Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 1,230,000 2020-01-23 2020-01-29 2210060012020 Udhetim jashte shtetit MIE DIETA NE VALUTE AUTORIZIM 23.1.2020 PERMBLEDHSE 23.1.2020 TERHEQ 10000 KURSI I EU 123 DT 23.1.2020 AUTORIZIM 596 DT 17.1.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNITEC-STUDIO Tirane 3,000,000 2020-01-23 2020-01-29 1610060012020 Sherbime te tjera MIE SHERBIM EKSPERTI PERMBARIMOR URDHER 45 DT 23.1.2020 VENDIM NR 5/1145 DT 23.12.2019 FATURA 40 DT 17/1/2020(65618140)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 733,572 2020-01-21 2020-01-23 118510060012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE shpenzime ruajtje objekti kontrate vazhdim 5374/4 dt 10.7.2019 fat 153 (78598657) dt 30.12.2019 procesverbal 31.12.2019 muaji dhjetor vkm 177 4.4.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HASTOĒI Tirane 4,796,479 2020-01-21 2020-01-23 119410060012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie shpenzime per mbylljen e grykave, kontrata vazhdim 9841/6 dt 9.11.2018 amendim kontrate 802/1 dt 18.1.2019 fatura nr 34(70762339) dt 20.9.19 .situacion i punimeve nr 4 permbledhes
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HE&SK 11 Tirane 649,128 2020-01-20 2020-01-23 117810060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE shpenzime supervizion punimesh kontrate vazhdim 12805/6 dt 9/11/2018, fat nr 50 dt 18/11/2019 certifikate e maarrjes se perkohshme ne dorezim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENVIRONMENTAL AND SUSTAINABLE DEVELOPMENT OFFICE Tirane 732,000 2020-01-21 2020-01-23 118910060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Mie pagese vlersim strategjike mjedisor up nr 37 dt 8/5/19 ftese 10/5/2019 procesverbal 22/5/19 njoftim fituesi kontrate 3097/1 dt 27/5/19 fat nr 62 dt 27/12/19(71897574)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IMER YMERI Tirane 27,120 2020-01-21 2020-01-23 118710060012019 Shpenzime te tjera transporti Mie sherbim larje auto kontrate vazhdim 1917 dt 12.2.2019 fat 42 dt 6.12.2019 (74003942) pv marrje dorezim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 62,115 2020-01-21 2020-01-23 118610060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni bruksel autorizim nr 10390 dt.6.12.19, ftes oferte 6.12.19, up nr.94 dt.6.12.19, njoft fituesi 6.12.19, fat nr.1168 dt.6.12.19 (84161852)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PANORAMA GROUP Tirane 19,200 2020-01-21 2020-01-23 119210060012019 Sherbime te printimit dhe publikimit MIE pagese publikim ne gazete urdher 8956 dt 17/10/2019 fat 1394 dt 22/10/2019(83699301) kontrate 9/10/2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) InfoSoft Office Tirane 698,076 2020-01-21 2020-01-23 119410060012019 Kancelari MIE, blerje materiale kancelarie autorizim nr 22/10 dt.14.6.19, urdh 9899 dt.15.11.19, pv 9899/1 dt.15.11.19, njoft fituesi nr.9899/2 dt.15.11.19, kontrat nr.9899/3 dt.27.11.19, fat 321863187 dt.6.12.19, fh nr 25 dt.6.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) IMER YMERI Tirane 32,359 2020-01-21 2020-01-23 1188100600012019 Shpenzime te tjera transporti MIE shpenzime larje autovetura kontrate 1917 dt 12.2.2019 fat nr 49 dt 23.12.2019(74003949) pv marrje dorzim 23.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FOCUS PRESS Tirane 12,000 2020-01-21 2020-01-23 119110060012019 Sherbime te printimit dhe publikimit MIE, pages publikimi kontrate 26/1019, urdher 8724 dt.8.10.19 fat nr.440 dt.5.12.19 (81232624)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) InfoSoft Office Tirane 280,590 2020-01-21 2020-01-23 119310060012019 Kancelari MIE, blerje materiale kancelarie autorizim nr 15/14 dt.27.519, urdh 9939/5 dt.5.12.19, ftes oferte 5455/2 dt.12.11.19 kontrat nr.9939/3/3 dt.27.11.19, fat 321863195 dt.6.12.19, fh nr 26 dt.6.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 77,760 2020-01-21 2020-01-23 119010060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, abonime tetor dhjetor 2019 marrveshje nr.18 dt.4.1.19, fatura nr.435 (7448879) dt.23.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 178,308 2020-01-17 2020-01-22 118310060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE SHPENZIME SHERBIM MAKINE KONTRATE 9596/3 DT 18.11.2019 FAT 505(80981295) DT 25.11.2019 SITUACION PUNIMESH 25.11.2019 PROCESVERBAL 25.11.2019 CERTIFIKATE 25.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 17,520 2020-01-17 2020-01-22 118110060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE SHPENZIME SHERBIM MAKINE KONTRATE 9596/3 DT 18.11.2019 FAT 503(80981293) DT 25.11.2019 SITUACION PUNIMESH 25.11.2019 PROCESVERBAL 25.11.2019 CERTIFIKATE 25.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HASTOĒI Tirane 13,839,153 2020-01-16 2020-01-22 108410060012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie shpenzime per mbylljen e grykave, kontrata vazhdim 9841/6 dt 9.11.2018 amendim kontrate 802/1 dt 18..1.2019 fatura nr 7(70762312) dt 1.4.19 .situacion i punimeve nr 3 permbledhes
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 40,000,000 2020-01-20 2020-01-22 117810060012019 Te tjera transferime korrente MIE lik transf fondi perperball vlersimeve demeve,VKM nr 886 dt 30.12.2019,shkresa 11035/1 dt 31.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 110,268 2020-01-17 2020-01-21 117610060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE SHPENZIME SHERBIM MAKINE KONTRATE 9596/3 DT 18.11.2019 FAT 500(80981290) DT 25.11.2019 SITUACION PUNIMESH 25.11.2019 PROCESVERBAL 25.11.2019 CERTIFIKATE 25.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 46,140 2020-01-17 2020-01-21 117910060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE SHPENZIME SHERBIM MAKINE KONTRATE 9596/3 DT 18.11.2019 FAT 501(80981291) DT 25.11.2019 SITUACION PUNIMESH 25.11.2019 PROCESVERBAL 25.11.2019 CERTIFIKATE 25.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 153,480 2020-01-17 2020-01-21 118010060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE SHPENZIME SHERBIM MAKINE KONTRATE 9596/3 DT 18.11.2019 FAT 502(80981292) DT 25.11.2019 SITUACION PUNIMESH 25.11.2019 PROCESVERBAL 25.11.2019 CERTIFIKATE 25.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 240,864 2020-01-17 2020-01-21 118210060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE SHPENZIME SHERBIM MAKINE KONTRATE 9596/3 DT 18.11.2019 FAT 504(80981294) DT 25.11.2019 SITUACION PUNIMESH 25.11.2019 PROCESVERBAL 25.11.2019 CERTIFIKATE 25.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 70,020 2020-01-17 2020-01-21 117510060012019 Shpenzime te tjera transporti MIE SHPENZIME SHERBIM MAKINE KONTRATE 9596/3 DT 18.11.2019 FAT 499(80981289) DT 25.11.2019 SITUACION PUNIMESH 25.11.2019 PROCESVERBAL 25.11.2019 CERTIFIKATE 25.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 35,700 2019-12-26 2020-01-17 115010060012019 Shpenzime per honorare MIE, urdh 10462 dt.11.12.19, nr.10463 dt.11.12.19, urdh nr.263 dt.5.12.19, urdh nr.230 dt.23.11.17, listepagesa dt.12.12.19, vkm nr656 dt.31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSIG SH.A Tirane 48,800 2019-12-27 2020-01-17 117110060012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE urdher nr 6367 dt 2.7.19 fat nr 412(75216362) dt 11.9.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2019-12-27 2020-01-17 117410060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pagesa nr.3 rruga e arbrit, K nr.553 rep nr247 kol dt.16.3.18, modeli financiar ,vkm nr. 180 dt.28.3.18, situacion 6, fat 63302510, dt.31.1.19,sit 7 fat 63302511 dt.28.2.19,sit 8 fat 63302512 dt.29.3.19,sit nr.9 fat 63302513dt.27.5.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 35,500 2019-12-27 2020-01-17 116810060012019 Udhetim i brendshem MIE urdher 10835 dt 24.12.19 listpagese bashkalidhur vkm 997 dt 10.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 24,100 2019-12-26 2020-01-17 116210060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare shpronesim urdh nr10570 dt16.12.19, nr10572 dt.16.12.19, urdh nr 19 dt.8.1.18, nr 809 dt.15.11.19, listepagesa dt.20.12.19 vkm nr 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,800 2019-12-26 2020-01-17 116110060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare shpronesim urdh nr10570 dt16.12.19, nr10572 dt.16.12.19, urdh nr 19 dt.8.1.18, nr 809 dt.15.11.19, listepagesa dt.20.12.19 vkm nr 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSIG SH.A Tirane 68,400 2020-01-16 2020-01-17 109710060012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Mie tarife sigrim Tpl up nr 84 dt 11.11.2019 ftese 13.11.2019 njoftim fituesi 13.11.19 proces verbal 6.11.2019 fatura 644(75220344) dt 13.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,100 2019-12-26 2020-01-17 116310060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare shpronesim urdh nr10570 dt16.12.19, nr10572 dt.16.12.19, urdh nr 19 dt.8.1.18, nr 809 dt.15.11.19, listepagesa dt.20.12.19 vkm nr 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MAZARS Per Infrast.&Umwelt,Prof.Bohm und Partner Tirane 1,472,406 2019-12-27 2020-01-17 117010060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, tvsh projekt kfw , shkresa nr3596 dt.27.3.19, vkm nr 46 dt.25.1.17, fat nr 5 (49768905) dt.3.12.18, pv dt.21.3.19, shkresa nr 20666/1 dt.22.11.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 26,970 2019-12-26 2020-01-17 115110060012019 Shpenzime per honorare MIE, urdh 10462 dt.11.12.19, nr.10463 dt.11.12.19, urdh nr.263 dt.5.12.19, urdh nr.230 dt.23.11.17, listepagesa dt.12.12.19, vkm nr656 dt.31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 48,190 2019-12-26 2020-01-17 114910060012019 Shpenzime per honorare MIE, urdh 10462 dt.11.12.19, nr.10463 dt.11.12.19, urdh nr.263 dt.5.12.19, urdh nr.230 dt.23.11.17, listepagesa dt.12.12.19, vkm nr656 dt.31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BLEDAR RUSMALI Tirane 221,160 2020-01-16 2020-01-17 117210060012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIE Blerje materiale elektrike, up nr 92 dt 3.12.2019 ftese 5.12.19 procesverbal 6.12.19 fat nr 122 dt 10.12.19(75780325) procesverbal marrje dorzim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 83,000 2019-12-27 2020-01-17 116610060012019 Udhetim i brendshem MIE urdher 10835 dt 24.12.19 listpagese bashkalidhur vkm 997 dt 10.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2019-12-27 2020-01-17 116910060012019 Udhetim i brendshem MIE urdher 10835 dt 24.12.19 listpagese bashkalidhur vkm 997 dt 10.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) T.M.A Tirane 31,120,293 2019-12-27 2020-01-17 117310060012019 Shpenzime gjyqesore MIE PAGESA ZBATIM VENDIMI GJYQESOR M.ALILANJ ETJ URDHER 387 DT 10.10.2019 VENDIM NR 511 DT 31.3.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,500 2019-12-27 2020-01-17 116710060012019 Udhetim i brendshem MIE urdher 10835 dt 24.12.19 listpagese bashkalidhur vkm 997 dt 10.12.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 1,112,000 2020-01-13 2020-01-15 1410060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, terheqje valute autorizim dt 10.1.2020, permbledhese dt.10.01.2020 , autorizim nr 54 dt.06.01.2020
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave