Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 145,320 2018-07-12 2018-07-16 62410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.10.7.18, urdher pagese nr.9728 dt.10.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) A & E ENGINEERING SH.P.K Tirane 2,637,683 2018-07-12 2018-07-16 60510060012018 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MIE, kthim garanci 5%, procesverbal perfundimtar nr4217/3 dt.4.5.18, proces verbal marrje ne dorz grupi i punes nr.6975/1 dt.29.12.16, kontrata nr.610 ft.29.01.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 90,370 2018-07-12 2018-07-16 62310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.10.7.18, urdher pagese nr.9728 dt.10.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARBANA SH. A. Tirane 700,452 2018-07-12 2018-07-13 60810060012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE, sherbim roje muaji qershor up nr.126 dt.30.1.18, kontrata nr.1904 dt.01.06.2018, fatura nr 76 (51979784) dt.02.07.18, urdher ndjekje kontrate nr.1904/8 dt 05.6.18, proces verbal muaji qershor
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENGJËLLUSHE IBRAHIMI Tirane 70,070 2018-07-12 2018-07-13 62110060012018 Sherbime te tjera MIE, shpenzim perkthimi fature r 5 (11968555) dt.20.6.18, urdher nr.9716 dt.10.7.18, proces verbal dt.16.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,700 2018-07-12 2018-07-13 61210060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz. honorare urdher per likujdim nr.9498 dt.04.7.18, urdher nr.168 dt.15.2.18, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.368 dt.20.6.18, vkm nr.418 dt.27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,700 2018-07-12 2018-07-13 61510060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz. honorare urdher per likujdim nr.9195 dt.27.6.18, urdher nr.18 dt.8.1.18, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.351 dt.12.6.18, vkm nr.418 dt.27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 16,300 2018-07-12 2018-07-13 62010060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzim honorare urdher nr.9538 dt.5.7.18, urdh nr.218 dt.27.2.18, urdh nr.34, 34/1 dt.25.2.15, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 , vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-07-12 2018-07-13 61710060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzim honorare urdher nr.9538 dt.05.7.18, urdh nr.218 dt.27.2.18, nr.34, 34/1 dt.25.2.15, nr.36 dt.12.3.15, nr.268, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,787 2018-07-12 2018-07-13 62510060012018 Paga baze MIE, paga listepagesa bashkelidhur qershor 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 8,700 2018-07-12 2018-07-13 61310060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz. honorare urdher per likujdim nr.9498 dt.04.7.18, urdher nr.168 dt.15.2.18, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.368 dt.20.6.18, vkm nr.418 dt.27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-07-12 2018-07-13 61910060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzim honorare urdher nr.9538 dt.5.7.18, urdh nr.218 dt.27.2.18, urdh nr.34, 34/1 dt.25.2.15, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 , vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 20,500 2018-07-12 2018-07-13 61010060012018 Udhetim i brendshem MIE, shpenzime dita brenda vendit urdher nr.522 dt.18.6.18, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2018-07-12 2018-07-13 61810060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzim honorare urdher nr.9538 dt.5.7.18, urdh nr.218 dt.27.2.18, urdh nr.34, 34/1 dt.25.2.15, nr.36 dt.12.3.15, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 , vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 54,600 2018-07-12 2018-07-13 60310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni stamboll ftes per oferte dt.11.6.18, up nr.43 dt.11.06.18, njoft fituesi dt.11.06.18, fat nr. 2356 (63907656) dt.11.6.18, autorizim nr.8155/2 dt.11.06.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LIZARD Tirane 58,667 2018-07-12 2018-07-13 60410060012018 Sherbime te tjera MIE, sherbim veshje xhamash , memo kerkes nr.9025 dt.22.6.18, urdher nr.9025/1 dt.26.6.18, fat nr.285 (60925937) dt.30.06.2018 situacion sherbimi
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) 6D - PLAN Tirane 960,000 2018-07-12 2018-07-13 60910060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE, projekti azhornim mbyllja grykave, up nr.48 dt.26.6.18, ftes per oferte dt.28.6.18, njoft fituesi dt.29.6.18, kontrata nr.8046/3 dt.2.7.18, fat nr.67(41014370) dt.6.7.18, pv mbikqyrje kontrate dt.6.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,800 2018-07-12 2018-07-13 61410060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz. honorare urdher per likujdim nr.9195 dt.27.6.18, urdher nr.18 dt.8.1.18, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.351 dt.12.6.18, vkm nr.418 dt.27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 37,759 2018-07-12 2018-07-13 62610060012018 Shtese page per vjetersi ne pune MIE, paga listepagesa bashkelidhur qershor 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 153,400 2018-07-12 2018-07-13 61610060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzim honorare urdher nr.9538 dt.05.7.18, urdh nr.218 dt.27.2.18, nr.34, 34/1 dt.25.2.15, nr.36 dt.12.3.15, nr.268, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.418 dt.27.6.12, vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,100 2018-07-12 2018-07-13 61110060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenz. honorare urdher per likujdim nr.9498 dt.04.7.18, urdher nr.168 dt.15.2.18, listepagesa dt.11.7.18, vkm nr.368 dt.20.6.18, vkm nr.418 dt.27.6.12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 120,852 2018-07-09 2018-07-12 58110060012018 Paga baze MIE, paga qershor 2018 , punonjes me kontrat ,plan 16 fakt 3
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2018-07-10 2018-07-12 57610060012018 Shpenzime per honorare MIE, pages honorare kkt, kerkes nr.1593/3 dt.28.06.18, listeprezenca dt.20.6.18, listepagesa dt.04.07.2018, vkm nr.519 dt.20.09.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 113,087 2018-07-10 2018-07-12 58510060012018 Paga baze MIe, paga punonjes arkiva , listepagesa qershor 2018, plan 26/ fakt 4
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 80,290 2018-07-11 2018-07-12 62210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.10.07.2018, urdher pagesa nr.9728 dt.10.07.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) N E P T U N Tirane 9,490 2018-07-10 2018-07-12 58410060012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIE, blerje materiale urdher nr.7820/1 dt.28.5.18, fatura nr.329 dt.27.6.18, flethyrje nr.7 dt.27.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2018-07-10 2018-07-12 59610060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime transporti urdher nr.562 dt.6.7.18, listepagesa qershor 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 78,280 2018-07-10 2018-07-12 57910060012018 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz postare maj 2018 fat nr.2408 dt.26.06.2018 (58060158)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Mario Gegolli Tirane 22,800 2018-07-10 2018-07-12 60010060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, larje makine qershor 2018, kontrate nr.11/1 dt.21.2.18, fat nr.15 (10799765) dt.30.6.18, procesverbal nr.4 dt.30.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,000 2018-07-10 2018-07-12 59910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, pagese ndihme e menjershme urdher nr.416 dt.27.4.18, listepagesa dt.09.07.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 118,000 2018-07-10 2018-07-12 58910060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenz. bilete avioni urdher nr.47 dt.22.6.18, ftes per ofert dt.22.6.18, njoft fituesi dt.22.6.18, fat nr.1 (63902051) dt.22.6.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-07-10 2018-07-12 59710060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime transporti urdher nr.562 dt.6.7.18, listepagesa qershor 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENGJËLLUSHE IBRAHIMI Tirane 74,600 2018-07-10 2018-07-12 58710060012018 Sherbime te tjera MIE< shpenz. perkthimi fat nr. 4 (11968554) dt.19.06.2018, urdher nr. 524 dt.21.6.18, procesverbal dt.01.06.18, kontrate nr.3717/12 dt.08.01.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DIGIT-ALB SHA Tirane 11,990 2018-07-10 2018-07-12 58110060012018 Sherbime te tjera MIE, sherbim abonimi urdher nr.8829 dt.19.6.18, autorizim dt.20.06.2018, fatura nr.237353716 dt.20.06.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 90,000 2018-07-10 2018-07-12 59810060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, pagese ndihme e menjershme urdher nr.489 dt.30.5.18, listepagesa dt.09.07.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,836 2018-07-10 2018-07-12 57810060012018 Sherbime telefonike MIE, pages shpenz. tel fatura muaji maj 2018 dt.01.06.18 (238508916) urdher nr. 88 dt.23.1.18 nr abonenti 26042140081 vkm 864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,678 2018-07-10 2018-07-12 57710060012018 Sherbime telefonike MIE, pages shpenz. tel fatura muaji maj 2018 dt.01.06.18 (238503245) urdher nr. 88 dt.23.1.18 nr abonenti 22399704550 vkm 864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 91,500 2018-07-10 2018-07-12 59410060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, ndihme e menjehershme per dalje ne pension urdher likujdim nr.513 dt.12.6.18, listepagesa dt.09.07.2018 vkm nr.929 dt.17.11.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 13,176,872 2018-07-10 2018-07-12 60110060012018 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistence arbitrazhi urdher nr.532 dt.21.6.18, shkresa avokature shteti nr.631/6 dt.24.5.18, fat nr.IUK07386 DT.21.9.17, KONTRATE ANGAZHIMI DT.7.7.17, TRANSFERT 91187 GDP
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Raimonda Rakipi Tirane 435,000 2018-07-10 2018-07-12 59110060012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIE, urdher nr.36 dt.14.5.18, ftes per oferte dt.16.5.18, njoft.fituesi dt.16.5.18, proces verbal dt.8.5.18, fat nr.13 (7954116) dt.25.5.18 kontrate nr.36/1 dt.21.5.18, flet hyrje nr.6 dt.25.5.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave