Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4007 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,549,069,150.00 4,007 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 616,604 2019-11-04 2019-11-05 70921290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve gj.civile per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) Zana Dervishi Lushnje 16,568 2019-10-29 2019-11-05 69521290012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Blerje qese,doreza pastrimi territori, fat.nr.36448810 dt.09.10.2019, fh.nr.43 dt.09.10.2019, ur.prok.nr.37 dt.08.10.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 476,000 2019-11-04 2019-11-05 72921290012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese keshilli bashkiak per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 4,339,325 2019-11-01 2019-11-04 70321290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit fat.nr.51583067 dt.01.11.2019,ur.prok.nr.56 dt.22.02.2018,kontr.nr.10050 dt.31.12.2018 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 131,013 2019-11-01 2019-11-04 70221290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit, fat.nr.51583068 dt.01.11.2019, shtese kontr.nr.5474 dt.24.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Lushnje 57,000 2019-10-30 2019-11-01 66721290012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik siguracion mjeti me targa AA003DT, AA300DT, AA515DF, fat.nr.190392327, 190392328, 190392329 dt.21.10.2019, ur.prok.nr.38 dt.15.10.2019
Bashkia Lushnje (0922) DREJTORIA VENDORE ASHK-se LUSHNJE Lushnje 10,000 2019-10-29 2019-11-01 69421290012019 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kerkese per regj.pasurie nr.11/104 ZK.8571 sipas fat.nr.6440 dt.10.10.2019,shkr.nr.3953,3954 dt.05.06.2018, nr.5243/1 dt.25.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 25,200 2019-10-23 2019-10-29 68921290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Lekaj,fat.nr.46227937 dt.17.10.2019, urdher nr.99 dt.19.06.2019, kontr.nr.5320 dt.19.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 41,100 2019-10-23 2019-10-29 68621290012019 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbim interneti sipas fat.nr.90974813 dt.30.09.2019, kontr.nr.358 dt.17.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 50,000 2019-10-24 2019-10-29 69221290012019 Te tjera shperblime per personelin 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese per Namik Manoku ndijme per rast semundje (nderhyrje kirurgjikale), urdher nr.154 dt.24.10.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 21,120 2019-10-23 2019-10-29 68821290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Rrapez,fat.nr.76458323 dt.08.08.2019, urdher nr.107 dt.02.07.2019, kontr.nr.5684 dt.02.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 67,200 2019-10-23 2019-10-29 68721290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Kolaudim punimesh obj:Rikonstr.shk.9vj. Karbunare e Vogel,fat.nr.76458336 dt.30.09.2019, urdher nr.105 dt.01.07.2019, kontr.nr.5659 dt.01.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 5,820,718 2019-10-18 2019-10-23 68221290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perfundimtar obj.Rikonstr.shk.9 vjecare Karbunare e Vogel, pjeseore fat.nr.687948855 dt.01.10.2019,ur.prok.nr.182 dt.13.11.2018,kontr.nr.10005 dt.27.12.2018
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 117,600 2019-10-18 2019-10-23 68521290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kolaudim punimesh obj.Rikonstr.Shk.Mesme Bashkuar 10 Korriku Dushk dhe amientet sportive, fat.nr.76458331 dt.16.09.2019,urdher nr.87 dt.05.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) Banka OTP Albania Lushnje 700,000 2019-10-17 2019-10-23 67921290012019 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesime per Hasa Habili, VKM nr.608 dt.11.09.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) MCE Lushnje 209,716 2019-10-18 2019-10-23 68421290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik mbikeqyrje punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Lekaj, fat.nr.76458310 dt.19.06.2019,ur.prok.nr.12 dt.5.03.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 700,000 2019-10-17 2019-10-23 68021290012019 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesime per Hekuran Korreshi, VKM nr.608 dt.11.09.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 700,000 2019-10-17 2019-10-23 67821290012019 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesime per Elvir Lufta dhe bashkepronaret, VKM nr.608 dt.11.09.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 2,100,000 2019-10-17 2019-10-23 67721290012019 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesime per Xhevdet Korreshi, Hasan Korreshi, Petrit Korreshi, VKM nr.608 dt.11.09.2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 5,766,787 2019-10-18 2019-10-23 68121290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.perfundimtar obj.Rikonstr.shk.Mesme bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk, fat.nr.68794853 dt.18.09.2019,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) ERALD-G Lushnje 661,099 2019-10-18 2019-10-23 68321290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik mbikeqyrje punimesh obj.Rikonstr.shk.9 vjecare Karbunare e Vogel, fat.nr.77646513 dt.30.09.2019,ur.prok.nr.48 dt.24.12.2018
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 9,477,455 2019-10-07 2019-10-18 63321290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik rikonstr.shk.9 vj. 4 Deshmoret, fat.nr.76017150 dt.04.09.2019, ur.prok.nr.71/2 dt.25.04.2019, kontr.nr.6464 dt.29.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) LLAZO/ Lushnje 2,102,403 2019-10-16 2019-10-18 67221290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik situacion nr.2 obj.Sistemim asfaltim i rrugeve ne fsh.Toshkez, fat.nr.76117308 dt.16.09.2019, ur.prok.nr.79 dt.21.05.2019, kontr.nr.6425 dt.26.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) G B Civil Engineering Lushnje 175,673 2019-10-14 2019-10-18 66921290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Mbikeqyrje punimesh obj. Nderhyrje ne infrstr.e rruges ne fsh.Rrapez, fat.nr.74709571 dt.05.08.2019, ur.prok.nr.18 dt.02.05.2019
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 341,088 2019-10-14 2019-10-18 66121290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant , fat.nr.80492603 dt.02.09.2019, f.h.nr.38 dt.02.09.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 132,038 2019-10-16 2019-10-18 67621290012019 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike per muajin shtator 2019 sipas kontr.nr.BE 110909, BE 111393, BE 104816, BE 112005
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 11,272 2019-10-16 2019-10-18 67321290012019 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike zjarrfikesja per muajin shtator 2019 sipas kontr.nr.BE 108196, fat.nr.300354844 dt.24.09.2019
Bashkia Lushnje (0922) G B Civil Engineering Lushnje 256,638 2019-10-14 2019-10-18 66821290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Mbikeqyrje punimesh obj. Nderhyrje ne infrstr.e rruges ne fsh.Shegas, fat.nr.74709576 dt.02.09.2019, ur.prok.nr.16 dt.23.04.2019
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 97,610 2019-10-14 2019-10-18 66021290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant per zjarrfikesen , fat.nr.80492611 dt.01.10.2019, f.h.nr.42 dt.01.10.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 500,000 2019-10-14 2019-10-18 66621290012019 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesim Mondi Pellumb Xhelali sipas VKM nr.608 dt.11.09.2019,shkr.nr.7193/1 dt.04.09.2019, sipas listepageses

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA