Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,700 2018-04-27 2018-05-02 35010060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz. tel fat.mars (214528400) dt.31.3.18, listepagesa dt.26.4.18, urdher nr.88 dt.23.1.18, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB - TIPOGRAFIA Tirane 510,000 2018-04-27 2018-05-02 34810060012018 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIe, prodhim licensash, up nr.24 dt.16.4.18, ftes per ofert dt.16.04.18, fat nr.37 dt.25.4.18 (52947141), pv marrje dorz dt.25.4.18, f.h nr.3 dt.25.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 149,600 2018-04-27 2018-05-02 35410060012018 Udhetim i brendshem MIe, dietabrenda vendit urdher nr.408 dt.23.04.2018, listepagesa prill 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 20,500 2018-04-27 2018-05-02 35510060012018 Udhetim i brendshem MIe, dietabrenda vendit urdher nr.408 dt.23.04.2018, listepagesa prill 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSIG SH.A Tirane 157,000 2018-04-27 2018-05-02 35110060012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, pagese tpl, kasko up nr.22 dt.13.4.18, ftes per oferte dt.17.4.18, prokurim elektronik dt.17.4.18, njoft. fituesi dt.17.4.18, ft. nr 244(522453394) dt.17.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 90,500 2018-04-27 2018-05-02 35310060012018 Udhetim i brendshem MIe, dietabrenda vendit urdher nr.408 dt.23.04.2018, listepagesa prill 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,000 2018-04-27 2018-05-02 35210060012018 Udhetim i brendshem MIe, dietabrenda vendit urdher nr.408 dt.23.04.2018, listepagesa prill 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR & LO Tirane 55,000 2018-04-24 2018-05-02 33410060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzim pages bilete avioni ftese oferte 19.3.18 up nr 19dt 19.3.18 njoftim 19.3.18 fat nr 112(59048348) dt 19.3.18 autorizim 5044 dt 13.3.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DHIMITRAQ GJINI(L31602012V) Tirane 172,000 2018-04-27 2018-05-02 35710060012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIE, blerje grilla, up nr.25 dt.17.4.18, ftes dt.19.4.18, njoft fituesi dt.24.4.18, fat.nr.21 dt.24.4.18, pv marrje dorz.dt.24.4.18, fh nr.2 dt.24.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Mario Gegolli Tirane 28,800 2018-04-24 2018-05-02 33510060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, larje makinash muaji shkurt 2018, mars 2018, fat nr.7(10799757) dt.28.2.18, fat nr.8(10799758) dt.31.3.18 up nr.11 dt.16.02.18, ftes per oferte dt.20.02.2018, njoftim fituesi dt.21.02.18, kontrate nr.11/1 dt.21.2.18, procesverbal
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 104,910 2018-04-27 2018-05-02 34910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bilet avioni viene, ftes per ofert dt.16.4.18, up nr.23 dt.16.4.18, njoft fituesi dt.16.4.18, fat nr.162(59048399) dt.16.4.18, autorizim nr.5674/1 dt.16.4.18, procesverbal dt.16.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 57,420 2018-04-24 2018-05-02 33210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzim pages bilete avioni ftese oferte 16.3.18 up nr 18 dt 16.3.18 njoftim 16.3.18 fat nr 108(59048344) autorizim 4275/1 dt 6.3.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,158 2018-04-27 2018-05-02 35610060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz.cel mars 2018, fat.nr(238451577) dt.1.4.18, vkm nr.864 dt.23.7.2010, urdher nr.88 dt.23.1.18, nr. rregj 22399704550
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 50,738,754 2018-04-30 2018-05-02 35910060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagesa e inceneratorit Elbasan U.M nr 146 dt 31.1.2018 fat nr 12 (19846612 Dt 23.4.2018 kontrate ne vazhdim 11026/7 dt 16.12.2014 kursi 128.86 dt 30.4.18 vkm 907 dt 17.12.14 kesti 40
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR & LO Tirane 212,800 2018-04-24 2018-05-02 33310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzim pages bilete avioni ftese oferte 27.2.18 up nr 15dt 27.2.18 njoftim 27.2.18 fat nr (57939755) dt 27.2.18 autorizim 3725/2 dt 27.2.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2018-04-26 2018-04-30 34610060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz. kompensim shpenz.tel fatura muaji prill fat nr.(227214599) dt.17.4.18, (216884935) dt.6.04.18, listepagesa dt.25.4.18, vkm nr.864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,000 2018-04-26 2018-04-30 34710060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz telefoni fatura muaji mars 2018, nr.238450109, urdh nr.88 dt.23.1.18, nr abonenti 211205557875
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 347,880 2018-04-26 2018-04-30 34510060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, demshperblim page urdher ministri nr.361 dt.21.12.17, urdh nderprerje marrdh pune nr.368 dt.21.12.17, listepagesa dt.25.4.18, proces verbal dorz. detyre dt.10.1.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 53,441 2018-04-25 2018-04-30 33610060012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, urdh likujdim nr.392 dt.23.4.18, fat.nr.1800144981,1800144950, dt.18.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,114,276 2018-04-26 2018-04-30 34210060012018 Elektricitet 1006001 MIE, shpenzime energjie elektrike fat nr.(250799876) kontrata nr. A107843, nr matesi 1031238
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALEX - 99 Tirane 120,000 2018-04-26 2018-04-30 34310060012018 Sherbime te tjera MIE, shpenzime dezefenktimi , urdher nr.396 dt.23.4.18, fat nr.66(57933554) dt.13.4.18, kerkes dt.21.4.18, preventiv sherbimesh
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 41,700 2018-04-25 2018-04-30 33810060012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, urdh likujdim nr.392 dt.23.4.18, fat.nr.1800126165,1800126175,1800126187,1800126193,1800126215,256435813,256435778, dt.05.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 424,957 2018-04-26 2018-04-30 34110060012018 Elektricitet 1006001 MIE, shpenz.per energj elektrike fat (250799875) mars 2018 dt.31.03.18, kontrata nr. A 107838, nr matesi 8000960
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 43,940 2018-04-19 2018-04-20 31310060012018 Udhetim jashte shtetit MEI , shpenzime bileta Avioni ftesa per ofert 23.3.18 up nr 20 dt 23.3.18 njoftim fituesi 23.3.2018 fat nr 120 dt 23.3.18(59048356) autorizim 3778/1 dt 16.3.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 85,890 2018-04-19 2018-04-20 32810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 72,402 2018-04-19 2018-04-20 31910060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime telefon fiks mars 2018 , fat nr 725388315 dt 31.3.2018 nr klienti 310001696743
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 80,780 2018-04-19 2018-04-20 32610060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 129,080 2018-04-19 2018-04-20 32910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,000 2018-04-19 2018-04-20 31210060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime telfon kompesim vkm 864 dt 23.7.2010 nr abonenteti 532809814 fat nr 2277566036 dt 1.3.2018 shkurt 2018 up 88 dt 23.1.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,679 2018-04-19 2018-04-20 31810060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime telefon fiks mars 2018 , fat nr 725411177 dt 31.3.2018 nr klienti 310001719856
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 765,240 2018-04-19 2018-04-20 32010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 199,150 2018-04-19 2018-04-20 32410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,309,700 2018-04-19 2018-04-20 32110060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 567,350 2018-04-19 2018-04-20 32710060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 82,950 2018-04-19 2018-04-20 33010060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,875,890 2018-04-19 2018-04-20 32210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 189,560 2018-04-19 2018-04-20 32310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.18.4.18, urdher per pagese nr.6400 dt.18.04.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GOLDEN TRAVEL Tirane 227,800 2018-04-19 2018-04-20 31410060012018 Udhetim jashte shtetit MEI , shpenzime bileta Avioni ftesa per ofert 13.3.18 up nr 17 dt 13.3.18 njoftim fituesi 13.3.2018 fat nr 113 dt 13.3.18(53892463) autorizim 5044 dt 13.3.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 31,450 2018-04-19 2018-04-20 31010060012018 Uje MIE , Shpenz.uji fatura muaji mars 2018 dt.30.3.2018 nr fat.1803-159334-1-1,fat. kontr. nr.159334-1,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) D& C PARTNERS Tirane 337,817 2018-04-19 2018-04-20 31710060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MEI , shpenzime pages tvsh galet urdher 257 dt 13.3.18 kontrate nr 2666/15 dt 7.9.2015 raport perfundimtar shkurt 2018 proces verbal dt 12.3.18 fatura nr 6 (58157006)dt 12.3.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave