Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 758,170 2018-06-22 2018-06-25 53410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 215,740 2018-06-22 2018-06-25 53310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 384,440 2018-06-22 2018-06-25 53210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 324,590 2018-06-22 2018-06-25 53810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 93,590 2018-06-22 2018-06-25 53910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 993,720 2018-06-22 2018-06-25 52910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,322,650 2018-06-22 2018-06-25 53010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FASTECH Tirane 810,000 2018-06-22 2018-06-25 51210060012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIE, sherbim mirembajtje , kontrate nr.6455 dt.10.12.2015, urdher nr.292 dt.28.03.2018, fature nr.04 dt.04.01.18 (55587804), pv marrje ne dorz nr.5897/3 dt.24.05.2018, rap tetor - dhjetor 2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 213,290 2018-06-22 2018-06-25 53510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VENETO BANKA Tirane 50,680 2018-06-22 2018-06-25 54010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 504,140 2018-06-22 2018-06-25 53610060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 85,890 2018-06-22 2018-06-25 53710060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,836,290 2018-06-22 2018-06-25 53110060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz.varrimi listepagesa dt.20.06.18, urdher pagesa nr.8827 dt.20.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 95,500 2018-06-20 2018-06-22 52210060012018 Udhetim i brendshem MIE, paguar dieta brenda vendit , urdher per pages nr.523 dt.19.6.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2018-06-20 2018-06-22 52310060012018 Udhetim i brendshem MIE, pagusr dieta brenda vendit , urdher per pages nr.523 dt.19.6.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 243,650 2018-06-20 2018-06-22 52010060012018 Udhetim i brendshem MIE, paguar dieta brenda vendit , urdher per pages nr.523 dt.19.6.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 170,150 2018-06-20 2018-06-22 51810060012018 Udhetim i brendshem MIE, paguar dieta brenda vendit , urdher per pages nr.523 dt.19.6.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 33,650 2018-06-20 2018-06-22 51910060012018 Udhetim i brendshem MIE, paguar dieta brenda vendit , urdher per pages nr.523 dt.19.6.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-06-18 2018-06-21 49910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, bonus shpenz.transporti muaji maj 2018, urdher nr.8462 dt.11.6.2018, listepagesa dt.12.06.2018, vkm nr.169 dt.15.10.2009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,670 2018-06-18 2018-06-21 50610060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz. tel fix maj 2018, fat nr.725619842 dt.31.05.18 maj 2018, nr klienti 310001719856
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2018-06-18 2018-06-21 49810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, bonus shpenz.transporti muaji maj 2018, urdher nr.8462 dt.11.6.2018, listepagesa dt.12.06.2018, vkm nr.169 dt.15.10.2009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 118,000 2018-06-18 2018-06-21 51010060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz.bilete avioni ftes per oferte dt.15.5.18, up nr.37 dt15.5.18, njoft fituesi dt.15.5.18, fatura nr.2243 dt.15.5.18 (63907543) autorizim nr.7483 dt.15.5.18, procesverbal dt.15.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,100 2018-06-18 2018-06-21 50110060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh. nr 8297 dt.06.06.2018, urdher min.nr. 118 dt.29.1.18, listepagesa dt.12.6.18, vkm nr.304 dt.23.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 8,700 2018-06-18 2018-06-21 50310060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh. nr 8297 dt.06.06.2018, urdher min.nr. 118 dt.29.1.18, listepagesa dt.12.6.18, vkm nr.304 dt.23.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 66,000 2018-06-18 2018-06-21 50810060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz.bileta avioni ftes per oferte dt.17.4.18, up nr.28 dt.17.4.18, njoft fituesi dt.17.4.18, fat nr.2094 dt.17.04.2018 (57939994) autorizim nr.6397/1 dt.17.4.18, procesverbal dt.17.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 18,600 2018-06-18 2018-06-21 51310060012018 Uje MIE, fatura muaji maj 2018, fat nr.1805-159334-1-1, kontrate nr.159334-1, nr matesi 10 112115, nrs 262334350
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 41,500 2018-06-18 2018-06-21 50910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime bileta avioni , ftes per oferte dt.9.5.18, up nr.33 dt9.5.18, njoft fituesi dt.9.5.18 fat nr.2209 dt.9.5.18 (63907509) autorizim nr.4038/9 dt.7.5.18, proces verbal dt.9.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,700 2018-06-18 2018-06-21 50210060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh. nr 8297 dt.06.06.2018, urdher min.nr. 118 dt.29.1.18, listepagesa dt.12.6.18, vkm nr.304 dt.23.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,328 2018-06-18 2018-06-21 51710060012018 Sherbime telefonike mie, SHPEN.TEL MUAJI MAJ 2018, LISTEPAGESA DT.18.06.2018, URDHER NR.88 DT.23.01.2018, VKM NR.864 DT.23.07.2010 FAT NRS.22311275542 DT.01.06.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 54,721 2018-06-18 2018-06-21 50710060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz. tel fix maj 2018 , fat nr.725671293, dt.31.05.2018 maj 2018, nr.klienti 310001696743
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GOLDEN TRAVEL Tirane 22,500 2018-06-18 2018-06-21 51110060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz.bileta avioni , ftes per oferte dt.05.06.18, up nr.40 dt.05.06.2018, njoft fituesi dt.05.06.18, fat nr.478 dt.05.06.18(60971278) autorizim nr.7220/1 dt.01.06.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 30,020 2018-06-18 2018-06-21 51410060012018 Uje MIE, fat muaji maj nr.1804-418484-1-1 dt.31.5.18, kontrate nr.418484-1 nr matesi 07010804, nrs.262120222
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 647,500 2018-06-14 2018-06-18 51510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, terheqje valute autorizim dt.14.6.18, permbledhse dt.14.6.18, terheq 5000 kursi 1euro = 129.4 leke dt.14.6.18, autorizim nr.8075/1 dt.5.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) EDUARD ALLAMANI Tirane 4,500,000 2018-06-14 2018-06-18 49710060012018 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE, pages vendim gjyqi Fisku & kontruksion, vendim nr.4510 dt.15.12.2016, urdher ministri nr.440 dt.10.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 549,000 2018-06-14 2018-06-18 51610060012018 Sherbimet bankare MIE, terheqje vaute dollar, autorizim dt.14.6.18, permbledhse dt.14.6.18, terheqje 5000 dollar, kursi 1usd=109.7 dt.14.6.18, autorizim nr.7238/1 dt.17.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2018-06-14 2018-06-18 49610060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE , pagese inceneratori fier urdher nr 514 dt 12.6.2018 kontrat vazhdim 5553/5 dt 24.10.2016 raport mujor maj 2018 situacion progresiv dt 25.5.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) EKOPRODUKT&PLANET STORE Tirane 79,765 2018-06-07 2018-06-12 49110060012018 Sherbime te tjera MIE, blerje artikuj , urdher nr.7820/1 dt.28.5.18, fat nr.30 (54135086) dt.29.5.18, flet hyrje nr.4 dt.29.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 19,220 2018-06-07 2018-06-12 49310060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz.tel mars. prill 2018 fat nr. 238476920 1.5.18, , nr.238451291 dt.1.4.18 vkm nr.864 dt.23.7.2010, urdh. nr.88 dt.23.1.18 nr.abonenti 28952244573
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AUTORITETI I MEDIAVE AUDIOVIZIVE Tirane 80,000,000 2018-06-08 2018-06-12 49510060012018 Te tjera transferime korrente MEI transferte ne zbatim te vendimit nr 213 dt 20.4.2018 shkresa e mfe 8079 dt 1.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARBEN RAKIPI Tirane 2,907,937 2018-06-07 2018-06-12 49010060012018 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistence arbitrazh urdher nr.467 dt.16.5.18, shkresa av.shtetit nr.6215 dt.13.4.18, fat nr.72(45654320) dt.3.4.18, fat nr.46 (85479149) dt.25.1.18, kontrat janar 2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave