Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 33,620 2018-05-29 2018-05-31 44410060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh.likujdimi nr.7248 dt.10.5.18, urdher ministri nr.281 dt.10.7.17, urdhr.nr89 dt.13.10.17, listepagesa dt.28.5.18, vkm nr.425 dt.10.5.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,500 2018-05-29 2018-05-31 45310060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpen.honorare urdh.likujdimi nr.7222 dt.9.5.18, urdh.nr.7515, 7518 dt.16.5.18, urdh.nr.107, 108, 112 dt.18.10.17 listepagesa vkm nr.201 dt.11.4.18, vkm nr.215 dt.20.4.18, vkm nr.238 dt.2.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 52,200 2018-05-29 2018-05-31 45410060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpen.honorare urdh.likujdimi nr.7222 dt.9.5.18, urdh.nr.7515, 7518 dt.16.5.18, urdh.nr.107, 108, 112 dt.18.10.17 listepagesa vkm nr.201 dt.11.4.18, vkm nr.215 dt.20.4.18, vkm nr.238 dt.2.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,588 2018-05-29 2018-05-31 45110060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz.tel fix prill 2018, fatnr.725593758, dt.30.4.18, nr.klienti 310001696743
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 96,680 2018-05-29 2018-05-31 44110060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh.likujdimi nr.7248 dt.10.5.18, urdher ministri nr.281 dt.10.7.17, urdhr.nr89 dt.13.10.17, listepagesa dt.28.5.18, vkm nr.425 dt.10.5.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,640 2018-05-29 2018-05-31 45010060012018 Sherbime telefonike MIE< shpenz.tel fix prill 18, fat.nr 725587647 dt.30.04.2018, nr.klienti 310001719856
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,000 2018-05-29 2018-05-31 44210060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh.likujdimi nr.7248 dt.10.5.18, urdher ministri nr.281 dt.10.7.17, urdhr.nr89 dt.13.10.17, listepagesa dt.28.5.18, vkm nr.425 dt.10.5.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,500 2018-05-29 2018-05-31 44310060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh.likujdimi nr.7248 dt.10.5.18, urdher ministri nr.281 dt.10.7.17, urdhr.nr89 dt.13.10.17, listepagesa dt.28.5.18, vkm nr.425 dt.10.5.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 8,700 2018-05-29 2018-05-31 45510060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpen.honorare urdh.likujdimi nr.7222 dt.9.5.18, , urdh.nr. 108 dt.18.10.17 listepagesa dt.28.5.18 vkm nr.215 dt.20.4.18 vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,100 2018-05-29 2018-05-31 45210060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpen.honorare urdh.likujdimi nr.7222 dt.9.5.18, urdh.nr.7515, 7518 dt.16.5.18, urdh.nr.107, 108, 112 dt.18.10.17 listepagesa vkm nr.201 dt.11.4.18, vkm nr.215 dt.20.4.18, vkm nr.238 dt.2.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-05-29 2018-05-31 44510060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz.honorare urdh.likujdimi nr.7248 dt.10.5.18, urdher ministri nr.281 dt.10.7.17, urdhr.nr89 dt.13.10.17, listepagesa dt.28.5.18, vkm nr.425 dt.10.5.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HEC - i DUNICE Tirane 27,903,429 2018-05-30 2018-05-31 43710060012018 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIE, vendime gjyqi shoqeria hec-dunice, urdher nr.440 dt.10.5.18, vendim nr.00-2016-1358 dt.28.4.2016, gjykata e lartë
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 4,184,263 2018-05-28 2018-05-29 43510060012018 Organizatat nderkombetare te tjera MEI ,kontribut vjetor SEETO URDHER 7312 DT 11.5.2018 KURS DITE 1E = 127.5 ALL TRANSFERT 32815 EURO FATURA 2018 SEETO
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,420 2018-05-25 2018-05-29 42910060012018 Sherbime telefonike MIE pagese vodafoni muaji prill 2018 fat nr 238477236 urdher nr 88 dt 23.1.18 nr abonentit 22399704550 vkm 864 23.7.
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 35,000 2018-05-25 2018-05-29 42710060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz. bilete avioni ftes per ofert dt.02.05.18, up nr.31 dt.02.05.18, njoft fituesi dt.02.05.18, proces-verbal dt.02.05.2018, fat nr.2176 dt.02.05.18 (62737876), autorizim nr.6897 dt.30.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 172,767 2018-05-25 2018-05-29 41510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz. bilete avioni ftes per ofert dt.017.04.18, up nr.27 dt.17.4.18, njoft fituesi dt.17.4.18, proces-verbal dt.17.4.2018, fat nr.2095 dt.17.04.18 (57939995), autorizim nr.5395/1 dt.17.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 199,500 2018-05-25 2018-05-29 41610060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz. bilete avioni ftes per ofert dt.04.05.18, up nr.32 dt.04.05.18, njoft fituesi dt.04.05.18, proces-verbal dt.03.05.2018, fat nr.2179 dt.04.05.18 (62737879), autorizim nr.6752 dt.26.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2018-05-23 2018-05-25 41910060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz. tel, muaji maj ,Fat nr .229079504, 227224448, listepagesa dt.22.5.18, urdh nr.88 dt.23.1.18,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 638,000 2018-05-23 2018-05-24 43210060012018 Udhetim jashte shtetit Mie pagese dieta ne valute terhec 5000 euro kursi i dt 23.5.2018 vlere 127.5 autorizim 23.5.18 permbledhese 23.5.18autorizim 7188/1 dt 17.5.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 563,990 2018-05-22 2018-05-24 42510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.05.2018, urdher nr.7548 dt.17.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,000 2018-05-16 2018-05-24 40910060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, urdh likujdim nr.282 dt.27.3.18, fat.nr.256486370,2564864417dt.27.4.18 autorizim 5453 dt 23.3.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 19,180 2018-05-23 2018-05-24 43110060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE PAGES PER KOLAUDIM MAKINE URDHER 455 DT 16.5.2018 FAT NR 61001531 DT 10.5.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 1,003,995 2018-05-22 2018-05-24 42310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.05.2018, urdher nr.7548 dt.17.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 83,985 2018-05-23 2018-05-24 43010060012018 Te tjera transferta tek individet Mie shpenzim per pagese dorezimi urdher nr 283 dt 27.3.2018, mbajtur tatim , bordero
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,085,090 2018-05-22 2018-05-24 42210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.05.2018, urdher nr.7548 dt.17.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,818 2018-05-23 2018-05-24 41710060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel muaji Mars(238449247), Prill(238474845) 2018, listepagesa dt.16.5.18, urdh nr.88 dt.23.1.18, urdh nr.88 dt.23.1.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 844,900 2018-05-22 2018-05-24 42410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.05.2018, urdher nr.7548 dt.17.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,000 2018-05-23 2018-05-24 42810060012018 Sherbime telefonike MIe, shpenz.tel muaji prill (214543175) dt.1.5.18, urdh nr.88 dt.23.1.18, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 410,850 2018-05-22 2018-05-24 42010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.05.2018, urdher nr.7548 dt.17.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,725,075 2018-05-22 2018-05-24 42110060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.05.2018, urdher nr.7548 dt.17.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MINING FERRO NIKEL Tirane 1,265,922 2018-05-15 2018-05-24 38410060012018 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MEI kthim garanci urdher 344dt 5.4.2018 shkresa 3319 dt 18.12.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,481 2018-05-23 2018-05-24 42610060012018 Sherbime telefonike MIe, shpenz.tel Fat. muaji Prill 2018 (2277819716) dt.01.05.2018, urdh. nr.88 dt.23.01.2018 vkm d864 dt.23.07.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KREATX Tirane 444,000 2018-05-16 2018-05-24 33910060012018 Sherbime te tjera MEI sherbim mirembajtje sistem fat 27(48380081)dt 12.3.2018 kontrat vazhdim 4884/6 dt 20.10.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,800 2018-05-23 2018-05-24 41810060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz. tel muaji Prill (238482681) dt.01.05.2018, urdh. 88 dt.23.1.18, vkm dt.864 dt.23.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Donika Keqi Tirane 55,900 2018-05-09 2018-05-18 40010060012018 Shpenzime per pritje e percjellje Mie pages shpenzim pritje, urdher 391dt 23.4.2018 program 2379dt 24.11.2017 ,nr program 152dt 5.1.18 nr prog 152/1 dt 31.1.18fatura nr 22 dt20.4.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-05-11 2018-05-17 39610060012018 Shpenzime per honorare MIe, shpen.honorare urdher pages nr.6986 dt.2.5.18, urdh ministri nr.218 dt.27.2.18, urdh min nr.34, 34/1 dt.25.2.2015, urdh nr.36, 268 dt.12.3.15, listepagesa dt.8.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.12, km 856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2018-05-16 2018-05-17 41110060012018 Sherbime telefonike mei Pagese nr jeshil viti 2018 vkm 599 23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) 6D - PLAN Tirane 764,280 2018-05-15 2018-05-17 40510060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mei pages projekti up 16 dt 7.3.2018 ftese 9.3.2018b njoftim 26.3.2018 kontrate 3464/1 dt 14.3.2018 proces verbal 10.4.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-05-11 2018-05-17 39810060012018 Shpenzime per honorare MIe, shpen.honorare urdher pages nr.6986 dt.2.5.18, urdh ministri nr.218 dt.27.2.18, urdh min nr.34, 34/1 dt.25.2.2015, urdh nr.36, 268 dt.12.3.15, listepagesa dt.8.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.12, km 856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2018-05-11 2018-05-17 39710060012018 Shpenzime per honorare MIE , Pages per honorare, urdher likujdimi nr.6986dt.2.5.2018, , listepagese dt.8.5.2018, vkm nr.418 dt.27.6.2012, vkm 856 dt.23.11.16, urdh nr.34,34/1, dt.25.2.15, urdh nr.36 dt.12.3.15, 268 dt.22.12.15
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave