Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 144,000 2018-01-30 2018-01-31 593110140012017 Kancelari Min. Drejtesise kartolina, pv 20.12.2017, fh 26.12.2017, serial 56392730, 56392729
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 75,298 2018-01-30 2018-01-31 590110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, um 7532 dt 11.12.17, pv 13.12.17, ft serial 51147672
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 474,138 2018-01-30 2018-01-31 588110140012017 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise blerje gazoil , kont 4201/1 dt 4.9.17, fh 7.11.17, pv 8.11.17, serial ft 36856423
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 97,800 2018-01-30 2018-01-31 579110140012017 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise lubrifikant auto, up 7731/1 dt 26.12.17, pv 26.12.17, serial 226138602, fh 26.12.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 8,500 2018-01-25 2018-01-30 2010140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 467,921 2018-01-26 2018-01-30 2810140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise pagese energji elektrike Dhjetor 2017, FT 247077849 dt 31.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 57,540 2018-01-25 2018-01-30 2110140012018 Uje Min. Drejtesise pagese Uji Dhjetor 2017, kont.vazhdim nr.4-D-159080-1,ft 1712-159080-1-1 seri 5422913
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAFAELO 2002 Tirane 4,800 2018-01-26 2018-01-30 2610140012018 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise, shpenzim hoteli UM 414 dt 11.01.18, FT 142 dt.13.01.2018 serial 53698281
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 37,762 2018-01-26 2018-01-30 2710140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Paga dieta jashte vendit D.Stillo, autorizim nr 1052 dt 25.01.18, list.bankes dt 26.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,500 2018-01-26 2018-01-30 2510140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit UM 7464 dt 6.12.17, list bankes
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,950 2018-01-26 2018-01-30 2410140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, UM 414 dt.11.01.18, UM 7464 dt.6.12.17, UM 7976 dt.27.12.17, list.bankes dt 26.1.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 103,500 2018-01-26 2018-01-30 2210140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, UM 7464 dt 6.12.17, UM 414 dt 11.01.18, UM 7994 DT 27 12.17 Aut 27/11 dt.27.11.17 UM 7996 DT 27.12.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,500 2018-01-26 2018-01-30 2310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise , Dieta brenda vendit, UM 7464 dt.6.12.17, Aut 6/12 dt 6.12.17, UM 7976 dt 27.12.17, UM 414 dt 11.1.18, UM 7690 dt 15.12.17, aut 5606/6 dt 13.11.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,468 2018-01-24 2018-01-25 1310140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni muaji Dhjetor 2017 E.Kokona, ft serial 2277124885, dt 01.01.2018, kodi abonentit 54433422
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,429 2018-01-23 2018-01-25 1410140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzime celulari T.Vodo, ft nr 2277124877 dt.01.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,350 2018-01-23 2018-01-25 1710140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,100 2018-01-23 2018-01-25 1910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa per komision perkth zyrtare, UM7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.17, listp permbledh , listp bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,700 2018-01-23 2018-01-25 1810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 137,000 2018-01-23 2018-01-25 1610140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagesa komisionesh UM 7841 dt 21.12.17, Urdher 7839/1 dt 20.12.2017, list bankes dt 23.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,400 2018-01-23 2018-01-25 1510140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj, ft nr 238370448 dt.01.01.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,473 2018-01-19 2018-01-23 910140012017 Paga baze Min Drejtesise Diferenca Paga Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,654 2018-01-19 2018-01-23 710140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise Diference Paga Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,846 2018-01-19 2018-01-23 810140012017 Paga baze Min Drejtesise Diferenca Paga Dhjetor 2017, Bordero Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 111/plan 149
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,717 2018-01-19 2018-01-23 1010140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise Diferenca Paga Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,166,724 2018-01-04 2018-01-05 110140012017 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Min Drejtesise Paga Dhjetor 2017, Bordero Dhjetor 2017, Lis.Pages Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 112
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 51,495 2018-01-04 2018-01-05 510140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise Paga Dhjetor 2017, Bordero Dhjetor 2017, Lis.Pages Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 773,960 2018-01-04 2018-01-05 210140012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise Paga Dhjetor 2017, Bordero Dhjetor 2017, Lis.Pages Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,230,398 2018-01-04 2018-01-05 310140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Paga Dhjetor 2017, Bordero Dhjetor 2017, Lis.Pages Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 111/plan 149
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,409,817 2018-01-04 2018-01-05 610140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise Paga Dhjetor 2017, Bordero Dhjetor 2017, Lis.Pages Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 58,500 2018-01-04 2018-01-05 410140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise Paga Dhjetor 2017, Bordero Dhjetor 2017, Lis.Pages Dhjetor 2017, Nr.pun fakt 149/plan 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2017-12-26 2017-12-29 54010140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi zhvillimi i RNSH-se, Korrik 2017, kontrat vazhdim nr.6492/7, dt 01.12.2017, ft seri 28419731, ft seri 28419732, pv dt 8.9.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 59,000 2017-12-20 2017-12-29 52710140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bilete Avioni UM. nr 6268/1 dt 20.11.2017, UP nr.6268/3 dt 21.11.2017, FT nr 146 dt. 04.12.2017 (54223596)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 536,576 2017-12-26 2017-12-29 539101400012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi zhvillimi i RNSH-se, Mars 2017, kontrat vazhdim nr.6492/7, dt 01.12.2017, ft seri 28419705, ft seri 28419706, pv dt 2.5.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 409,957 2017-12-22 2017-12-29 5360140012017 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise shpenz energji elektrike. Fature 242391627 31.08.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,544 2017-12-23 2017-12-29 54210140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise posta sekrete Dhjetor 2017, FT nr.264/5 dt.15.12.2017 seri. 50284581
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 797,200 2017-12-20 2017-12-29 51910140012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Min. Drejtesise sigurimi i godines se Min.Drejtesise UP.5866/1 dt.21.11.2017 FT. nr 26718 dt 24.11.2017 seri 200681715
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2017-12-26 2017-12-29 53810140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi zhvillimi i RNSH-se, Qershor 2017, kontrat vazhdim nr.6492/7, dt 01.12.2017, ft seri 28419733, ft seri 28419734, pv dt 08.09.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 29,995 2017-12-20 2017-12-29 51410140012017 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Drejtesise pritje percjellje Uje, UP nr. 6325/2 dt. 13.11.2017 FT seri 51169183 fh 85 dt 15.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 60,600 2017-12-22 2017-12-29 53010140012017 Uje Min Drejtesise shpenzim Uji Tetor 2017, ft. 1710-159080-1-1 dt.30.10.2017, seri 4938864
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 475,000 2017-12-20 2017-12-29 52810140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bilete Avioni UM. nr 6629/1 dt 9.11.2017, UP nr.6629/2 dt 09.11.2017, FT nr 127 dt. 21.11.2017 (54223578)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave