Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 3500 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,802,512,042.00 3,500 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 101,491 2018-10-17 2018-10-18 67721290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151433 dt.01.10.2018,f.h.nr.47 dt.01.10.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 90,450 2018-10-16 2018-10-18 66821290012018 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet (me akt marreveshje noteriale),VKB nr.9 dt.26.01.2018,VKB nr.49 dt.20.04.2018,shkr.MFE nr.7256/2 dt.16.05.2018,kontr.porosi nr.30 dt.16.11.2017,sipas listepageses shkurt-tetor 2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 32,175 2018-10-16 2018-10-18 66921290012018 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet ,VKB nr.9 dt.26.01.2018,VKB nr.49 dt.20.04.2018,shkr.MFE nr.7256/2 dt.16.05.2018,kontr.porosi nr.30 dt.16.11.2017,sipas listepageses gusht-tetor 2018
Bashkia Lushnje (0922) ALFA 2 Sh.p.k Lushnje 1,436,647 2018-10-08 2018-10-15 64621290012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje pllaka dhe bordura per trotuare,fat.nr.03217224 dt.15.11.2011,f.h.nr.02 dt.15.11.2011,ur.prok.nr.1031 dt.24.03.2011,kontr.nr.1279/1 dt.02.05.2011
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 779,400 2018-10-10 2018-10-11 65321290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per ndihme ekonomike ( ekzistues ) , VKB nr.89 dt.20.09.2018,shkr.pref.nr.1523/1 dt.27.09.2018,sipas listepageses shtator 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit dhe derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 5,153 2018-10-10 2018-10-11 65221290012018. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherb.shpenz.ndihme ek,VKB nr.89 dt.20.09.2018,shkr.pref.nr.1523/1 dt.27.09.2018,akt marrv.posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shtator 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,030,640 2018-10-10 2018-10-11 65221290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike,VKB nr.89 dt.20.09.2018,shkr.pref.nr.1523/1 dt.27.09.2018,akt marrv.me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shtator 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) TRANS-BR Lushnje 400,000 2018-10-08 2018-10-11 64721290012018 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik rimbursimi sherbimit urban sipas situacionit per tremujorin e trete te vitit 2018,fat.nr.57664220 dt.30.09.2018,akt marreveshje nr.01/1 dt.04.01.2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 13,860 2018-10-10 2018-10-11 65421290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per ndihme ekonomike ( te rinj ) , VKB nr.89 dt.20.09.2018,shkr.pref.nr.1523/1 dt.27.09.2018,sipas listepageses shtator 2018 nxjerre nga sistemi i pikezimit dhe derguar nga Qarku Fier
Bashkia Lushnje (0922) GREEN FARM SHPK Lushnje 1,883,350 2018-10-08 2018-10-09 65021290012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi gjelberimit,fat.nr.60104575 dt.30.09.2018,ur.prok.nr.63 dt.07.03.2018,kontr.nr.2695 dt.20.04.2018
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 389,822 2018-10-08 2018-10-09 63921290012018 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant,fat.nr.61151428 dt.03.09.2018,f.h.nr.42 dt.03.09.2018,ur.prok.nr.25 dt.26.01.2018,kontr.nr.1502 dt.27.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 448,375 2018-10-08 2018-10-09 63721290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese e kryetareve te fshatrave muaji shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 45,818 2018-10-08 2018-10-09 64921290012018 Sherbime telefonike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime sherbim interneti,fat.nr.227271898 dt.30.09.2018,ur.prok.nr.01 dt.25.01.2018,kontr.nr.809 dt.02.02.2018
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 487,900 2018-10-08 2018-10-09 63621290012018 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shperblim keshilli bashkiak muaji shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 4,929,094 2018-10-08 2018-10-09 63821290012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sherbimi pastrimit, fat.nr.51583035 dt.01.10.2018, ur.prok.nr.56 dt.22.02.2018, kontr.nr.2441 dt.11.04.2018
Bashkia Lushnje (0922) DENISA MEĒO Lushnje 42,000 2018-10-08 2018-10-09 64421290012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore Ferdinant Plaku (lik.perfundimtar),vendimi nr.985 dt.30.06.2014,nr.1140 dt.17.03.2017,shkresa nr.517 dt.23.05.2017,nr.1151 dt.19.09.2017
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 42,500 2018-10-08 2018-10-09 64021290012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Altin Krakulli qera ambienti per moshen e trete per muajin shtator 2018,kontrata nr.537 dt.24.01.2018,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) DENISA MEĒO Lushnje 250,000 2018-10-08 2018-10-09 64521290012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore Hiqmet Leka,vendimi nr.2890 dt.12.07.2018,shkr.nr.1123 dt.12.09.2018,nr.1124 dt.13.09.2018,nr.5546/1 dt.04.10.2018,grafiku i shlyerjes
Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,743 2018-10-08 2018-10-09 64821290012018 Uje 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagese uji fat.nr.211333766 dt.30.09.2018,nr.klienti 350006
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,500 2018-10-08 2018-10-09 64121290012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Aferdita Zaimaj qera ambienti per moshen e trete per muajin shtator 2018,kontrata nr.499 dt.23.01.2018,prokure e posacme dt.20.08.2017,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 60,000 2018-10-08 2018-10-09 64321290012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime gjyqesore per Dritan Mino (lik.perfundimtar),vendimi nr.39 dt.16.01.2012,nr.2115 dt.07.07.2016, akt marreveshja nr.989 dt.27.01.2017
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 94,060 2018-10-01 2018-10-03 61721290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve QKB per muajin shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 713,011 2018-10-01 2018-10-03 62721290012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve P.M.N.Z.SH. (zjarrfikeset) per muajin shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 69,956 2018-10-01 2018-10-03 61821290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve pyjore per muajin shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 615,133 2018-10-01 2018-10-03 61621290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve Gj. Civile per muajin shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 282,580 2018-10-01 2018-10-03 63321290012018 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.per ndihme ekonomike ( ekzistues ) , VKB nr.91 dt.20.09.2018,sipas listepageses gusht 2018
Bashkia Lushnje (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 310,957 2018-10-01 2018-10-03 62521290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga te punonjesve per muajin shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE E GREQISE Lushnje 215,007 2018-10-01 2018-10-03 62321290012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga te punonjesve per muajin shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,409,661 2018-10-01 2018-10-03 61921290012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Shpenzime te tjera transporti - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve per muajin shtator 2018 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 33,909 2018-10-01 2018-10-03 63021290012018 Ndihme ekonomike - Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike dhe kom.sherbimi per muajin shtator 2018 per njesite adm.,VKB nr.91 dt.20.09.2018,akt marreveshja nr.3748/1 dt.09.05.2018

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA