Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 244,688 2019-12-27 2020-01-14 114210060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE, paguar oponenc teknike marrveshje nr 11074/1 dt.24.08.18, fat nr 180 (48570530) dt.28.8.18, shkresa dergim oponenca nr 269/2 dt.28.8.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 126,578 2020-01-07 2020-01-08 710060012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 493,528 2020-01-07 2020-01-08 1010060012020 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune PAGA MUAJI DHJETOR KONTRATE LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL 26 FK 26
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,554,209 2020-01-07 2020-01-08 410060012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,026,875 2020-01-07 2020-01-08 110060012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,049,514 2020-01-07 2020-01-08 210060012020 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 59,927 2020-01-07 2020-01-08 810060012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,512,501 2020-01-07 2020-01-08 310060012020 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 92,086 2020-01-07 2020-01-08 1110060012020 Paga baze PAGA MUAJI DHJETOR KONTRATE LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL 26 FK 26
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 150,211 2020-01-07 2020-01-08 1210060012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune PAGA MUAJI DHJETOR KONTRATE LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL 26 FK 26
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 475,592 2020-01-07 2020-01-08 910060012020 Paga baze PAGA MUAJI DHJETOR PRAKTIKANTET LISTPAGESA BASHKELIDHUR PL 12/ FK 12
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 253,347 2020-01-07 2020-01-08 510060012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 581,289 2020-01-07 2020-01-08 610060012020 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Paga muaji dhjetor 2019 listpagesa bashkalidhur pl 272 fk 242
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 11,479,510 2019-12-24 2020-01-06 114010060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore - Unspecified TVSH PER PROJEKTI REHABILITIM QS2 KERKESA 16/10DT 16.10.2019 RELACIONSIT NR 10 DT 16.10.2019 FAT 80(55278831) DT 28.8.19 KONTRATA 2258/49 DT 2.12.2016 VAZHDIM
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 64,575 2019-12-24 2020-01-06 113110060012019 Udhetim jashte shtetit MIE autorizim 10226 dt 3.12.2019 up 91 dt 3.12.2019 ftese per ofert 3.12.2019 njoftim 3.12.2019 fat 1162 dt 3.12.2019(84161946)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 20,030 2019-12-17 2020-01-06 113210060012019 Uje MIE, shpenz uji nentor 2019, fat nr.1911-418484-1-1, nrs 266756245 dt.30.11.2019, kontrata nr. 418484-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dega ne Shqiperi e INFRASTRUKTUR & UMWELT, Professor Bohm und Partner Ingenieure Tirane 2,637,682 2019-12-24 2020-01-06 113510060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE tvsh projekti i mbetjeve te ngurta vkm 345 dt 19.4.17 urdher 392dt 18.10.2019 fat nr 16 (69404966)dt 19.6.19 shkresa 7676/1 dt 4.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dega ne Shqiperi e INFRASTRUKTUR & UMWELT, Professor Bohm und Partner Ingenieure Tirane 2,643,360 2019-12-24 2020-01-06 113410060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE tvsh projekti i mbetjeve te ngurta vkm 345 dt 19.4.17 urdher 392dt 18.10.2019 fat nr 1 (69404951)dt 4.10.18 shkresa 7676/1 dt 4.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dega ne Shqiperi e INFRASTRUKTUR & UMWELT, Professor Bohm und Partner Ingenieure Tirane 2,037,794 2019-12-24 2020-01-06 113910060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE tvsh projekti i mbetjeve te ngurta vkm 345 dt 19.4.17 urdher 392dt 18.10.2019 fat nr 21 (69404972)dt 20.9.19 shkresa 7676/1 dt 4.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 1,082,916 2019-12-26 2019-12-31 114110060012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE pagese shpenzime ruajtje kontrate nr 5374/4 dt 10.7.2019 fat 135(78598637) dt 10.12.2019 muaji nentor vkm 177 dt 4.4.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 1,933,901 2019-12-27 2019-12-31 114310060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, paguar hartimi projektit zbatimit objektit, kontrat nr 2482/2 dt.14.2.18, fat nr.197 (48570547) dt.27.9.18, shkresa dergim projekti nr 40/3 dt.2.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 268,093 2019-12-26 2019-12-31 114410060012019 Shpenzime gjyqesore MIE, Tarife permbarimore zbatim vendim gjyqi , urdh min nr.387 dt.10.10.19, vendim nr 1679 dt.20.4.17, fat 13(72278530) dt.7.2.19, fat 316(82422304) dt.4.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,000 2019-12-26 2019-12-30 116010060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel nentor fatura 327128817 dt.1.12.19, urdh nr53 dt.1.2.19, nr abonenti 23414835403
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 305,340 2019-12-26 2019-12-30 116410060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt.23.12.19, urdh pagese nr 10765 dt.23.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA INERTE & KONSTRUKSION Tirane 770,556 2019-12-26 2019-12-30 113710060012019 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MIE KTHIM GARANCI URDHER NR 251 DT 20.6.2019 SHKRESA 8832 DT 11.10.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,900 2019-12-26 2019-12-30 115310060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel nentor 19, fat 327119116, urdh 53 dt.1.2.19, nr abonenti 1068551
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,360 2019-12-26 2019-12-30 115510060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel nentor fat 2795850763 dt.1.12.19, urdh nr.53 dt.1.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 24,650 2019-12-26 2019-12-30 115210060012019 Shpenzime per honorare MIE, urdh 10462 dt.11.12.19, nr.10463 dt.11.12.19, urdh nr.263 dt.5.12.19, urdh nr.230 dt.23.11.17, listepagesa dt.12.12.19, vkm nr656 dt.31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,902 2019-12-26 2019-12-30 115610060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel nentor, tetor, listepagesa dt12.12.19, urdh nr 53 dt.1.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,000 2019-12-26 2019-12-30 115810060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel nentor, listepagesa dt12.12.19, urdh nr 53 dt.1.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KASTRATI SHA Tirane 4,499,978 2019-12-27 2019-12-30 113310060012019 Karburant dhe vaj MIE shpenzime karburanti kontrate vazhdim 4324/1 dt 11/10/2017 fat 50dt 17.9.19 (73994150) fh 22 dt 4.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,915 2019-12-26 2019-12-30 115910060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel nentor, listepagesa dt12.12.19, urdh nr 53 dt.1.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 25,600 2019-12-26 2019-12-30 115710060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel nentor, tetor, listepagesa dt12.12.19, urdh nr 53 dt.1.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 272,160 2019-12-26 2019-12-30 116510060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt.23.12.19, urdh pagese nr 10765 dt.23.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,208 2019-12-26 2019-12-30 115410060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel nentor fat 2795705629 dt.01.12.19, urdh nr.53 dt.1.2.19 nr abonenti 59815
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 65,820 2019-12-24 2019-12-27 113010060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE pagese poste muaji nentor 2019 fatura 5170 26.11.19 (74766870)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Dega ne Shqiperi e INFRASTRUKTUR & UMWELT, Professor Bohm und Partner Ingenieure Tirane 2,151,478 2019-12-24 2019-12-27 113610060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE tvsh projekti i mbetjeve te ngurta vkm 345 dt 19.4.17 urdher 392dt 18.10.2019 fat nr 16 (69404966)dt 19.6.19 shkresa 7676/1 dt 4.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 69,900 2019-12-24 2019-12-27 113210060012019 Udhetim jashte shtetit MIE pagese bilete avioni autorizim 10018/1 dt 21.11.19 up 90 dt 21.11.19 ftesa 21.11.19 fituesi 21.11.2019 fat nr 1614 dt 21.11.19 (82197714)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) EPTISA Servicios de Inginieria S.L. Tirane 51,661 2019-12-24 2019-12-27 113810060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MEI TVSH RIMBURSIM LIGJI 35/2015 DT 9.4.15 KONTRAT 2017/392-530 KESRKA NR 3338 DT 19.3.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,580 2019-12-24 2019-12-27 112910060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE pagese poste muaji nentor 2019 fatura 5595 dt26.11.19 (74764395))
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave