Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MAZARS Per Infrast.&Umwelt,Prof.Bohm und Partner Tirane 598,014 2019-09-12 2019-09-16 74510060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, tvsh projekti kfw, pagese pjesore , urdh nr. 918 dt.28.12.2018, vkm nr .46 dt.25.1.2017, fat nr.4 (49768904) dt.10.08.2018, proces-verbal dt.20.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,200 2019-09-12 2019-09-16 74310060012019 Sherbime telefonike MIe,m shpenz tel fatura muaji gusht 19, dt. 02.09.19, nr abonenti 211205557875, urdh nr 53 dt.1.2.19, vkm nr.864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 1,230,000 2019-09-12 2019-09-13 74610060012019 Udhetim jashte shtetit MIE shpenzime dieta ne valute Autorizime 7932 dt 11.9.2019 terheqje valute 10000 euro kursi i dt 12.9.2019 , 1euro = 123 all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MAZARS Per Infrast.&Umwelt,Prof.Bohm und Partner Tirane 2,581,920 2019-09-10 2019-09-12 72910060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, urdh nr.228 dt.30.4.18, vkm nr.46 dt. 25.1.2017, fat nr.3 (49768903) dt.3.12.18, procesverbal dt.30.4.18, urdh nr.9228 dt.28.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENGJĖLLUSHE IBRAHIMI Tirane 52,440 2019-09-10 2019-09-12 72710060012019 Sherbime te tjera MIE, shpenz perkthimi kerkes nr.17/7 dt.17.7.19, urdh nr.7174 dt.31.7.19, kontrat nr.7174/1 dt.31.7.19, fat nr.1 (13425451) dt.02.8.19 procesverbal dt.2.8.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 8,700 2019-09-10 2019-09-12 72310060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime per honorare , urdher 7715 dt 2.9.19 urdher 29 dt 16.1.19 list pagese bashkelidhur vkm 560 dt 31.7.19 vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2019-09-06 2019-09-12 72210060012019 Te tjera transferta tek individet MIe shpenzime mujore kompesim karburanti vkm 169 dt 15.10.2009 muaji gusht listpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,700 2019-09-10 2019-09-12 72410060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime per honorare , urdher 7715 dt 2.9.19 urdher 29 dt 16.1.19 list pagese bashkelidhur vkm 560 dt 31.7.19 vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 17,400 2019-09-10 2019-09-12 72510060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime per honorare , urdher 7715 dt 2.9.19 urdher 29 dt 16.1.19 list pagese bashkelidhur vkm 560 dt 31.7.19 vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2019-09-06 2019-09-12 72010060012019 Te tjera transferta tek individet MIe shpenzime mujore kompesim karburanti vkm 169 dt 15.10.2009 muaji gusht listpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,700 2019-09-10 2019-09-12 72610060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime per honorare , urdher 7715 dt 2.9.19 urdher 29 dt 16.1.19 list pagese bashkelidhur vkm 560 dt 31.7.19 vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2019-09-10 2019-09-12 73110060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT mie KESTI I INCENERATORIT FIER, KONTRATA VAZHDIM 5553/5 DT 24.10.2016 FAT NR 42887240 DT 2.9.2019 SHKRESE PERC 9/9 DT 9.9.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-09-06 2019-09-12 72110060012019 Te tjera transferta tek individet MIe shpenzime mujore kompesim karburanti vkm 169 dt 15.10.2009 muaji gusht listpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MAZARS Per Infrast.&Umwelt,Prof.Bohm und Partner Tirane 820,066 2019-09-10 2019-09-12 73010060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, shkresa nr.3596 dt.27.03.19, vkm nr.46 dt. 25.1.2017, fat nr.5 (49768905) dt.3.12.18, procesverbal dt.21.3.19, kerkes nr.15466 dt.28.12.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,764 2019-09-10 2019-09-12 72810060012019 Sherbime te tjera MIE, shpenz perkthimi urdh nr.6790 dt.17.7.19, kontrat nr.6790/1 dt.17.7.19, procesverbal dt.17.7.19 listepagesa dt.9.9.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IMER YMERI Tirane 87,088 2019-06-13 2019-09-10 52210060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE, sherbim larje makinash up nr.12 dt.6.2.19, ftes dt 8.2.19, njoft fit dt.11.02.19, kontrat nr.1917 dt.12.02.19, fat nr.10 dt06.05.19 (74003910) pv marrje ne dorz dt.6.05.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 556,649 2019-09-03 2019-09-06 71710060012019 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE, paga muaji gusht me kontrate 2019, listepagesa dt.2.9.19, plan 26/24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 63,275 2019-09-03 2019-09-06 71810060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE, paga muaji gusht me kontrate 2019, listepagesa dt.2.9.19, plan 26/24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,303 2019-09-03 2019-09-06 71910060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE, paga muaji gusht me kontrate 2019, listepagesa dt.2.9.19, plan 26/24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,659,758 2019-09-03 2019-09-04 70910060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE, paga muaji gusht 2019, listepagesa dt.2.9.19, plan 272 fk 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 136,919 2019-09-03 2019-09-04 71010060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE PAGAT MUAJI GUSHT 2019 LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL272/FK 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 671,758 2019-09-03 2019-09-04 71410060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE PAGAT MUAJI GUSHT 2019 LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL272/FK 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 63,596 2019-09-03 2019-09-04 71510060012019 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MIE PAGAT MUAJI GUSHT 2019 LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL272/FK 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,967,258 2019-09-03 2019-09-04 70810060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE, paga muaji gusht 2019, listepagesa dt.2.9.19, plan 272 fk 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 478,504 2019-09-03 2019-09-04 71610060012019 Paga baze MIE, paga muaji gusht 2019, listepagesa dt.2.9.19, plan 12 fk 12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,405,232 2019-09-03 2019-09-04 71210060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE PAGAT MUAJI GUSHT 2019 LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL272/FK 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 251,386 2019-09-03 2019-09-04 71310060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE PAGAT MUAJI GUSHT 2019 LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL272/FK 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,549,080 2019-09-03 2019-09-04 71110060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE, paga muaji gusht 2019, listepagesa dt.2.9.19, plan 272 fk 232
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VO2 Tirane 28,000 2019-08-27 2019-09-03 70010060012019 Sherbime te tjera MIE shpenzim blerje dhe rimbushje bombola up nr 43 dt 30.5.19 ftese per ofert 3.6.2019 proces-verbal 25.4.19 njoftim 3.6.2019 fat 83 (11796533) dt 8.5.19 fh 14 dtv 7.6.19 procesverbal dorezim 7.6.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,084,872 2019-08-30 2019-09-03 70710060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIe pagesa e kestit inceretori Elbasan urdher 21 dt 16.1.19 fat 77520031dt 1.7.19kontrat ne vazhdim 11026/7 dt 16.12.2014 vkm 907 dt 17.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) InfoSoft Office Tirane 22,440 2019-08-27 2019-09-03 70210060012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE blerje mandat pagese up nr 6941 dt 22.7.19 fat nr 321852285 dt 29.7.19 fh 18 dt 29.7.19 akt dorezimi 22.7.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) F.L.E.SH. Tirane 14,400 2019-08-27 2019-08-30 70110060012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE shpenzimi i lidhje liber up nr 6960 dt 23.7.2019 fat 239(56171589) dt 23.7.19 procesverbal 23.7.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LULJETA HASHO Tirane 439,236 2019-08-29 2019-08-30 70410060012019 Shpenzime gjyqesore Mie shpenzim akt ekspertimi , urdher nr 321 dt 22.8.2019 vendim 1775 dt 26.2.2019 fat nr 49(56166898) date 10.6.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 979,080 2019-08-29 2019-08-30 70510060012019 Organizatat nderkombetare te tjera MIE pages kuotatizacioni vjetor OTIF , Urdher nr 306 dt 29.7.2019 fat nr11. 7.2019 transferte 8608 euro kurs dite 29.8.2019 1CHF = 113.7all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 4,996,172 2019-08-29 2019-08-30 70610060012019 Organizatat nderkombetare te tjera MIE pages kuotatizacioni vjetor TCT , Urdher nr 322 dt 22.8.2019 fat nr 7.2019 transferte 40452 euro kurs dite 29.8.2019 1euro = 123.5all
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,300 2019-08-27 2019-08-29 69510060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel korrik 19, fatura dt.01.08.19 (282147843, nr abonenti 22399704550 , urdh nr.53 dt.01.02.19,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 180 2019-08-27 2019-08-29 69810060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz korrik 19, sherbim postar fat nr.3591 (74490291) dt.26.7.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2019-08-27 2019-08-29 69610060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE kesti i inceneratorit shkres 22/8 dt 22.8.19 kontrat vazhdim 5553/5 dt 24.10.2016 fat 42887239 dt 1.8.2019 sit progresiv 15.7.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,400 2019-08-27 2019-08-29 69710060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz korrik 19, sherbim postar fat nr.3164 (7442914) dt.26.7.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,800 2019-08-27 2019-08-29 69410060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel korrik 19, fatura dt.01.08.19, nr abonenti 30395560 , urdh nr.53 dt.01.02.19,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave