Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3460 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,743,566,106.00 3,460 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 26,422,313 2018-11-20 2018-11-21 72921290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Rikonstr.shk.mesme e bashkuar 10 Korriku dhe ambjentet sportive Dushk,fat.nr.68794807 dt.19.11.2018,ur.prok.nr.135 dt.18.07.2018,kontr.nr.6535 dt.21.09.2018
Bashkia Lushnje (0922) BETA shpk Lushnje 23,750,001 2018-11-12 2018-11-14 72321290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik objektin Nderhyrje polifunksionale ne lgj. Xhevdet Nepravishta,fat.nr.29912305 dt.31.05.2018,ur.prok.nr.97 dt.11.05.2017,kontr.nr.7446 dt.12.09.2017
Bashkia Lushnje (0922) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE TE PALUAJTSHME Lushnje 14,000 2018-11-08 2018-11-12 70721290012018 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kerkese per regj.pasurie Toke Pyjore,shkrese nr.7973 dt.16.10.2018,kerkese nr.7064 dt.06.11.2018,fat.per arketim nr.6961 dt.06.11.2018
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 14,374 2018-11-08 2018-11-12 71921290012018 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji fat.nr.211362313 dt.31.10.2018,nr.klienti 350006
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 487,900 2018-11-08 2018-11-12 71121290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim keshilli bashkiak muaji tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,030,960 2018-11-09 2018-11-12 72021290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike per 10 njesite adm.,VKB nr.97 dt.19.10.2018 ,akt marrv.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses tetor 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 5,155 2018-11-09 2018-11-12 72021290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbim shpenz.ndihme ekonomike 10 njesite adm.,VKB nr.97 dt.19.10.2018 ,akt marrv.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses tetor 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 104,098 2018-11-08 2018-11-12 71621290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151439 dt.01.11.2018,f.h.nr.49 dt.01.11.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,500 2018-11-08 2018-11-12 71521290012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Aferdita Zaimaj qera ambienti per moshen e trete per muajin tetor 2018,kontrata nr.499 dt.23.01.2018,prokure e posacme dt.20.08.2017,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 389,050 2018-11-08 2018-11-12 71321290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151432 dt.01.10.2018,f.h.nr.46 dt.01.10.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 448,375 2018-11-08 2018-11-12 71221290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese e kryetareve te fshatrave muaji tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 16,800 2018-11-09 2018-11-12 72221290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike (Te Rinj) ,VKB nr.97 dt.19.10.2018,shkr.nr.1743/1 dt.30.10.2018,sipas listepageses tetor 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 751,060 2018-11-09 2018-11-12 72121290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike (Ekzistues) ,VKB nr.97 dt.19.10.2018,sipas listepageses tetor 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) LLAZO/ Lushnje 168,708 2018-11-08 2018-11-12 71821290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Nderhyrje ne infrastr.e rruges hyrese,fsh.Balaj,Certif.Garancise dt.29.12.2017,PV marrje perf.dorezim dt.29.12.2017,Akt Kolaudim dt.05.04.2016,Kontr.nr.802 dt.29.01.2016
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 42,500 2018-11-08 2018-11-12 71421290012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Altin Krakulli qera ambienti per moshen e trete per muajin tetor 2018,kontrata nr.537 dt.24.01.2018,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,000,000 2018-11-08 2018-11-09 70821290012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit, fat.nr.51583037 dt.01.11.2018, ur.prok.nr.56 dt.22.02.2018, kontr.nr.2441 dt.11.04.2018
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 44,506 2018-11-06 2018-11-07 70621290012018 Te tjera shperblime per personelin 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Pandeli Cauli ndihme per dalje ne pension, urdher nr.174 dt.05.11.2018, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 642,660 2018-11-01 2018-11-02 70221290012018 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve P.M.N.Z.SH. (zjarrfikeset) per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,434,416 2018-11-01 2018-11-02 69421290012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Shpenzime te tjera transporti - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 215,007 2018-11-01 2018-11-02 69821290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga te punonjesve per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 86,764 2018-11-01 2018-11-02 69021290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenz.per invalidet e punes dhe PAK per muajin tetor 2018 ,VKB nr.98 dt.19.10.2018,akt marreveshja nr.3748/1 dt.09.05.2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 118,721 2018-11-01 2018-11-02 68521290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi per shpenz.per invalidet e punes dhe PAK per muajin shtator 2018 per 10 njesite adm.,VKB nr.98 dt.19.10.2018,akt marreveshja nr.3748/1 dt.09.05.2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 44,980 2018-11-01 2018-11-02 68721290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike ,VKB nr.99 dt.19.10.2018 (F.Kushtezuar),akt marrv.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shtator 2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 23,744,164 2018-11-01 2018-11-02 68521290012018 Pagese paaftesie 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per invalidet e punes dhe PAK per muajin tetor 2018 per 10 njesite adm.,VKB nr.98 dt.19.10.2018,akt marreveshja nr.3748/1 dt.09.05.2018
Bashkia Lushnje (0922) CORRECTOR Lushnje 10,000 2018-11-01 2018-11-02 69721290012018 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Alketa Nuredin Marku nga paga e muajit tetor 2018,shkr.nr.7306 dt.17.04.2018,nr.4370 dt.29.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 555,790 2018-11-01 2018-11-02 69921290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga te punonjesve per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 28,763 2018-11-01 2018-11-02 68621290012018 Ndihme ekonomike - Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike dhe komision sherbimi ,VKB nr.99 dt.19.10.2018 (F.Rezerve),akt marrv.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shtator 2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 17,352,803 2018-11-01 2018-11-02 69021290012018 Pagese paaftesie 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per invalidet e punes dhe PAK per muajin tetor 2018 ,VKB nr.98 dt.19.10.2018,akt marreveshja nr.3748/1 dt.09.05.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 45,607 2018-11-01 2018-11-02 70121290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga te punonjesve per muajin tetor 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 69,956 2018-11-01 2018-11-02 69321290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve pyjore per muajin tetor 2018 sipas listepageses

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA