Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4007 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,549,069,150.00 4,007 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 93,398 2019-09-12 2019-09-13 57221290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant per zjarrfikesen , fat.nr.80492604 dt.02.09.2019, f.h.nr.37 dt.02.09.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 17,000 2019-09-12 2019-09-13 57021290012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera ambjenti per moshen e trete per muajin gusht 2019 ,kontr.nr.1574 dt.25.02.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 869,100 2019-09-12 2019-09-13 58321290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues) , VKB nr.80 dt.20.08.2019, sipas listepageses gusht 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,218,844 2019-09-12 2019-09-13 58221290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike, VKB nr.80 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses gusht 2019
Bashkia Lushnje (0922) GREEN FARM SHPK Lushnje 1,399,028 2019-09-11 2019-09-13 56121290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi gjelberimit, fat.nr.77708811 dt.31.08.2019, kontr.nr.4913 dt.06.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 6,094 2019-09-12 2019-09-13 58221290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenzime ndihme ekonomike, VKB nr.80 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses gusht 2019
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 329,868 2019-09-12 2019-09-13 57321290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant , fat.nr.80492601 dt.06.08.2019, f.h.nr.35 dt.06.08.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) ELITE BAILIFF'S OFFICE Lushnje 1,000,000 2019-09-11 2019-09-12 56321290012019 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Avdyl Korreshi, vendimi nr.3091 dt.03.07.2017, nr.751 dt.25.05.2015, shkr.nr.1097 dt.22.05.2019, nr.3471/1 dt.09.05.2019, nr.823 dt.23.04.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 269,000 2019-09-11 2019-09-12 56221290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per muajin gusht 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) DENISA MEĒO Lushnje 200,000 2019-09-11 2019-09-12 56521290012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Edmond Toli, vendim gjyk.adm.shk.I Vl nr.1849 dt.14.11.2016, gjyk.adm.apelit nr.1705 dt.30.05.2019,shkr.nr.543, 544 dt.08.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 135,088 2019-09-11 2019-09-12 56021290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit, fat.nr.51583062 dt.02.09.2019, shtese kontr.nr.5474 dt.24.06.2019
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 4,894,574 2019-09-11 2019-09-12 55921290012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit fat.nr.51583061 dt.02.09.2019,ur.prok.nr.56 dt.22.02.2018,kontr.nr.10050 dt.31.12.2018 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) DIONIS MEKSHAJ Lushnje 500,000 2019-09-11 2019-09-12 56421290012019 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.gjyqesore Bashkim Tabaku ,vendim Gj.Ad.Ap.Tirane nr.1609 dt.28.05.2019,shkr.nr.1112/1 dt.03.07.2019, nr.1112/3 dt.03.07.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 290,655 2019-09-04 2019-09-06 54921290012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin gusht 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 32,140 2019-09-03 2019-09-04 55221290012019 Ndihme ekonomike - Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike dhe komision sherbimi (6% F.Rezerve), VKB nr.82 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses korrik 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 24,397,182 2019-09-03 2019-09-04 55121290012019 Pagese paaftesie 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime per invalidet e punes dhe PAK per 10 njesite administrative, VKB nr.81 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses gusht 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 23,200 2019-09-03 2019-09-04 55421290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj 6% F.Rezerve) , VKB nr.82 dt.20.08.2019, sipas listepageses korrik 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 40,920 2019-09-03 2019-09-04 55521290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (6% Gr.Kushtezuar), VKB nr.82 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses korrik 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 18,531,299 2019-09-03 2019-09-04 55021290012019 Pagese paaftesie 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime per invalidet e punes dhe PAK, VKB nr.81 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses gusht 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 64,660 2019-09-03 2019-09-04 55621290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues 6% Gr.Kushtezuar) , VKB nr.82 dt.20.08.2019, sipas listepageses korrik 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 92,656 2019-09-03 2019-09-04 55021290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenzime per invalidet e punes dhe PAK, VKB nr.81 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses gusht 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 121,986 2019-09-03 2019-09-04 55121290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenzime per invalidet e punes dhe PAK per 10 njesite administrative, VKB nr.81 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses gusht 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 10,060 2019-09-03 2019-09-04 55721290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj 6% Gr.Kushtezuar) , VKB nr.82 dt.20.08.2019, sipas listepageses korrik 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 205 2019-09-03 2019-09-04 55521290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi shpenzime ndihme ekonomike (6% Gr.Kushtezuar), VKB nr.82 dt.20.08.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses korrik 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 241,880 2019-09-03 2019-09-04 55321290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues 6% F.Rezerve) , VKB nr.82 dt.20.08.2019, sipas listepageses korrik 2019
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,319,857 2019-09-02 2019-09-03 53921290012019 Paga baze - Sherbime telefonike - Shpenzime te tjera transporti - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve aparati per muajin gusht 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 93,636 2019-09-02 2019-09-03 53721290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve QKB per muajin gusht 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 70,108 2019-09-02 2019-09-03 53821290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve pyjore per muajin gusht 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 693,133 2019-09-02 2019-09-03 54221290012019 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve P.M.N.Z.SH. (zjarrfikeset) per muajin gusht 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 84,055 2019-09-02 2019-09-03 54821290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin gusht 2019 sipas listepageses

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA