Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3500 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,802,512,042.00 3,500 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 69,956 2018-11-01 2018-11-02 69321290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve pyjore per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 94,060 2018-11-01 2018-11-02 69221290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve QKB per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 615,133 2018-11-01 2018-11-02 69121290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve Gj. Civile per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 267,720 2018-11-01 2018-11-02 68921290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike (Ekzistues) ,VKB nr.99 dt.19.10.2018 (6% F.Rezerve),sipas listepageses shtator 2018
Bashkia Lushnje (0922) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Lushnje 4,254 2018-11-01 2018-11-02 69521290012018 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Gezim Shahin Saraci ne pagen e muajit tetor 2018,shkr.nr.0147/16 dt.24.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 225 2018-11-01 2018-11-02 68721290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenz.ndihme ekonomike ,VKB nr.99 dt.19.10.2018 (F.Kushtezuar),akt marrv.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shtator 2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 64,180 2018-11-01 2018-11-02 68821290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike (Ekzistues) ,VKB nr.99 dt.19.10.2018 (6% Gr.Kushtezuar),sipas listepageses shtator 2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 281,897 2018-11-01 2018-11-02 70021290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga te punonjesve per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 309,236 2018-11-01 2018-11-02 69621290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga te punonjesve per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 13,940 2018-11-01 2018-11-02 70321290012018 Shpenzime te tjera personeli 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik leje e pagueshme per muajin tetor 2018, urdher nr.162 dt.08.10.2018, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 763,931 2018-10-17 2018-10-26 67321290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Situacion nr.3 Perfundimtar Obj.Rikonstr.shk. 9 vj. Krutje, fat.nr.56910415 dt.27.07.2018,PV marrje perkoh.dorezim dt.28.02.18,AktKolaud.28.02.18,ur.prok.nr.133 dt.13.06.2017,kontr.nr.7393 dt.11.09.2017
Bashkia Lushnje (0922) AURORA KONSTRUKSION Lushnje 3,800,000 2018-10-16 2018-10-26 66321290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sistemim asfaltim i rruges Halilaj,Bubullime,pjes.fat.nr.29842588 dt.30.06.2017,ur.prok.nr.71 dt.11.04.2017,kontr.nr.5463 dt.12.06.2017
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 19,950,000 2018-10-17 2018-10-26 67121290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Situacion nr.3 Perfundimtar Obj.Rikonstr.shk. 9 vj. Krutje, fat.nr.51212518 dt.30.04.2018,PV marrje perkoh.dorezim dt.28.02.18,AktKolaud.28.02.18,dt.ur.prok.nr.133 dt.13.06.2017,kontr.nr.7393 dt.11.09.2017
Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,560,000 2018-10-17 2018-10-26 67221290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Situacion nr.3 Perfundimtar Obj.Rikonstr.shk. 9 vj. Krutje, fat.nr.51212536 dt.28.06.2018,PV marrje perkoh.dorezim dt.28.02.18,AktKolaud.28.02.18,ur.prok.nr.133 dt.13.06.2017,kontr.nr.7393 dt.11.09.2017
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 650,000 2018-10-23 2018-10-25 67921290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesim per Lulu Ali Duma,VKM nr.488 dt.19.07.2018,shkr.dr.juridike nr.8063 dt.18.10.2018,sipas listepageses se shpronesimit nga komisioni
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 650,000 2018-10-23 2018-10-25 68021290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesim per Fatmir Ali Duma,VKM nr.488 dt.19.07.2018,shkr.dr.juridike nr.8063 dt.18.10.2018,sipas listepageses se shpronesimit nga komisioni
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 650,000 2018-10-23 2018-10-25 68121290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesim per Eliza Ali Vojka (Duma),VKM nr.488 dt.19.07.2018,shkr.dr.juridike nr.8063 dt.18.10.2018,sipas listepageses se shpronesimit nga komisioni
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 877,311 2018-10-23 2018-10-25 68221290012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpronesim per Mevlan Xhindoli,VKM nr.238 dt.02.05.2018,shkr.dr.juridike nr.8064 dt.18.10.2018,sipas listepageses se shpronesimit nga komisioni
Bashkia Lushnje (0922) LLAZO/ Lushnje 2,351,250 2018-10-16 2018-10-22 66221290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sistemim asfaltim i rruges Sejmenes,pjes.fat.nr.46597779 dt.30.09.2017,ur.prok.nr.119 dt.23.05.2017,kontr.nr.6539 dt.28.07.2017
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 340,000 2018-10-15 2018-10-18 66121290012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore Rajmonda Myzeqari (lik.perfundimtar),vendimi nr.298 dt.21.01.2014,shkresa nr.262 dt.24.02.2015,nr.156 dt.09.02.2015,kerkese nr.7723 dt.09.10.2018,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 188,498 2018-10-16 2018-10-18 66421290012018 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik energji elektrike, kontr.nr.BE-110909,BE-111393,BE-104816,BE-112005,fat.nr.289282228,289441819,289442290,289282589 dt.30.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,720 2018-10-17 2018-10-18 67521290012018 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji zjarrfikesja per muajin shtator 2018,klienti nr.350050,fat.nr.211333490 dt.30.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 55,541 2018-10-15 2018-10-18 65521290012018 Posta dhe sherbimi korrier 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime postare fat.nr.61422242,61422215,61422216 dt.30.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 21,750 2018-10-17 2018-10-18 67421290012018 Elektricitet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese energji elektrike zjarrfikesja per muajin shtator 2018,kontr.nr.BE-108196,fat.nr.289426096 dt.24.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 11,550 2018-10-16 2018-10-18 67021290012018 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet Bule Leka ,VKB nr.9 dt.26.01.2018,VKB nr.49 dt.20.04.2018,shkr.MFE nr.7256/2 dt.16.05.2018,kontr.porosi nr.30 dt.16.11.2017,sipas listepageses gusht-tetor 2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 181,899 2018-10-16 2018-10-18 66621290012018 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet (me akt marreveshje noteriale),VKB nr.9 dt.26.01.2018,VKB nr.49 dt.20.04.2018,shkr.MFE nr.7256/2 dt.16.05.2018,kontr.porosi nr.30 dt.16.11.2017,sipas listepageses gusht-tetor 2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 27,900 2018-10-16 2018-10-18 66721290012018 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet Abaz Lloshi,VKB nr.9 dt.26.01.2018,VKB nr.49 dt.20.04.2018,shkr.MFE nr.7256/2 dt.16.05.2018,kontr.porosi nr.30 dt.16.11.2017,sipas listepageses shkurt-tetor 2018
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 3,845 2018-10-17 2018-10-18 67621290012018 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime telefoni zjarrfikesja fat.nr.726237443,726237444 dt.30.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) MIHAL LALA Lushnje 38,714 2018-10-17 2018-10-18 67821290012018 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbime lavanderie dhe pastrimi per bashkine,fat.nr.9869539 dt.10.10.2018,ur.prok.nr.39 dt.08.10.2018, PV dt.08.10.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 238,500 2018-10-16 2018-10-18 66521290012018 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera te pastrehet per muajin shtator 2018 VKB nr.9 dt.26.01.2018,VKB nr.49 dt.20.04.2018,shkr.Pref.Fier nr.166/1 dt.09.02.2018,kontr.porosi nr.30 dt.16.11.2017,sipas listepageses

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA