Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2019-10-18 2019-10-24 81510060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime karburanti vkm 169 dt 15.10.2009 listpagesa bashkelidhur pagesa muaji shtator
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 160,160 2019-10-22 2019-10-24 93610060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 252,910 2019-10-22 2019-10-24 93110060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 515,240 2019-10-22 2019-10-24 93210060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,950 2019-10-14 2019-10-24 79310060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime honorare licenca urdher 8204 dt 20.9.19 urdher 263 stdt 5.12.17 listpagesa vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 386,400 2019-10-22 2019-10-24 93310060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,048,100 2019-10-22 2019-10-24 93010060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2019-10-18 2019-10-24 81710060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime karburanti vkm 169 dt 15.10.2009 listpagesa bashkelidhur pagesa muaji shtator
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-10-18 2019-10-24 81610060012019 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime karburanti vkm 169 dt 15.10.2009 listpagesa bashkelidhur pagesa muaji shtator
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,927,210 2019-10-22 2019-10-24 92910060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 238,910 2019-10-22 2019-10-24 93510060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 737,240 2019-10-22 2019-10-24 92710060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.17.10.19, urdher nr.8976 dt.17.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GR ALBANIA Tirane 42,457,695 2019-10-16 2019-10-18 81410060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE shpenzime sherbime inxhinierike kontrata vazhdim 10959/15 dt 9.11.2018 fat nr 436(65686079)dt 26.7.2019 permbledhje eshpenzimeve certifikate pagese
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2019-10-11 2019-10-17 80110060012019 Te tjera paga me kontrate MIE shpenz honorare kkt kerkese per pagese 8342 dt 26.9.2019 listprezenca 3.9.2019 vkm 519 dt 20.9.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,960 2019-10-14 2019-10-17 79510060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime honorare licenca urdher 8204 dt 20.9.19 urdher 263 stdt 5.12.17 listpagesa vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 8,500 2019-10-11 2019-10-17 80610060012019 Shpenzime per honorare MIE shpz honorare shpronsime urdher 8645 dt 7.10.2019 8306 dt 25.9.19 nr 8305 dt 25.9.2019 nr 8126 dt 18.9.19 listpagese bashkalidhur 10.10.19 vkm nr 656 dt 31.10.18 urdh nr 552 dt 5.7.18 urdh 89 21.11.18 nr 363 dt 11.4.18 nr 755 , 676
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,950 2019-10-14 2019-10-17 79610060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime honorare licenca urdher 8204 dt 20.9.19 urdher 263 stdt 5.12.17 listpagesa vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 87,000 2019-10-11 2019-10-17 80310060012019 Shpenzime per honorare MIE shpz honorare shpronsime urdher 8645 dt 7.10.2019 8306 dt 25.9.19 nr 8305 dt 25.9.2019 nr 8126 dt 18.9.19 listpagese bashkalidhur 10.10.19 vkm nr 656 dt 31.10.18 urdh nr 552 dt 5.7.18 urdh 89 21.11.18 nr 363 dt 11.4.18 nr 755 , 676
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,990 2019-10-14 2019-10-17 79710060012019 Shpenzime per honorare Mie shpenzime honorare licenca urdher 230 dt 23.11.2017 urdher 8602 dt 4.10.2019 listpagese bashkelidhur vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,900 2019-10-10 2019-10-17 80210060012019 Shpenzime per honorare MIE shpz honorare shpronsime urdher 8645 dt 7.10.2019 8306 dt 25.9.19 nr 8305 dt 25.9.2019 nr 8126 dt 18.9.19 listpagese bashkalidhur 10.10.19 vkm nr 656 dt 31.10.18 urdh nr 552 dt 5.7.18 urdh 89 21.11.18 nr 363 dt 11.4.18 nr 755 , 676
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,600 2019-10-14 2019-10-17 80010060012019 Shpenzime per honorare Mie shpenzime honorare licenca urdher 230 dt 23.11.2017 urdher 8602 dt 4.10.2019 listpagese bashkelidhur vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 8,700 2019-10-11 2019-10-17 80510060012019 Shpenzime per honorare MIE shpz honorare shpronsime urdher 8645 dt 7.10.2019 8306 dt 25.9.19 nr 8305 dt 25.9.2019 nr 8126 dt 18.9.19 listpagese bashkalidhur 10.10.19 vkm nr 656 dt 31.10.18 urdh nr 552 dt 5.7.18 urdh 89 21.11.18 nr 363 dt 11.4.18 nr 755 , 676
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 5,950 2019-10-14 2019-10-17 79410060012019 Shpenzime per honorare MIE shpenzime honorare licenca urdher 8204 dt 20.9.19 urdher 263 stdt 5.12.17 listpagesa vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 47,600 2019-10-14 2019-10-17 79810060012019 Shpenzime per honorare Mie shpenzime honorare licenca urdher 230 dt 23.11.2017 urdher 8602 dt 4.10.2019 listpagese bashkelidhur vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,502,248 2019-10-11 2019-10-17 81310060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagese e kestit mujor inceneratori elbasan,urdher 21 dt 16.1.2019 fat 77520043 dt 2.9.19 sit perfundimtar kontrat vazhdim 11026/7 dt 16.12.2014 vkm 907 dt 17.12.2014 kursi i dites 123.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,180 2019-10-14 2019-10-17 79910060012019 Shpenzime per honorare Mie shpenzime honorare licenca urdher 230 dt 23.11.2017 urdher 8602 dt 4.10.2019 listpagese bashkelidhur vkm 656 dt 31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 47,000 2019-10-11 2019-10-17 80410060012019 Shpenzime per honorare MIE shpz honorare shpronsime urdher 8645 dt 7.10.2019 8306 dt 25.9.19 nr 8305 dt 25.9.2019 nr 8126 dt 18.9.19 listpagese bashkalidhur 10.10.19 vkm nr 656 dt 31.10.18 urdh nr 552 dt 5.7.18 urdh 89 21.11.18 nr 363 dt 11.4.18 nr 755 , 676
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 63,596 2019-10-07 2019-10-08 78510060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 569,290 2019-10-07 2019-10-08 78710060012019 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga shtator 2019 pl 26 fk 24 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,723,941 2019-10-07 2019-10-08 78010060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 247,031 2019-10-07 2019-10-08 78310060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 671,758 2019-10-07 2019-10-08 78410060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 154,363 2019-10-07 2019-10-08 78910060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIe shpenzime page shtator 2019 pl26 fk 24 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,560,412 2019-10-07 2019-10-08 78110060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,936,440 2019-10-07 2019-10-08 77910060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 477,386 2019-10-07 2019-10-08 79010060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MIe shpenzime page shtator 2019 pl26 fk 16 listpagesa bashkelidhur punonjes me kontrate
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 92,084 2019-10-07 2019-10-08 78810060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime paga shtator 2019 pl 26 fk 3 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,388,077 2019-10-07 2019-10-08 78210060012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 136,919 2019-10-07 2019-10-08 78610060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIe shpenzime page shtator 2019 pl272 fk 242 listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,000 2019-09-27 2019-10-07 77010060012019 Sherbime telefonike SHPENZIME TELEFONIKE GUSHT NR FAT 2794844890 DT 1.9.2019 URDHER 53 DT 1.2.2019 VKM 864 DT 23.7.2010
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave