Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 56,052 2019-12-23 2019-12-26 112510060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 352 dt 29/8/19 (80981142)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 188,676 2019-12-23 2019-12-26 112110060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 347 dt 29/8/19 (80981137)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 110,220 2019-12-23 2019-12-26 112310060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 351 dt 29/8/19 (80981141)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 68,856 2019-12-23 2019-12-26 112410060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 354 dt 29/8/19 (80981144)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 59,688 2019-12-23 2019-12-26 112210060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 348 dt 29/8/19 (80981138)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 253,668 2019-12-23 2019-12-26 109710060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 353 dt 29/8/19 (80981143)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 7,494,624 2019-12-20 2019-12-26 111810060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagese per hartim plane vendore nr 2 loti 1 shkrese 11/11 dt 11.11.2019 kontrate vazhdim 10487/10 dt 1.10.2018 fat nr 90 dt 24.12.2018 (60987790) proces verba 11.11.2019 raporti i akpt 9134 dt 22.10.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 1,322,160 2019-12-20 2019-12-26 109910060012019 Sherbime te tjera MIE pagesa e sherbim dekorit fat nr 62 dt2.12.2019 (75473051)kontrate 199/3 dt 2.2.2019 vkm 420 dt 8.6.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Esmira Fejzo Tirane 34,240 2019-12-20 2019-12-26 110010060012019 Sherbime te tjera MIE pages perkthimi urdher 5546 dt 30.5.2019 kontrate 5546/1 dt 30.5.2019 fat 35 dt 22.7.2019(13873861)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IMER YMERI Tirane 27,120 2019-12-20 2019-12-26 109510060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE shpenzime larje automjetesh , kontrate vazhdim nr 1917 dt 12.2.2019 fat 38 dt 6.11.2019(74003938)pv marrje dorzim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 54,780 2019-12-23 2019-12-26 112010060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 349 dt 29/8/19 (80981139)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BNT ELECTRONIC`S Tirane 109,920 2019-12-20 2019-12-26 109810060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri - Te tjera materiale dhe sherbime speciale mie PAGESA E SKANER , URDHER 8481 DT 2.10.2019 FAT NR 1073(81921323) DT 15.10.2019 FH 24 DT 15.10.2019 PROCES VERBAL 15.10.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 97,170 2019-12-20 2019-12-26 109610060012019 Udhetim jashte shtetit MIE shpenzim bilete trageti autorizim 8613 dt4.10.2019 urdher 8613/1 dt 4.10.2019 fat 1062 dt 6.10.2019(77251894)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 5,904,000 2019-12-20 2019-12-26 111910060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagese per hartim plane vendore nr 3 loti 4 shkrese 21/11 dt 21.11.2019 kontrate vazhdim 10490/5 dt 27.9.2018 fat nr 3 dt 20.11.2019 (73822103) proces verba 20.11.2019 raporti i akpt 9602/1 dt 12/11/2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 71,244 2019-12-23 2019-12-26 112610060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE up 5229 dt 30.5.2019 njoftim fituesi 5229/4 dt 10.7.19 marrveshje kuader 5529/5 dt 31.7.19 kontrate 5529/9 dt 13.8.19 situacion 29/8/19 proces verbal 29/8/19 fat nr 350 dt 29/8/19 (80981140)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 21,525 2019-12-05 2019-12-23 108710060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 9136 dt.23.10.19, up nr.78 dt.28.10.19, ftes oferte dt.28.10.19, njoft fituesi dt.28.10.19 fat nr.1154 dt.28.10.19 (77251988)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,818 2019-12-04 2019-12-23 108010060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel tetor 19, fat nr 3322282690 , udh nr.53 dt.01.2.19, nr abonenti 22399704550, vkm nr 864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 326,073 2019-12-05 2019-12-23 109210060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 8506 dt.02.10.19, up nr85 dt.12.11.19, ftes oferte dt.12.11.19, njoft fituesi dt.12.11.19 fat nr.1211 dt.12.11.19 (84161995)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2019-12-05 2019-12-23 108110060012019 Shpenzime per honorare MIE, honorare kkt kerkes azht nr.2780/3 dt.12.11.19, listeprezenca dt 8.11.19, listepagesa honorare 3.12.19,, vkm nr 519 dt.20.9.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 255,000 2019-12-05 2019-12-23 108510060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni shba autorizim nr 9994 dt.20.11.19, up nr.89 dt.20.11.19, ftes oferte dt.20.11.19, njoft fituesi dt.20.11.19 fat nr.1128 dt.20.11.19 (84161912)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 460,635 2019-12-05 2019-12-23 108410060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni rome autorizim nr 9704 dt.11.11.19, up nr.88 dt.18.11.19, ftes oferte dt.18.11.19, njoft fituesi dt.18.11.19 fat nr.1127 dt.18.11.19 (84161911)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GR ALBANIA Tirane 42,086,155 2019-12-20 2019-12-23 107910060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE pagese sherbime inxhinierike kontrat 10959/15 dt 9.11.2018 vazhdim fat nr 495(81225588)dt 27.11.2019permbledhse e shpenzimeve 3mujori3 certifikate pagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 38,430 2019-12-05 2019-12-23 108310060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni rome autorizim nr 8733 dt.9.10.19, up nr.76 dt.11.10.19, ftes oferte dt.14.10.19, njoft fituesi dt.14.10.19 fat nr.2192 dt.14.10.19 (81085592)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 89,175 2019-12-05 2019-12-23 109010060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 8599 dt.04.10.19, up nr.74 dt.04.10.19, ftes oferte dt.04.10.19, njoft fituesi dt.11.11.19 fat nr.1157 dt.04.10.19 (77251991)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 218,940 2019-12-05 2019-12-23 108910060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 8758 dt.09.10.19, up nr.77 dt.11.10.19, ftes oferte dt.11.10.19, njoft fituesi dt.11.11.19 fat nr.1080 dt.11.10.19 (77251913)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 153,640 2019-12-05 2019-12-23 108210060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni sharm el sheik autorizim nr 9381 dt.30.10.19, up nr.86 dt.13.11.19, ftes oferte dt.13.11.19, njoft fituesi dt.13.11.19 fat nr.333 dt.13.11.19 (82407351)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 73,800 2019-12-05 2019-12-23 108610060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 8757 dt.09.10.19, up nr.75 dt.9.10.19, ftes oferte dt.9.10.19, njoft fituesi dt.09.10.19 fat nr.1061 dt.09.10.19 (77251893)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 57,195 2019-12-05 2019-12-23 108810060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 9419 dt.31.10.19, up nr.83 dt.8.11.19, ftes oferte dt.8.11.19, njoft fituesi dt.8.11.19 fat nr.1156 dt.8.11.19 (77251990)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 102,090 2019-12-05 2019-12-23 109110060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 9381 dt.30.10.19, up nr.85 dt.13.11.19, ftes oferte dt.13.11.19, njoft fituesi dt.13.11.19 fat nr.1212 dt.13.11.19 (84161996)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,640 2019-12-17 2019-12-19 113310060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fix nentor 19 fat nr 728546795 dt.30.11.19, nr klieti 310001719856
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 44,696 2019-12-17 2019-12-19 113410060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fix nentor 19 fat nr 728552514 dt.30.11.19, nr klieti 310001696743
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 8,610 2019-12-17 2019-12-19 113510060012019 Uje MIE, shpenz uji nentor 2019, fat nr.1911-159334-1-1, nrs 266756580 dt.30.11.2019, kontrata nr. 159334-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 74,200 2019-12-13 2019-12-19 113110060012019 Paga baze mie mbajtja e pages zbatim urdher sekuestro,nr 5717 dt 10.5.19 shkresa 7517/1 dt 10.5.2019 l.sotir maj-nentor 2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) 6D - PLAN Tirane 672,000 2019-12-17 2019-12-18 107110060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE PAGESA NR 2 MBIKQYRJE E PUNIMEVE REHABILITIM I UZINES SHKRESE 24/10 DT 24.10.2019 KONTRAT VAZHDIM 11417/6 DT 8.10.2018 FAT NR 13(75260363)DT 7.6.2019 RELACION PERF.5.6.2019 AKT KOLAUDIM 1.7.2019 PROCES VERBAL DORZIMI 5653/1 DT 21/10/201
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 108,964 2019-12-13 2019-12-18 113010060012019 Elektricitet 1006001 MIE- fatura energji elektr nr.330980865 dt.30.11.19, kontrata nr.A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 247,060 2019-12-13 2019-12-18 112910060012019 Elektricitet 1006001 MIE- fatura energji elektr nr.330982474 dt.30.11.19, kontrata nr.A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2019-12-11 2019-12-17 102710060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE PAGESE E KESTIT TE INCERENATORIT FIER SHKRESE 10/12 DT 10.12.2019 KONTRAT VAZHDIM 5553/5 DT 24.10.2016 FAT 42887242 DT 6.12.2019 SITUACION PROGRESIV 25/10/2019 MEMO GR PUNES
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2019-12-11 2019-12-17 102810060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE PAGESE E KESTIT TE INCERENATORIT FIER SHKRESE 11/12 DT 11.12.2019 KONTRAT VAZHDIM 5553/5 DT 24.10.2016 FAT 42887243 DT 10.12.2019 SITUACION PROGRESIV 25/11/2019 MEMO GR PUNES
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,265,998 2019-12-05 2019-12-10 111710060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE PAGESA E KESTIT TE INCERENATORIT ELBASAN URDHER 21 DT 16.1.2019 FAT NR 77520088 DT 4.12.2019 SITUACIONI PERF 2017 KONTRAT VAZHDIM VKM 907 DT 17.12.2019 KURSI E U 122.58
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,285,685 2019-12-04 2019-12-10 109310060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE inceneratori i Elbasanit urdher 21 dt 16.1.19 fat 77520075 dt 1.11.2019 situacion perfundimtar kontrat vazhdim 11026/7 dt 16.12.14 vkm 907 dt 17.12.2014 kursi i euro 122.63
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave