Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 535,920 2019-12-05 2019-12-10 111710060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi listepagesa dt.5.12.19 urdher pagese nr.10342 dt.5.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 645,470 2019-12-05 2019-12-10 111610060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi listepagesa dt.5.12.19 urdher pagese nr.10342 dt.5.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,346,670 2019-12-05 2019-12-10 111510060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi listepagesa dt.5.12.19 urdher pagese nr.10342 dt.5.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,032,200 2019-12-05 2019-12-10 111410060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi listepagesa dt.5.12.19 urdher pagese nr.10342 dt.5.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 1,178,920 2019-12-05 2019-12-10 111310060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi listepagesa dt.5.12.19 urdher pagese nr.10342 dt.5.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,507,940 2019-12-05 2019-12-06 110310060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 520,000 2019-12-05 2019-12-06 111010060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga punonjes me kontrate listpagesa bashkalidhur pl 26 fk 26
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,766,743 2019-12-05 2019-12-06 110210060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 92,083 2019-12-05 2019-12-06 111110060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga punonjes me kontrate listpagesa bashkalidhur pl 26 fk 26
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 63,596 2019-12-05 2019-12-06 110710060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,525,813 2019-12-05 2019-12-06 110410060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 155,746 2019-12-05 2019-12-06 111210060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga punonjes me kontrate listpagesa bashkalidhur pl 26 fk 26
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 663,438 2019-12-05 2019-12-06 110610060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 253,347 2019-12-05 2019-12-06 110510060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 136,919 2019-12-05 2019-12-06 110810060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,948,927 2019-12-05 2019-12-06 110110060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga nentor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272/fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 463,089 2019-12-05 2019-12-06 110910060012019 Paga baze MIE SHPENZIME PAGA PER PRAKTIKANTET MUAJI NENTOR LISTPAGESA BASHKELIDHUR DT 5.12.2019 PL 12/FK 11
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 171,540 2019-12-03 2019-12-05 107310060012019 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta urdher nr.10166 dt.26.11.19, listepagesa bashkelidh , vkm nr.997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 407,760 2019-12-03 2019-12-05 107210060012019 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta urdher nr.10166 dt.26.11.19, listepagesa bashkelidh , vkm nr.997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,000 2019-12-03 2019-12-05 107510060012019 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta urdher nr.10166 dt.26.11.19, listepagesa bashkelidh , vkm nr.997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 96,500 2019-12-03 2019-12-05 107710060012019 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta urdher nr.10166 dt.26.11.19, listepagesa bashkelidh , vkm nr.997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DOLSAR MUHENDISLIK ANONIM SIRKETI DEGA SHQIPERI Tirane 16,696,200 2019-12-03 2019-12-05 106010060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MIE paguar sherbim konsulence projekti milot morin shkres 30/9dt 30.9.19fat 17 dt 1.8.19(54781317 situacim prill maj qershor kontrate 508/4 dt 14.6.17 raporti 3mujor
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2019-12-03 2019-12-05 106310060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagesa e incerenatori Fier kesti mujor shkresa 27/11 dt 27.11.2019 kontrat vazhdim 5553/5 dt 24.10.2016 fat 42887241 dt 20.11.2019 situacin progresiv 15.9.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DOLSAR MUHENDISLIK ANONIM SIRKETI DEGA SHQIPERI Tirane 10,348,200 2019-12-03 2019-12-05 106110060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MIE paguar sherbim konsulence projekti milot morin shkres 8/11 dt 8/11.19fat 19 dt 10.10.19(54781319) situacim korrikgusht shtator ,kontrate 508/4 dt 14.6.17 raporti 3mujor
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KTHELLA Tirane 19,224,827 2019-12-03 2019-12-05 107010060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT - Unspecified MIE pagesa nr 2 rehabilitimi i uzines se rafinimit te bakrit rubik shkresa 24/10 dt 24/10 kontrat 10714/6 dt 8.10.2018 fat 183 (67266385) dt 5.6.19 situacion 2 5.6.19 relacion perfundimtar 5.6.19 akt koladi 1.7.19 dorezim 5653/1 dt21/10/19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 71,500 2019-12-03 2019-12-05 107610060012019 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta urdher nr.10166 dt.26.11.19, listepagesa bashkelidh , vkm nr.997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 1,082,916 2019-12-03 2019-12-05 107810060012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE , shpenzime ruajtje objekti shkresa nr.12/11,kontrata nr.5374/4 dt.10.7.19, fat nr.86(78598587) dt.11.11.19, pv dt.10.11.19, muaji nentor 2019,vkm nr.177 dt.4.4.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 345,730 2019-12-02 2019-12-04 106610060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt 20.11.19, urdher pagese nr.10002 dt.20.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,111,690 2019-12-02 2019-12-04 106410060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt 20.11.19, urdher pagese nr.10002 dt.20.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 291,410 2019-12-02 2019-12-04 106810060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt 20.11.19, urdher pagese nr.10002 dt.20.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 281,750 2019-12-02 2019-12-04 106510060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt 20.11.19, urdher pagese nr.10002 dt.20.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 315,840 2019-12-02 2019-12-04 106910060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt 20.11.19, urdher pagese nr.10002 dt.20.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2019-12-02 2019-12-04 106210060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pagesa nr.2 rruga e arbrit, K nr.553 rep nr247 kol dt.16.3.18, modeli financiar ,vkm nr. 180 dt.28.3.18, situacion 6, fat 63302510, dt.31.1.19,sit 7 fat 63302511 dt.28.2.19,sit 8 fat 63302512 dt.29.3.19,sit nr.9 fat 63302513dt.27.5.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 186,060 2019-12-02 2019-12-04 106710060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt 20.11.19, urdher pagese nr.10002 dt.20.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2019-11-20 2019-12-04 103010060012019 Te tjera transferta tek individet MIE pagesa mujore e kompesimit te karburantit per muajin tetor vkm 169 dt 15.10.2009 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-11-20 2019-12-04 102910060012019 Te tjera transferta tek individet MIE pagesa mujore e kompesimit te karburantit per muajin tetor vkm 169 dt 15.10.2009 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,500 2019-11-22 2019-11-26 105710060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare urdh 9713 dt.11.11.19, nr.9232 dt.25.10.19, nr.9472 dt.4.11.19, nr.9923 dt.18.11.19, urdh nr.832 dt.03.12.18, nr753 dt.26.10.18, nr.204 dt.22.5.19, nr.220 dt.28.5.19, listepagesa dt.21.11.19, vkm nr.656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 215,720 2019-11-22 2019-11-26 104610060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni amsterdam autorizim nr.9457 dt.01.11.19, up nr.81 dt.01.11.19, ftes per ofert dt.01.11.19, njoft fit dt.01.11.19, fat nr.1153 dt.04.11.19(77251987)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,500 2019-11-22 2019-11-26 105410060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare urdh 9713 dt.11.11.19, nr.9232 dt.25.10.19, nr.9472 dt.4.11.19, nr.9923 dt.18.11.19, urdh nr.832 dt.03.12.18, nr753 dt.26.10.18, nr.204 dt.22.5.19, nr.220 dt.28.5.19, listepagesa dt.21.11.19, vkm nr.656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 8,700 2019-11-22 2019-11-26 105310060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare urdh nr.9472 dt.4.11.19, urdh nr.753 dt.26.10.18, listepagesa dt.21.11.19, vkm nr 560 dt.31.07.2019, vkm nr 656 dt.31.10.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave