Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Besart Shehu Tirane 631,388 2019-11-08 2019-11-14 101510060012019 Shpenzime gjyqesore MIE SHPENZIME TARIFE GJYQESORE URDHER NR 387 DT 10.10.2019 VENDIM 1354 DT 7.6.2016 FAT NR 6(80765206)DT 1.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) T.M.A Tirane 950,170 2019-11-08 2019-11-14 101910060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime TARIFE GJYQESORE urdher 387 dt 10.10.2019 FAT NR 102 DT 1.11.2019(78143120)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 105,067 2019-11-08 2019-11-14 101610060012019 Shpenzime gjyqesore MIE SHPENZIME TARIFE GJYQESORE URDHER NR 387 DT 10.10.2019 VENDIM 3789 DT 10.11.2016 FAT NR 39(80130217)DT 1.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 83,250 2019-11-08 2019-11-14 100110060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz postare tetor 19, fat nr.4685 dt.26.10.19 nrs 74491635
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IMER YMERI Tirane 27,120 2019-11-11 2019-11-14 101010060012019 Shpenzime te tjera transporti mie SHERBIM LARJE AUTO KONTRATE NHE VAZHDIM FAT NR 33 DT 15.10.19(74003933) PV MARRJE NE DORZIM 15.10.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,532 2019-11-08 2019-11-14 100210060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz postare tetor 19, fat nr.5109 dt.26.10.19 nrs 74766909
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,000 2019-11-08 2019-11-14 100010060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel shtator 19 fat nr.261464550 dt.1.10.19, urdh pagese nr.53 dt.1.2.19, vkm nr.864 dt.23.7.2010 kod klient 450001600300
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 131,950 2019-11-08 2019-11-12 101510060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.7.11.19, urdher pagese nr.9614 dt.7.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,986,760 2019-11-08 2019-11-12 101310060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.7.11.19, urdher pagese nr.9614 dt.7.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 772,905 2019-11-08 2019-11-12 101210060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.7.11.19, urdher pagese nr.9614 dt.7.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 343,140 2019-11-08 2019-11-12 101410060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.7.11.19, urdher pagese nr.9614 dt.7.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 242,976,780 2019-11-08 2019-11-12 101110060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE kontrate ppp 5311/7 dt 6.12.2019 vkm 870 dt 14.12.2016 modeli financiar certifikate progresive investim(situacion)relacion njzp 14/10 dt14.10.19 fat nr 3214140911 dt 10.9.19 nr 321415286 dt 31.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 63,596 2019-11-06 2019-11-07 99310060012019 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,709,929 2019-11-06 2019-11-07 98810060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 2,385,943 2019-11-06 2019-11-07 99010060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,539,533 2019-11-06 2019-11-07 98910060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 136,919 2019-11-06 2019-11-07 9941000600120109 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 498,777 2019-11-06 2019-11-07 99610060012019 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE paga punonjes me kontrate tetor 2019, plan 26 dakt 24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 671,758 2019-11-06 2019-11-07 99210060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 247,310 2019-11-06 2019-11-07 99110060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,838,500 2019-11-06 2019-11-07 98710060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,073 2019-11-06 2019-11-07 99810060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE paga punonjes me kontrate tetor 2019, plan 26 dakt 24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 90,848 2019-11-06 2019-11-07 99710060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE paga punonjes me kontrate tetor 2019, plan 26 dakt 24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 478,504 2019-11-06 2019-11-07 99510060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MIE , paga muaji tetor 19 listepagesa dt.6.11.19, plan 272, fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) REAL BAILIFF SERVICE Tirane 900,000 2019-11-04 2019-11-06 97910060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor Teuta bilbili pagese pjesore urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 140 dt 27.1.2011
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 1,094,457 2019-11-04 2019-11-06 98010060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor Viktor frroku perfundim urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 3789 dt 10.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 1,092,641 2019-11-04 2019-11-06 98610060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor Eqerem xhelili pagese perfundim urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 1679 dt 20.4.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 39,151 2019-11-04 2019-11-06 97810060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime tarife permbarimore Raimond perollaperfundim urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 65 dt 8.4.2004
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) T.M.A Tirane 22,081,004 2019-11-04 2019-11-06 98310060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor Astrit shahoperfundim urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 3623 DT 3.11.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,529,811 2019-11-04 2019-11-06 97710060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagesa e incenerator Elbasan kesti , urdher ministri 21 dt 16.1.2019 fat nr (77520056) dt 1.10.2019 situacion perfundimtar kontrate vazhdim vkm 907 dt 17.12.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LEKĖ DODAJ Tirane 1,057,604 2019-11-04 2019-11-06 98410060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor Nikoll Tushaj perfundim urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 2530 DT 6.6.2017 FAT NR 7 DT 13.3.2018(945599085)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 200,600 2019-11-04 2019-11-06 98210060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor Xhaferr Lami urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 4177 dt 10.10.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,367 2019-11-04 2019-11-06 98710060012019 Organizatat nderkombetare te tjera MIE shpenzime per kontributin vjetor cept kthyer me memo kredi vlera e kthyer nga banka . urdher 138 date 21.3.2019 transferte 1014 dkk kurs i dites fatura cept 2019 -1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,968,213 2019-11-04 2019-11-06 98510060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor zarif dervishi perfundim urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 38 dt20.2.2002
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Besart Shehu Tirane 2,942,410 2019-11-04 2019-11-06 98110060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor shoqeria zyka urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 1354 dt 7.6.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RESULI - ER Tirane 520,070 2019-10-30 2019-11-01 97710060012019 Karburant dhe vaj MIE shpenzim karburant kontrate vazhdim 4278 dt 18.8.2017 akt marrje dorzim 22.12.2017 fat 799 dt 27.12.2017(36856399) fh 1 dt 30.1.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 85,293 2019-10-28 2019-11-01 97610060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, abonime korrik - shtator 19, marrveshje nr.18 dt.4.01.19, fatura nr330 (74488723) dt.08.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 79,300 2019-10-22 2019-10-29 94310060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8373 DT 27.9.2019 FTESE OFERTE 30.9.2019 UP NR 67 DT 20.9.19 NJOFTIM 30.9.19 FAT NR 1028 DT 30.9.19(77251630)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 112,850 2019-10-23 2019-10-29 93910060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8010 DT 13.9.2019 FTESE OFERTE 20.9.2019 UP NR 63 DT 20.9.19 NJOFTIM 20.9.19 FAT NR 1001 DT 20.9.19(77251632)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 191,142 2019-10-22 2019-10-29 94210060012019 Udhetim jashte shtetit mie SHPENZIME BILETE AVIONI , AUTORIZIM 8395 DT 30.9.2019 FTESE OFERTE 1.10.2019 UP NR 68 DT 1.10.19 NJOFTIM 1.10.19 FAT NR 1029 DT 1.10.19(77251861)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave