376677 dt.11.10.2018, ur.prok.nr.38 dt.08.10.2018
Bashkia Lushnje (0922) OMEGA STUDIO Lushnje 52,200 2019-02-08 2019-02-12 8321290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje kartolina, fat.nr.42611704 dt.26.12.2018, f.h.nr.62 dt.26.12.2018, ur.prok.nr.49 dt.24.12.2018
Bashkia Lushnje (0922) GREEN FARM SHPK Lushnje 1,302,665 2019-02-07 2019-02-12 5921290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi gjelberimit fat.nr.60104693 dt.31.12.2018,ur.prok.nr.63 dt.07.03.2018,kontr.nr.2695 dt.20.04.2018 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 1,396,754 2019-02-08 2019-02-12 8421290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rik.Shk.Mesme e Bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, dif. e mbetur nga fat.nr.68794807 dt.19.11.2018,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) ERI A & A Lushnje 117,709 2019-02-07 2019-02-12 7721290012019 Pajisje per perdorim policor 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje pajisje fundore komunikimi (radio lidhese), fat.nr.70250543 dt.18.12.2018, f.h.nr.60 dt.18.12.2018, ur.prok.nr.46 dt.14.12.2018
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 12,757,945 2019-02-08 2019-02-12 8521290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rik.Shk.Mesme e Bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, fat.nr.68794822 dt.07.02.2019,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 89,020 2019-02-07 2019-02-12 7221290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant fat.nr.67286352 dt.10.01.2019,f.h.nr.1 dt.10.01.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 156,879 2019-02-07 2019-02-12 7021290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant fat.nr.61151444 dt.04.12.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 89,020 2019-02-07 2019-02-12 7321290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant fat.nr.67286357 dt.01.02.2019,f.h.nr.5 dt.01.02.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 341,246 2019-02-07 2019-02-12 7121290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant fat.nr.67286351 dt.10.01.2019,f.h.nr.2 dt.10.01.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) TRANSUDHETARE Lushnje 227,568 2019-02-07 2019-02-12 7421290012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik riparim mjetesh zjarrfikesja, fat.nr.13422980 dt.13.12.2018, ur.prok.nr.13 dt.03.04.2018
Bashkia Lushnje (0922) DENISA MEĒO Lushnje 226,029 2019-02-07 2019-02-12 6221290012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Hiqmet Leka (lik.perfundimtar),vendim Gj.Ad.Ap.nr.2890 dt.12.07.2018,shkr.nr.1123 dt.12.09.2018,nr.1124 dt.13.09.2018

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA