Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 653,000 2018-04-19 2018-04-20 33110060012018 Udhetim jashte shtetit MEI , shpenzime dieta ne valute autorizim 19.4.2018, permbledhese 19.4.2018 terheq 5000euro kurs dt19.4.2018 1eur 130.5 all autorizim 5674/1 dt 16.4.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 301,000 2018-04-19 2018-04-20 32510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,580 2018-04-19 2018-04-20 31110060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime telfon kompesim vkm 864 dt 23.7.2010 nr abonenteti532801 fat nr 2277819716 dt 1.4.2018mars 2018 up 88 dt 23.1.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2018-04-17 2018-04-18 30910060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE shpenzim Inceneratori Fier udher Ministri 373 dt 12.4.2018 kontrat vazhdim nr 5553/5 dt 24.10.16 fat nr 6 (42887214) dt 3.4.18 raport mujor nr 2 prot 4846/1 dt 16.3.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-04-05 2018-04-17 24610060012018 Udhetim i brendshem MIE , Pages per honorare, urdher likujdimi nr.5356dt.20.03.2018, , listepagese dt.28.03.2018, vkm nr.418 dt.27.6.2012, vkm 856 dt.23.11.16, urdh nr.34,34/1, dt.25.2.15, urdh nr.36 dt.12.3.15, 268 dt.22.12.15
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 11,000 2018-04-11 2018-04-13 30810060012018 Udhetim i brendshem MIE, shpenzime per dieta urdher per likujdim nr.268 dt.20.03.2018, listepagesa dt.11.04.2018, vkm nr.997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 16,300 2018-04-11 2018-04-13 30710060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare urdhe per likujdim nr.5992 dt.6.4.18, urdh min nr 218 dt.27.2.18, nr. 34, 34/1 dt.25.2.2015, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa per honorare 11.4.2018, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARBANA SH. A. Tirane 885,360 2018-04-11 2018-04-13 29910060012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE, sherbim roje mars 2018, UP nr.317 dt.14.12.2017, kontrat nr.4018/4 dt.29.12.2017, fat nr.59(51979763) dt.30.3.2018, process-verbal mars 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 153,400 2018-04-11 2018-04-13 30310060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare urdhe per likujdim nr.5992 dt.6.4.18, urdh min nr 218 dt.27.2.18, nr. 34, 34/1 dt.25.2.2015, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa per honorare 11.4.2018, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 3,274 2018-04-11 2018-04-13 29710060012018 Uje MIE , pagese per lidhje kontrate e re fatura nr.17 nrd.56615967 dt.31.03.2018 lidhje kontrate e re
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-04-11 2018-04-13 30410060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare urdhe per likujdim nr.5992 dt.6.4.18, urdh min nr 218 dt.27.2.18, nr. 34, 34/1 dt.25.2.2015, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa per honorare 11.4.2018, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,400 2018-04-11 2018-04-13 30110060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime per honorare urdh per likujdim nr.5993 dt.06.04.2018, urdh. ministri nr.192 dt.8.11.17, urdh nr.287 dt.7.12.17, listepagesa dt.11.4.18, vkm nr.120 dt.28.02.2018, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 156,340 2018-04-11 2018-04-13 29810060012018 Elektricitet 1006001 MIE, shpenzime energji elektrike shkurt 2018, kod klienti TR1H080010112233, fat dt.28.2.18, nrs 249643896, kontrate nr.H112233 nr matesi 0035013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 42,075 2018-04-11 2018-04-13 30010060012018 Shtesa page te tjera MIE, pagese leje e zakonshme shkrese per pagese nr.6/4 dt.6.4.2018, listepagese per leje zakonshme dt.10.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 25,900 2018-04-11 2018-04-13 30210060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime per honorare urdh per likujdim nr.5993 dt.06.04.2018, urdh. ministri nr.192 dt.8.11.17, urdh nr.287 dt.7.12.17, listepagesa dt.11.4.18, vkm nr.120 dt.28.02.2018, vkm nr.418 dt.27.6.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-04-11 2018-04-13 30610060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare urdhe per likujdim nr.5992 dt.6.4.18, urdh min nr 218 dt.27.2.18, nr. 34, 34/1 dt.25.2.2015, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa per honorare 11.4.2018, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2018-04-11 2018-04-13 30510060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare urdhe per likujdim nr.5992 dt.6.4.18, urdh min nr 218 dt.27.2.18, nr. 34, 34/1 dt.25.2.2015, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa per honorare 11.4.2018, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,400 2018-04-05 2018-04-10 28910060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime per kompensim shpenz.tel , fatura muaji shkurt 2018, nr fat (238423593 dt.01.03.2018, listepagesa dt.05.04.2018, urdher pagese nr.88 dt.23.1.2018, nr.abonenti 22311275542, vkm nr.864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 91,770 2018-04-06 2018-04-10 27710060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2018-04-05 2018-04-10 29010060012018 Sherbime telefonike MIE fatura telf muaji shkurt ,mars 2018 nr fat 90787822 dt 20.3.18vkm 864 dt 23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 294,815 2018-04-06 2018-04-10 27410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 854,030 2018-04-06 2018-04-10 26810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 44,450 2018-04-06 2018-04-10 27810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 125,408 2018-04-05 2018-04-10 29410060012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE pagat e muajit mars punonjesit me kontrate pl 20 fk 14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,400 2018-04-05 2018-04-10 29110060012018 Sherbime telefonike MIE pagese vodafoni muaji shkurt 2018 fat nr 22648926 urdher nr 88 dt 23.1.18 nr abonentit 21120557875 vkm 864 23.7.
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 71,321 2018-04-05 2018-04-10 29510060012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE paga muaji mars punonjes me kontrate pl 20fk 2 bordero bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 171,710 2018-04-06 2018-04-10 27510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,679,702 2018-04-05 2018-04-10 28510060012018 Elektricitet 1006001 MIE, shpenzime energji elektrike, muaj nentor 2017 (245993204) dt.30.11.17, dhjetor 2017 (247235043) dt.31.12.17, janar 2018 (248406491) dt.31.01.18, shkurt 2018 (249651161) dt. 28.02.18, kontrate nr. A107838 nr matesi 8000960dt.
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 460,832 2018-04-05 2018-04-10 29310060012018 Paga baze MIE pagat e muajit mars punonjesit me kontrate pl 20 fk 14
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 782,670 2018-04-06 2018-04-10 27110060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VENETO BANKA Tirane 87,080 2018-04-06 2018-04-10 28010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,000 2018-04-05 2018-04-10 29210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, pag.ndihme menjhershme urdher ministri nr.97 dt.23.1.18, listepagese dt.05.04.2018, shkresa nga MFE, nr prot. nr 4067, dt.02.03.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 926,430 2018-04-06 2018-04-10 26910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 238,840 2018-04-06 2018-04-10 27610060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 109,830 2018-04-06 2018-04-10 27910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 46,340 2018-04-06 2018-04-10 27210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENGJËLLUSHE IBRAHIMI Tirane 524,070 2018-04-06 2018-04-10 28410060012018 Sherbime te tjera MIE, shpenzime perkthimi , fatura nr.3 (11968553) dt.5.3.18, urdher nr.273 dt.20.3.2018, proces verbal dt.12.3.2018, dt.20.03.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-04-05 2018-04-10 28710060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime bonus shpenz.karburanti, urdher per likujdim nr.329 dt.04.04.18, listepagesa per bonus 05.04.2018, vkm nr.169 dt.15.10.2009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-04-05 2018-04-10 29610060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime transporti urdher nr.229 dt.02.03.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 249,220 2018-04-06 2018-04-10 28210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shperblim page , urdher per likujdim nr.6 dt.03.01.2018, shkresa nga MFE, nr.1196/1 dt.16.2.2018, listepagesa per shperblim dt.05.04.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave