Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 85,400 2019-10-23 2019-10-29 93710060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8123 DT 18.9.2019 FTESE OFERTE 20.9.2019 UP NR 62 DT 20.9.19 NJOFTIM 20.9.19 FAT NR 1002 DT 20.9.19(77251633)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,736 2019-10-28 2019-10-29 97410060012019 Sherbime telefonike MIe, shpenzime cel shtator 19, fat nr.322142516, urdh nr.53 dt.01.02.19, nr abonenti 21663234651 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 19,058,775 2019-10-28 2019-10-29 96710060012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE pagesa e aplikimit te eficenses ne godinen e ish mti situacion punimesh nr 3 dat 4 shtator 2019kontrata vazhdim 11878/6 dt 4.12.2018 fat nr 601(56767601) dt 4.9.2019 proces verbal marrje dorzim 9.10.2019shkres 7848/1 dt 9.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 9,050,902 2019-10-28 2019-10-29 96610060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE pagese diference situacion nr 2 kontrata nr 11878/6 dt 4.12.2018 fat 540(56767540) dt 3.4.2019 proces verbal marrje dorzim 17.5.2019 diference per situacin nr 2
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2019-10-28 2019-10-29 97210060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenzime cel gusht 19, listepagesa dt.25.10.19, urdh nr53 dt.01.2.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 103,700 2019-10-22 2019-10-29 94010060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 7719 DT 2.9.2019 FTESE OFERTE 20.9.2019 UP NR 65 DT 20.9.19 NJOFTIM 20.9.19 FAT NR 999 DT 20.9.19(77251630)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 150,306 2019-10-28 2019-10-29 97110060012019 Udhetim jashte shtetit MIe, bileta avioni gjeneve autorizim nr.8349 dt.26.9.19, up nr.67 dt.27.9.19, ftes ofert dt.27.9.19, njoft fit dt.27.9.19, fat nr.1027 (77251859) dt.27.9.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 76,875 2019-10-22 2019-10-29 94110060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8124 DT 18.9.2019 FTESE OFERTE 20.9.2019 UP NR 64 DT 20.9.19 NJOFTIM 20.9.19 FAT NR 1000 DT 20.9.19(77251631)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 60,885 2019-10-22 2019-10-29 94510060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 6430/1 DT 3.10.2019 FTESE OFERTE 3.10.2019 UP NR 71 DT 3.10.19 NJOFTIM 3.10.19 FAT NR 1049 DT 3.10.19(77251881)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 111,020 2019-10-23 2019-10-29 93810060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 6488/1 DT 24.7.2019 FTESE OFERTE 4.9.2019 UP NR 55 DT 4.9.19 NJOFTIM 4.9.19 FAT NR 975 DT 4.9.19(77251606)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 1,082,916 2019-10-28 2019-10-29 97510060012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE shpenzime ruajtje obejekti kontrat vazhdim fat nr 60(78598561) 11.10.2019muaji shtator
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,300 2019-10-28 2019-10-29 97310060012019 Sherbime telefonike MIe, shpenzime cel shtator 19, fat nr.322144259, urdh nr.53 dt.01.02.19, nr abonenti 22399704550 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP Tirane 273,600 2019-10-28 2019-10-29 97010060012019 Shpenzime per pritje e percjellje MIE, blerje caj dhe kafe, up nr.70 dt.1.10.19, ftes per ofert dt.3.10.19, njoftim fituesi dt.04.10.19, fat nr.63 dt.7.10.19(77340336) pv marrje dorz dt.7.10.19, fh nr.23 dt.07.100.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 225,000 2019-10-22 2019-10-29 94410060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8171 DT 24.9.2019 FTESE OFERTE 24.9.2019 UP NR 66 DT 24.9.19 NJOFTIM 24.9.19 FAT NR 1026 DT 24.9.19(77251858)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 1,240,000 2019-10-28 2019-10-29 96910060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, terheqje valute autorizim nr.9235 dt.25.10.2019, autorizim dt.28.10.19, terheq 10000 euro, permbledhese dt.28.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,000 2019-10-22 2019-10-28 95710060012019 Sherbime telefonike MIE, shpen tel shtator19, dt.02.10.19, urdh nr 53 dt.01.02.19, nr abonenti 23414835403 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSIG SH.A Tirane 150,000 2019-10-22 2019-10-28 94910060012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE SHPENZIME SIGURIM TPL DHE KASKO , UP 69 DT1.10.2019 OFERTE 4.10.19 NJOFTIM 4.10.19 PROCES VERBAL 2.10.19 FAT 556 (75219805)DT 4.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 1,390 2019-10-22 2019-10-28 95510060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shtator 19, fatura 2795272737urdh nr.53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,615 2019-10-22 2019-10-28 95210060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenzime posta shtator 19, fat nr.4201 (74766201) dt.26.09.2019 nrs 74766201
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,700 2019-10-22 2019-10-28 96210060012019 Sherbime telefonike MIE, shpen tel shtator19, dt.02.10.19, urdh nr 53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,000 2019-10-22 2019-10-28 96410060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shtator 19, listepagesa dt.22.10.19, urdh nr.53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,273 2019-10-22 2019-10-28 96110060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shtator 19, fatura 2795127717urdh nr.53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 805,650 2019-10-22 2019-10-28 94610060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8505 DT 2.10.2019 FTESE OFERTE 3.10.2019 UP NR 73 DT 3.10.19 NJOFTIM 3.10.19 FAT NR 1051 DT 3.10.19(77251883)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 127,000 2019-10-22 2019-10-28 94710060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8572 DT 2.10.2019 FTESE OFERTE 3.10.2019 UP NR 72 DT 3.10.19 NJOFTIM 3.10.19 FAT NR 1048 DT 3.10.19(77251880)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,000 2019-10-22 2019-10-28 95910060012019 Sherbime telefonike MIE, shpen tel shtator19, dt.02.10.19, urdh nr 53 dt.01.02.19, nr abonenti 221864293452 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STUDIO TARTARI Tirane 26,640 2019-10-22 2019-10-28 95110060012019 Kancelari MIE, fat nr.126(77590767) dt.19.9.19, up nr.59 dt.10.9.19, pv dt.19.9.19, ftes oferte dt.12.9.19,njoftim fituesi dt.12.9.19, fh nr.21 dt.19.9.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 7,700 2019-10-22 2019-10-28 96310060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shtator 19, listepagesa dt.22.10.19, urdh nr.53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,400 2019-10-22 2019-10-28 96510060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shtator 19, listepagesa dt.22.10.19, urdh nr.53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,200 2019-10-22 2019-10-28 96010060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shtator 19, nr abonenti 211205557875, urdh nr.53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,100 2019-10-22 2019-10-28 95610060012019 Sherbime telefonike MIE, shpen tel gusht 19, dt.01.09.19, urdh nr 53 dt.01.02.19, nr abonenti 22399704550 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENGJĖLLUSHE IBRAHIMI Tirane 42,810 2019-10-22 2019-10-28 95010060012019 Sherbime te tjera MIE shpenzime perkthimi fat nr 3 (13425453)dt 2.10.2019 urdher 8317 procesverbal dt 30.9.19 procesverbal 24.9.19 procesverba 23.9.19 kontrat 8248/1 dt 23.9.19 kontrat 8092/1 dt 17.9.19 kontat 8317/1 dt 25.9.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 4,000 2019-10-22 2019-10-28 95410060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shtator 19, listepagesa dt.22.10.19, urdh nr.53 dt.01.02.19, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,099 2019-10-22 2019-10-28 95310060012019 Sherbime telefonike MIE, shpen tel shtator 19, dt.02.10.19, urdh nr 53 dt.01.02.19, nr abonenti 30395560 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,526 2019-10-22 2019-10-28 95810060012019 Sherbime telefonike MIE, shpen tel shtator19, dt.02.10.19, urdh nr 53 dt.01.02.19, nr abonenti 1068551 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IMER YMERI Tirane 27,120 2019-10-21 2019-10-25 80910060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE shpenzime larje autoveture gusht 2019 , kontrata vazhdim nr 1917 dt 12.2.2019 fat nr 23 dt 11.9.19 (74003923) pv marrje dorzim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dea Studio Tirane 5,399,907 2019-10-21 2019-10-25 81210060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE shpenzime plane vendore f2 libohov delv finiq. raporti 6584/1 dt 22.7.2019 kontrat vazhdim 10491/13 dt 4.10.2018 shkrese pagese 31/7 dt 31.7.19 fat nr 13(53988796) dt 23.9.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 45,575 2019-09-17 2019-10-25 74810060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenzime postare gusht 19, fatura nr. 3689 dt.26.08.2019, nrs 74490389
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IMER YMERI Tirane 32,359 2019-10-21 2019-10-25 80810060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE shpenzime larje autoveture maj 2019 kther me memo kredi , kontrata vazhdim nr 1917 dt 12.2.2019 fat nr 13 dt 5.6.19 (74003913) pv marrje dorzim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,874,905 2019-10-22 2019-10-24 92810060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 277,900 2019-10-22 2019-10-24 93410060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave