Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 635,580 2018-09-20 2018-09-24 79910060012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE urdher 573 prot dt. 13.7.18 vendim gjykate nr 592 dt 15.2.2017 R.Haskocela
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) YLLI HYSAJ Tirane 3,418,762 2018-09-19 2018-09-24 80910060012018 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE urdher nr 440 dt 10.5.2018 vendim gjykate nr 2352dt 5.11.2015 gjykata e apelit administrativ
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Mario Gegolli Tirane 22,800 2018-09-21 2018-09-24 80910060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, larje makinash gusht 2018, fat nr.22(10799772) dt.01.09.18, kontrat nr.11/1 dt.21.2.18, procesverbal nr.6 dt.01.09.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,636,170 2018-09-19 2018-09-21 82310060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.9.18, urdher pagese nr.11739 dt.17.9.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,000 2018-09-19 2018-09-21 81610060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel muaji gusht fat nr.261696567 dt.01.09.18, urdh nr.88 dt.23.1.18, nr abonenti 28952244573 vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2018-09-20 2018-09-21 81910060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagese e kestit te inceneratorit urdher 638 dt 17.9.2018 kontrata vazhdim 5553/5 dt 24.10.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 46,560 2018-09-19 2018-09-21 81310060012018 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenzime postare , kontrate ne vazhdim ft nr.3818(58055918) dt.26.8.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 50,400 2018-09-19 2018-09-21 77410060012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE, blerje kartvizita memo korrik 2018, urdher nr.9571 dt.05.07.2018, fat nr.1941 (64478054) dt.25.07.2018, fh nr.15 dt.27.07.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SymbioticA Tirane 460,594 2018-09-19 2018-09-21 77610060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pages tvsh , fatura nr.2017-023(31924192) dt.21.12.2017, kontrata nr.345/2 dt.4.12.2017, kerkesa nr.4264/2 dt.13.3.18, urdh nr.345 dt.5.4.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 1,295,955 2018-09-19 2018-09-21 82110060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.9.18, urdher pagese nr.11739 dt.17.9.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 39,800 2018-09-19 2018-09-21 77510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni ftesa per ofert dt.29.8.18, urdher prokurimi nr.54 dt.28.8.18, njoft fituesi dt.29.8.18, fat nr.2806(67689106) dt.29.8.18, autorizim nr.10178 dt.23.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 1,890 2018-09-19 2018-09-21 81710060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime cel fatura muaji gusht nr fat 2279293068 dt.01.09.18, urdh nr.88 dt.23.01.2018 nr abonenti 571915 vkm nr 864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 66,270 2018-09-19 2018-09-21 81110060012018 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenzime postare , kontrate ne vazhdim ft nr.3437(58048537) dt.26.8.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Denis Mana Tirane 120,000 2018-09-19 2018-09-21 81210060012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE, sherbim riparim barriera urdher nr.10550 dt.2.8.18, fat nr.138 (35100739) dt.27.8.18, situacion dt.27.8.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Mario Gegolli Tirane 22,800 2018-09-19 2018-09-21 77110060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, larje makine muaji korrik 2018, kontrate nr.11/1 dt.21.2.18 ne vazhdim , fat nr.18(10799768) dt.31.07.2018 proces verbal nr.5 dt.31.07.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,000 2018-09-19 2018-09-21 81510060012018 Sherbime telefonike MIw, shpenz cel fatur muaji gusht fat nr.261695295 dt.01.09.18, urdh nr.88 dt.23.1.18, nr abonenti 211205557875 dt.01.09.18, urdher nr.88 dt.23.1.18, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,266,580 2018-09-19 2018-09-21 82210060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.9.18, urdher pagese nr.11739 dt.17.9.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,400 2018-09-19 2018-09-20 79710060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel mujore , fat muaji gusht 2018 (2611136552) dt.01.09.18, urdh nr.88 dt.23.01.2018, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,450 2018-09-19 2018-09-20 79410060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel mujore , fatura muaji gusht nr.2279101238 dt.01.09.18, urdh pagese nr. 88 dt.23.1.18, nr abonenti 532801 vkm 864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dhorela Lamçe Tirane 65,520 2018-09-10 2018-09-19 76910060012018 Sherbime te tjera MIE pagese sherbim , urdher nr 11048 dt 23.8.2018 fatura nr 8(64879811) dt 28.8.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARBANA SH. A. Tirane 723,800 2018-09-13 2018-09-14 78510060012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE< sherbim roje muaji shtator 2018 urdher nr.126 dt.30.1.18, kontrate nr.1904 dt.01.6.18, fat nr.83 dt.3.9.18(51979793) proces verbal shtator 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KREATX Tirane 444,000 2018-09-12 2018-09-14 78610060012018 Sherbime te tjera MIe pagese sherbim mirmbajtje sistemi kontrate vazhdim 488/6 dt 20.10.2016 fatura nr 65(58666419) dt 16.7.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,915 2018-09-10 2018-09-13 76510060012018 Sherbime telefonike MIe shpenzime telefoni fatura nr 28952244573 urdher pagese 88 dt 23.1.2018 vkm 23.7.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 16,300 2018-09-10 2018-09-13 78410060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare kkdm,ktpd, urdher nr.10862 dt.14.8.18, urdher nr.218 dt.27.2.18, urdher nr.34, nr.34/1 dt.25.2.15, urdher nr.36 dt.12.3.15. listepagesa dt.06.09.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,000 2018-09-10 2018-09-13 76810060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel gusht 2018, listepagesa dt.06.09.2018, urdher nr.88 dt.23.1.18, vkm nr.864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,640 2018-09-10 2018-09-13 76410060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime tel fix korrik 2018, fatura nr.726002196 dt.31.7.18, nr klienti 310001719856
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SOKOL RROKAJ Tirane 28,000 2018-09-10 2018-09-13 76710060012018 Sherbime te tjera MIE pagese fatura 493(65225175) dt 24.8.2018 proces verbal dt 24.8.2018 proces verbal dt 27.8.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 153,400 2018-09-10 2018-09-13 78010060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare kkdm,ktpd, urdher nr.10862 dt.14.8.18, urdher nr.218 dt.27.2.18, urdher nr.34, nr.34/1 dt.25.2.15, urdher nr.36 dt.12.3.15. listepagesa dt.06.09.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-09-10 2018-09-13 78110060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare kkdm,ktpd, urdher nr.10862 dt.14.8.18, urdher nr.218 dt.27.2.18, urdher nr.34, nr.34/1 dt.25.2.15, urdher nr.36 dt.12.3.15. listepagesa dt.06.09.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,000 2018-09-10 2018-09-13 76610060012018 Sherbime telefonike MIe shpenzime telefoni fatura nr238502901nr i abonentit 28952244573 urdher pagese 88 dt 23.1.2018 vkm 23.7.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2018-09-10 2018-09-13 78210060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare kkdm,ktpd, urdher nr.10862 dt.14.8.18, urdher nr.218 dt.27.2.18, urdher nr.34, nr.34/1 dt.25.2.15, urdher nr.36 dt.12.3.15. listepagesa dt.06.09.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 50,447 2018-09-07 2018-09-13 76310060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fix korrik 18 fat nr 726011890 dt.31.7.18, nr klienti 310001696743
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-09-10 2018-09-13 78310060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare kkdm,ktpd, urdher nr.10862 dt.14.8.18, urdher nr.218 dt.27.2.18, urdher nr.34, nr.34/1 dt.25.2.15, urdher nr.36 dt.12.3.15. listepagesa dt.06.09.18, vkm nr.418 dt.27.6.12 vkm nr.856 dt.23.11.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LIZARD Tirane 61,063 2018-09-10 2018-09-13 77010060012018 Sherbime te tjera MIE pagese fatura 362(66340365) dt 24.8.2018 urdher 9025/1 dt 26.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,520 2018-08-28 2018-09-10 72710060012018 Sherbime telefonike MIe, shpenz tel fatura nr.2278845918 dt.01.08.18, urdher nr 88 dt 23.01.2018 nr abonenti 532801 vkm nr.864 dt.23.1.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 768,098 2018-09-04 2018-09-07 7621006001 Paga baze MIE, paga punonjes me kontrat gusht 2018 listepages bashklidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 49,718,939 2018-09-03 2018-09-06 75010060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie pagesa e inceneratorit urdher min 146 dt 31.1.2018 fat 28 (19846628) dt 13.8.2018 situacion perfundimtare 2017 kontrate vazhdim 11026/7 dt 16.12.2014 vkm 907 dt 17.12.2014 kursi euro 126.27
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 80,290 2018-08-03 2018-09-06 715100600120181 Te tjera transferta tek individet Mie paguar shpenzime varrimi listpagesa dt 2.8.2018 urdher pagese 104547 dt 2.8.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 652,382 2018-09-03 2018-09-04 75910060012018 Shtese page per vjetersi ne pune MIE pages paga gusht 2018, pl 26 fk 19 bordero bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 146,017 2018-09-03 2018-09-04 76010060012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE, paga muaji korrik 2018, listepagesa bashkelidhur plan 242 fakt 8
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave