Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,151 2018-04-06 2018-04-10 28310060012018 Sherbime te tjera MIE, shpenzime perkthimi e.fejzo, urdher per likujdim nr.220 dt.27.02.2018, procesverbal dt.11.7.2017, listepagesa dt.05.04.2018, vereteim ministri e drejtesise nr.3545/1 dt.10.7.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HEC - i DUNICE Tirane 2,000,000 2018-04-06 2018-04-10 24210060012018 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIE shpenzim vendim gjyqesor Hec dunice urdher nr 401 dt 29.12.2017 vendim nr 1358 dt 28.4.2016 gjykata e larte e kolegjit administrativ
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,298,920 2018-04-06 2018-04-10 27010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 68,250 2018-04-06 2018-04-10 28110060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2018-04-05 2018-04-10 28810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime bonus shpenz.karburanti, urdher per likujdim nr.329 dt.04.04.18, listepagesa per bonus 05.04.2018, vkm nr.169 dt.15.10.2009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PRO CREDIT BANK Tirane 38,570 2018-04-06 2018-04-10 27310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.3.4.2018, urdher nr.5865 dt.04.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 8,290 2018-04-05 2018-04-10 28610060012018 Uje MIE, shpenzime uji muaji dhjetor 2017, janar 2018, dt.30.12.2017, dt,30.01.2018, kontrate nr.159778-1, nr fature 1712-159778-1-1, 1801-159778-1-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 476,138 2018-04-04 2018-04-06 2621006002018 Shtese page per funksionin Mie paga muaji mars 2018 fakti 272 pl242 bordero bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2018-04-05 2018-04-06 24710060012018 Shpenzime per honorare MIE , Pages per honorare, urdher likujdimi nr.5356dt.20.03.2018, , listepagese dt.28.03.2018, vkm nr.418 dt.27.6.2012, vkm 856 dt.23.11.16, urdh nr.34,34/1, dt.25.2.15, urdh nr.36 dt.12.3.15, 268 dt.22.12.15
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 63,360 2018-04-05 2018-04-06 22710060012018 Udhetim i brendshem MIE, pagusr dieta brenda vendit , urdher per pages nr.268 dt.20.03.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 287,541 2018-04-04 2018-04-06 26710060012018 Paga baze Mie paga muaji mars 2018 fakti 272 pl242 bordero bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 111,000 2018-04-05 2018-04-06 22610060012018 Udhetim i brendshem MIE, pagusr dieta brenda vendit , urdher per pages nr.268 dt.20.03.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-04-05 2018-04-06 24810060012018 Shpenzime per honorare Mie honorare kkdm ,ktdp urdher 5356 dt 20.3.2018urdh min 34, 34/1 dt 25.2.2015, urdh36 dt 12.3.15 bordero bahkalidhur vkm 418 dt 27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 16,300 2018-04-05 2018-04-06 24910060012018 Shpenzime per honorare Mie honorare kkdm ,ktdp urdher 5356 dt 20.3.2018urdh min 34, 34/1 dt 25.2.2015, urdh36 dt 12.3.15 bordero bahkalidhur vkm 418 dt 27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DOLSAR MUHENDISLIK ANONIM SIRKETI DEGA SHQIPERI Tirane 13,815,600 2018-04-05 2018-04-06 26010060012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MIE pagese sherbim konsulence projekti i koncesionit Milot-Morine udher ministri nr 293 dt 30.3.2018 kontrat nr 508/4 dt 14.6.17 fat nr 5 (54781305)dt 1.3.2018 shkresa nr 3952/5 dt 13.3.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 8,700 2018-04-04 2018-04-05 25410060012018 Shpenzime per honorare MIE, pagese per honorare urdh.likujdimi nr.2591/5 dt.20.03.18, urdh.ministri nr.83 dt.11.10.17, listepagesa per honorare dt.28.3.18, vkm nr.803 dt.29.12.17 vkm 418 dt.27.2.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,470,343 2018-04-03 2018-04-05 26410060012018 Paga baze MIE , Paga punonjes muaji mars, listepagesa muaji mars bashkelidhur , nr.plan 272, fakt 243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,202,794 2018-04-03 2018-04-05 26310060012018 Paga baze MIE , Paga punonjes muaji mars, listepagesa muaji mars bashkelidhur , nr.plan 272, fakt 243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,700 2018-04-04 2018-04-05 25210060012018 Shpenzime per honorare MIE, pagese per honorare urdh.likujdimi nr.2591/5 dt.20.03.18, urdh.ministri nr.83 dt.11.10.17, listepagesa per honorare dt.28.3.18, vkm nr.803 dt.29.12.17 vkm 418 dt.27.2.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,530,436 2018-04-03 2018-04-05 26110060012018 Shtese page per vjetersi ne pune Mie paga muaji mars fakt 242 list pagese bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 1,774,194 2018-04-03 2018-04-05 26610060012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE , Paga punonjes muaji mars, listepagesa muaji mars bashkelidhur , nr.plan 272, fakt 243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 587,919 2018-04-03 2018-04-05 26510060012018 Shtese page per funksionin MIE , Paga punonjes muaji mars, listepagesa muaji mars bashkelidhur , nr.plan 272, fakt 243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 8,700 2018-04-04 2018-04-05 25310060012018 Shpenzime per honorare MIE, pagese per honorare urdh.likujdimi nr.2591/5 dt.20.03.18, urdh.ministri nr.83 dt.11.10.17, listepagesa per honorare dt.28.3.18, vkm nr.803 dt.29.12.17 vkm 418 dt.27.2.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 136,400 2018-03-30 2018-04-04 24510060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz. honorare , urdher likujdim nr.5356 dt.20.3.18, urdh.ministri nr.34, 34/1, dt.25.2.15, urdh. nr.36 dt.12.3.15, urdh nr.268, listepagesa dt.28.3.18, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 658,000 2018-04-03 2018-04-04 25910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, dieta ne valute, autorizim dt 03.04.2018, permbledhse dt.3.4.18, terheq 5000 euro, kursi kembimit 1euro=131.5 lekë dt.03.04.2018, autorizim nr.4275/1 dt.26.03.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2018-03-30 2018-04-04 25010060012018 Shpenzime per honorare MIE, pages honorare KKT, kerkes peer pagese nr.321/3 dt.16.2.18, listeprezenca dt.2.2.18, listepagesa per honorare dt.28.3.18, vkm nr.519 dt.20.9.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 167,560 2018-03-30 2018-04-04 22510060012018 Udhetim i brendshem MIE, paguar dieta urdher nr.268 dt.20.03.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,000 2018-03-30 2018-04-04 25610060012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, urdh likujdim nr.282 dt.27.3.18, fat.nr.256413108, 256413072 dt.26.3.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 109,620 2018-03-30 2018-04-04 22410060012018 Udhetim i brendshem MIE, paguar dieta urdher nr.268 dt.20.03.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 64,464 2018-03-30 2018-04-04 23210060012018 Paga baze MIE, paguar leje vjetore urdher ministri nr.15/3 dt.15.03.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 36,789 2018-03-30 2018-04-04 25710060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, shpenz.vendim gjyqi S.Gjata, urdh nr.401 dt.29.12.17, shkresa nr.5277 dt.24.11.17, vendim gjykate nr.6807 dt.30.11.2006, urdher ekzekutiv dt.19.2.2008
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 189,126 2018-03-30 2018-04-04 25510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime avioni beograd , ftes per oferte dt.21.2.18, up nr .14 dt.21.2.18, njoft. fituesi dt.8.2.18, fat.nr 67, dt.21.2.18 (59048301), autorizim nr.3363/1 dt.21.2.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,400 2018-03-30 2018-04-04 25110060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare urdh.per likujdim 2591/5 dt.20.03.18, urdh.ministri nr.83 dt.11.10.17, listepagesa dt.28.3.18, vkm nr.803 dt.29.12.17, vkm nr.418 dt.27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,500 2018-03-30 2018-04-04 22810060012018 Udhetim i brendshem MIE, paguar dieta urdher nr.268 dt.20.03.2018, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 47,600 2018-03-27 2018-04-03 19310060012018 Sherbime te tjera MIe, shpenzime perkthimi E.Bramo, urdh.nr.204 dt.23.2.18, procesverbal dt.30.1.18, tatim i mbajtur 8400, kontrate nr.1613/1 dt.26.1.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 122,700 2018-03-27 2018-04-03 21510060012018 Udhetim jashte shtetit MIEshpenzime bilete avioni, fat nr.54 (59048286) ftes per oferte dt.13.2.18, njoft fituesi dt.13.2.18, up nr.10 dt.13.2.18, autorizim nr.1526/2 dt.13.2.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 51,632,569 2018-03-30 2018-04-03 25810060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pagesa e inceneratori elbasan Urdher Ministri nr.146 dt.31.1.18, kontrate nr.11026/7 dt.16.12.2014, fat.nr.8(19846608) dt.13.3.18, vkm nr.907 dt.17.12.2014 kesti nr.39, kursi 1euro= 131.13 leke, grafik pagesash bashkelidh
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 63,317 2018-03-27 2018-04-03 19510060012018 Sherbime te tjera MIe, shpenzime perkthimi E.Bezhani, urdh.nr.204 dt.23.2.18, procesverbal dt.7.2.18, tatim i mbajtur 11174, kontrate nr.3717/13 dt.8.1.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 13,260 2018-03-27 2018-04-03 19410060012018 Sherbime te tjera MIe, shpenzime perkthimi E.Zoto, urdh.nr.204 dt.23.2.18, procesverbal dt.15.1.18, tatim i mbajtur 2340, kontrate nr.3717/12 dt.8.1.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 1,000,000 2018-03-29 2018-03-30 24410060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese vendime gjyqi G.Kaprata, urdher ministri nr.401 dt.29.12.2017, Shkresa nr.2322/2 dt.19.2.17, vendim gjykate nr.2106 dt.7.7.16
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave