Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2018-05-16 2018-05-17 41210060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MEI pagese inceneratori fier , urdher min 447 dt 11.5.2018. Kontrata ne vazhdim 553/5 dt 24.10.2016fat nr 8(42887216) dt 2.5.18 raporti nr perbledhje e pagesave
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 16,300 2018-05-11 2018-05-17 39910060012018 Shpenzime per honorare MIe, shpen.honorare urdher pages nr.6986 dt.2.5.18, urdh ministri nr.218 dt.27.2.18, urdh min nr.34, 34/1 dt.25.2.2015, urdh nr.36, 268 dt.12.3.15, listepagesa dt.8.5.18, vkm nr.418 dt.27.6.12, km 856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENVIRONMENTAL AND SUSTAINABLE DEVELOPMENT OFFICE Tirane 893,671 2018-05-15 2018-05-17 38310060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pages pergatitje raport vlersimi up 51 dt 14.12.17ftesa per ofert 19.12.2017,njoftim 19.12.2017 kontrat 3952/3 dt 19.12.2017 proces verbal marrje ne dorezim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DOLSAR MUHENDISLIK ANONIM SIRKETI DEGA SHQIPERI Tirane 13,964,400 2018-05-11 2018-05-15 40610060012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Mie pagese per sherbime konsulence projekt koncesion milot-morine urdher ministri 425 dt 4.5.2018 fat 6 dt 5.4.2018(54781306)kontrate 508/4 dt 14.6.2017 situacion janar shkurt mars 18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2018-05-10 2018-05-15 40710060012018 Te tjera transferta tek individet Mie pages per ndihme per fatkeqesi urdher 211 dt 26.2.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARBANA SH. A. Tirane 856,800 2018-05-10 2018-05-15 38810060012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Mei sherbim roje muaji prill up 317 dt 14.12.2017kontrata 4018/4 dt 29.12.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2018-05-09 2018-05-14 40310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime transpot zevendesministrat urdher 426 dt 4.5.18 bordero bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,818 2018-05-10 2018-05-14 38710060012018 Sherbime telefonike MIE, shpen.tel mars 2018, listepagesa dt.7.5.18, urdher nr.88 dt.23.01.18, vkm nr.864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2018-05-10 2018-05-14 40710060012018 Te tjera transferta tek individet Mie pages per ndihme per fatkeqesi urdher 211 dt 26.2.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,200 2018-05-10 2018-05-14 38610060012018 Sherbime te tjera MIE, shpenz.perkthimi, urdher per pagese nr.399 dt.23.04.2018, proces verbal dt.18.08.17, listepagesa dt.07.05.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,790 2018-05-09 2018-05-14 39210060012018 Posta dhe sherbimi korrier Mei shpenzim postare kontrat ne vazhdim fat nr 909 dt 26.3.18 (58062709)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 102,144 2018-05-10 2018-05-14 40810060012018 Paga baze Mie pages page listpagesa prill, bordero bashkalidhur plan 272 fk 244
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-05-09 2018-05-14 40410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime transpot zevendesministrat urdher 426 dt 4.5.18 bordero bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 111,640 2018-05-10 2018-05-14 38910060012018 Posta dhe sherbimi korrier Mie shpenzime postare prill 2018fat 1814 dt 26.4.2018 fat 1392 dt 26.4.2018(58061692)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 153,400 2018-05-08 2018-05-14 39510060012018 Shpenzime per honorare MIE, pagese per honorare urdh.likujdimi nr.6986 dt 2.5.18, urdh.ministri nr.218 dt.27.2.2018, listepagesa per honorare , vkm 418 dt.27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 109,460 2018-05-09 2018-05-14 39310060012018 Posta dhe sherbimi korrier Mei shpenzim postare kontrat ne vazhdimnr 1213/1 dt 19.1.2018 fat nr 153/154 (58061864)dt 4.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VENETO BANKA Tirane 107,870 2018-05-03 2018-05-07 37910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 307,230 2018-05-03 2018-05-07 37410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,465,590 2018-05-03 2018-05-07 36910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 424,938 2018-05-03 2018-05-07 38010060012018 Paga baze MIE, paga punonjes me kontrate prill 2018, listepagesa bashkelidhur, plan 20, fakt20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 483,660 2018-05-03 2018-05-07 37710060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 219,800 2018-05-03 2018-05-07 37210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 60,986 2018-05-03 2018-05-07 38210060012018 Paga baze MIE, paga punonjes me kontrate prill 2018, listepagesa bashkelidhur, plan 20, fakt20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 469,700 2018-05-03 2018-05-07 37110060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,451,380 2018-05-03 2018-05-07 37010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 254,380 2018-05-03 2018-05-07 37610060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 105,980 2018-05-03 2018-05-07 37510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 807,380 2018-05-03 2018-05-07 37310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 118,297 2018-05-03 2018-05-07 38110060012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE, paga punonjes me kontrate prill 2018, listepagesa bashkelidhur, plan 20, fakt20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 537,180 2018-05-03 2018-05-07 36810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 153,090 2018-05-03 2018-05-07 37810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher per pagese nr.6966 dt.2.5.18, listepagesa dt.2.5.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGRON RAMAJ Tirane 119,791 2018-05-02 2018-05-04 34410060012018 Sherbime te tjera MIE, shpenzime pastrimi ish godina mzhu, urdher nr.230 dt.02.03.2018, fat nr.3(57334103) dt.08.3.18, kerkes dt.02.03.18, preventiv sherbimesh
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 1,737,474 2018-05-02 2018-05-03 36410060012018 Paga baze MIE , Paga punonjes muaji prill plan 272 fakt 242, listepagesa muaji mars bashkelidhur , nr.plan 272, fakt 243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,246,908 2018-05-02 2018-05-03 36010060012018 Paga baze MIE, pagat muaji prill 2018, plan 272 fakt 242, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 476,138 2018-05-02 2018-05-03 36310060012018 Paga baze MIE, pagat muaji prill 2018, plan 272 fakt 242, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,342,870 2018-05-02 2018-05-03 36110060012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MIE, pagat muaji prill 2018, plan 272 fakt 242, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,654,095 2018-05-02 2018-05-03 36210060012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Mie paga muaji PRILL plan 272 fakt 242 list pagese bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 58,500 2018-05-02 2018-05-03 36710060012018 Paga baze MIE, pagat muaji prill 2018, plan 272 fakt 242, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 589,141 2018-05-02 2018-05-03 36610060012018 Paga baze MIE , Paga punonjes muaji prill plan 272fakti242, listepagesa muaji mars bashkelidhur , nr.plan 272, fakt 243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 196,235 2018-05-02 2018-05-03 36510060012018 Paga baze MIE, pagat muaji prill 2018, plan 272 fakt 242, listepagesa bashkelidhur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave