Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4007 transaksione te regjistruara)

Institucion i varėsisė:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:


  Duke pėrdorur Filtrat mund tė zgjidhni sipas nevojės informacionin qė shfaqet nė formatin Tabelė.
 • Nė fushėn Institucione tė varėsisė shfaqen tė gjitha institucionet e varėsisė qė i pėrkasin kėsaj bashkie.
 • Nė fushėn Pėrfitues mund tė vendosni emrin e Pėrfituesit pėr tė parė tė gjitha transaksionet e kėtij Pėrfituesi.
 • Nė fushėn Kategori Shpenzimi mund tė zgjidhni llojin e kategorisė, sė cilės i pėrkasin transaksionet qė doni tė shfaqni.
 • Nė fushėn Vlerė Transaksioni mund tė zgjidhni transaksionet brenda njė vlere tė pėrcaktuar nė kėtė fushė.
 • Nė fushėn Datė Regjistrimi mund tė zgjidhni transaksionet e regjistruara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nė fushėn Datė Ekzekutimi mund tė zgjidhni transaksionet e ekzekutuara brenda njė intervali kohor tė caktuar.
 • Nėpėrmjet fushės Keywords mund tė kėrkoni transaksione duke pėrdorur fjalė kyēe, qė pėrshkruajnė transaksionin.
 • *Klikoni butonin Kerko pėr tė shfaqur rezultatet nė tabelėn mė poshtė.
 • Nėpėrmjet butonit Eksporto tė Dhėna rezultatet e shfaqura nė tabelė mund tė eksportohen nė formatin .XLS


Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane tė kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,549,069,150.00 4,007 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) MBROJTJA DHE SHPĖTIMI NGA ZJARRI Lushnje 108,000 2019-11-05 2019-11-06 70721290012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Blerje shkume zjarrfikese, fat.nr.80121031 dt.28.10.2019,fh.nr.46 dt.28.10.2019, ur.prok.nr.42 dt.24.10.2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 18,325,476 2019-11-05 2019-11-06 73121290012019 Pagese paaftesie 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime per invalidet e punes dhe PAK, VKB nr.97 dt.24.10.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses tetor 2019
Bashkia Lushnje (0922) TRANS-BR Lushnje 400,000 2019-10-30 2019-11-06 69821290012019 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik rimbursimi i sherbimit urban 3 M III 2019, fat.nr.57664248 dt.30.09.2019, akt marreveshje nr.55 dt.07.01.2019
Bashkia Lushnje (0922) ADASTRA Lushnje 190,800 2019-10-30 2019-11-06 70021290012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje bojra printeri dhe fotokopje, fat.nr.73450542 dt.22.10.2019, fh.nr.45 dt.22.10.2019, ur.prok.nr.39 dt.15.10.2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 91,627 2019-11-05 2019-11-06 73121290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi shpenzime per invalidet e punes dhe PAK, VKB nr.97 dt.24.10.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses tetor 2019
Bashkia Lushnje (0922) Altin Vako Lushnje 5,000 2019-11-04 2019-11-06 71321290012019 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Kudret Sulo nga paga e muajit tetor 2019,shkr.nr.1154 dt.30.10.2018
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 37,607 2019-11-05 2019-11-06 73321290012019 Ndihme ekonomike - Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (6% F.Rezerve), VKB nr.98 dt.24.10.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shtator 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 165 2019-11-05 2019-11-06 73621290012019. Sherbimet bankare 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik kom.sherbimi shpenzime ndihme ekonomike (6% Gr.Kushtezuar), VKB nr.98 dt.24.10.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses shtator 2019
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 25,132,306 2019-11-05 2019-11-06 73221290012019 Pagese paaftesie 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime per invalidet e punes dhe PAK, VKB nr.97 dt.24.10.2019,akt marreveshja me posten nr.3748/1 dt.09.05.2018,sipas listepageses tetor 2019
Bashkia Lushnje (0922) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Lushnje 18,000 2019-11-05 2019-11-06 70821290012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Siguracion mjeti, fat.nr.190397119 dt.29.10.2019, ur.prok.nr.41 dt.24.10.2019
Bashkia Lushnje (0922) NUSHI Lushnje 357,904 2019-10-30 2019-11-06 69921290012019 Karburant dhe vaj 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje karburant , fat.nr.80492609 dt.01.10.2019, f.h.nr.41 dt.01.10.2019,ur.prok.nr.185 dt.16.11.2018,kontr.nr.60 dt.07.01.2019 (marreveshje kuader)
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 245,560 2019-11-05 2019-11-06 73421290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues 6% F.Rezerve) , VKB nr.98 dt.24.10.2019, sipas listepageses shtator 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 4,500 2019-11-05 2019-11-06 73521290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj 6% F.Rezerve) , VKB nr.98 dt.24.10.2019, sipas listepageses shtator 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 78,684 2019-11-05 2019-11-06 73721290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues 6% Gr.Kushtezuar) , VKB nr.98 dt.24.10.2019, sipas listepageses shtator 2019
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 8,025,229 2019-11-04 2019-11-05 71221290012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shpenzime te tjera transporti - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve aparati per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 507,833 2019-11-04 2019-11-05 72221290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 70,108 2019-11-04 2019-11-05 71121290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve pyjore per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 179,772 2019-11-04 2019-11-05 71821290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Lushnje 75,312 2019-11-01 2019-11-05 70121290012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik taksa regjistrimi per mjetin me targa AA515DF dhe KTV sipas fatures se sistemit
Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 10,041,156 2019-10-24 2019-11-05 69121290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Rikonstr.shkolles Thanas Bozo,ndertimi i palestres e terrenet sportive,Kolonje,, fat.nr.68794856 dt.23.10.2019,ur.prok.nr.103 dt.01.07.2019,kontr.nr.7281.02.09.2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Lushnje 270,000 2019-11-04 2019-11-05 73021290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) ANBIM Lushnje 82,034 2019-10-29 2019-11-05 69621290012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Blerje materiale pastrimi , fat.nr.81237012 dt.13.09.2019, fh.nr.39,39/1 dt.13.09.2019, ur.prok.nr.35 dt.06.09.2019
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 631,742 2019-11-04 2019-11-05 71521290012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve P.M.N.Z.SH. (zjarrfikeset) per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 493,668 2019-11-04 2019-11-05 71421290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve policia bashkiake per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) CORRECTOR Lushnje 10,000 2019-11-04 2019-11-05 71721290012019 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik ndalese page e debitorit Alketa Nuredin Marku nga paga e muajit tetor 2019,shkr.nr.7306 dt.17.04.2018, shkr.nr.4370 dt.29.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 84,055 2019-11-04 2019-11-05 72121290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) Banka OTP Albania Lushnje 321,438 2019-11-04 2019-11-05 72021290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 458,361 2019-11-04 2019-11-05 71621290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 444,640 2019-11-04 2019-11-05 71921290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin tetor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 93,636 2019-11-04 2019-11-05 71021290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve QKB per muajin tetor 2019 sipas listepageses

Smiley face

Transaksionet e Thesarit (Treasury Transactions) ėshtė pėrgatitur nga Projekti i USAID pėr Planifikimin dhe pėr Qeverisjen Vendore (PLGP), nė bashkėpunim me Institutin Shqiptar tė Shkencave (AIS) si njė platformė pėr tė rritur transparencėn pėr buxhetet dhe shpenzimet e njėsive tė qeverisjes vendore. Tė dhėnat nė kėtė faqe janė marrė nga Thesari i Shtetit pėr gjashtė bashki partnere dhe nuk janė ndryshuar. Platforma mirėmbahet dhe pėrdoret vetėm nga Instituti Shqiptar i Shkencave dhe jo nga USAID apo Qeveria e SHBA