Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 19,226 2017-11-20 2017-11-23 42310140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH Euralius Shpenzime telefoni, Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr serial 00000002079154916, dt 00.09.2017,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 26,000 2017-11-20 2017-11-23 41810140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - Diference e fatures nr 99 dt.31.05.2017. Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.151 dt. 01.08.2017 NR.31661934
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 7,061 2017-11-20 2017-11-23 42410140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS - pjese kembimi per automjet, Kontrate grant nr.2014/346-900, fature. nr 2017006496/1, date 11.09.2017 nr. serial 121546547
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 450 2017-11-20 2017-11-23 42610140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH Euralius Uje , Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.27783, dt 12.09.2017, nr serial 51169783
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALLFA Tirane 23,881 2017-11-20 2017-11-23 41910140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH EURALIUS -Cartridge 3004 black dhe Cartridge 3004 color . Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.855 dt. 25.07.2017 NR.46222204
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 133,836 2017-11-20 2017-11-22 44610140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise Riparim dhe sherbim automjeti TR0165Z , Fature nr.226138025 dt.31.08.2017, serial 226138025, UP nr.1483/1 dt.09.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 10,296 2017-11-20 2017-11-22 44210140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise Riparim dhe sherbim automjeti AA392PI, Fature nr.226138015 dt.29.08.2017, serial 226138015, UP nr.1483/1 dt.09.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 78,984 2017-11-20 2017-11-22 44110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise Riparim dhe sherbim automjeti TR1561T, Fature nr.12 dt.07.08.2017, serial 30296071, UP nr.1483/1 dt.09.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,641 2017-11-20 2017-11-22 43610140012017 Sherbime telefonike Min.Drejtesise shpenzime celulari - Teuta Vodo
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,400 2017-11-20 2017-11-22 43710140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari Etilda Gjonaj nr regj abonenti 2388316251 Fature nr 217044740 dt.01.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,430 2017-11-20 2017-11-22 44910140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise Abonime Tetor 2017 G-mapo, Kont. nr 8007/2 dt 05.01.2017, fature nr. 615 dt.10.11.2017 (50284837)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 136,974 2017-11-20 2017-11-22 42710140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature Tetor 2017. Fature 724577370 dt.31.10.2017 nr klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 19,010 2017-11-20 2017-11-22 44010140012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min. Drejtesise Sigurim TPL (TR5466L)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 330,677 2017-11-20 2017-11-22 43310140012017 Elektricitet 1014001 Ministria e Drejtesise energji Shtator 2017. Fature 243620340 dt.30.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 182,880 2017-11-20 2017-11-22 43010140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar Tetor 2017. Kontrate 5232 dt.06.03.2017, fature 5038 dt.26.10.2017 (50283638)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,840 2017-11-20 2017-11-22 42810140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature Tetor 2017. Fature 724524126 dt.31.10.2017 nr klienti 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 15,572 2017-11-20 2017-11-22 43910140012017 Shpenzime te tjera transporti MIn Drejtesise Sherbim larje automjetesh, kontrate sherbimi nr.818/2 dt 03.03.2017 UP. nr.848/1 dt.01.03.2017, proces verbal
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 6,870 2017-11-20 2017-11-22 43810140012017 Shpenzime te tjera transporti MIn Drejtesise Sherbim larje automjetesh, kontrate sherbimi nr.818/2 dt 03.03.2017 UP. nr.848/1 dt.01.03.2017, proces verbal
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 64,296 2017-11-20 2017-11-22 44510140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise Riparim dhe sherbim automjeti TR1562T , Fature nr.226138032 dt.04.09.2017, serial 226138032, UP nr.1483/1 dt.09.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,847 2017-11-20 2017-11-22 43110140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonim shtypi Tetor 2017. Kontrate 8007/2 dt.05.01.2017, fature 611 dt.10.11.2017 ( 50284833)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,912 2017-11-20 2017-11-22 42910140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Sherbim poste Sekrete Tetor 2017.fature nr. 223/s dt.25.10.2017(50284538)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 71,304 2017-11-20 2017-11-22 44410140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise Riparim dhe sherbim automjeti TR3146M - AA543RP, Fature nr.226138031 dt.04.09.2017, serial 226138031, UP nr.1483/1 dt.09.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 61,680 2017-11-20 2017-11-22 44310140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise Riparim dhe sherbim automjeti TR5466L, Fature nr.226138026 dt.31.08.2017, serial 226138026, UP nr.1483/1 dt.09.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 408,900 2017-11-13 2017-11-14 41710140012017 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Paradhenie dieta jashte vendit, Urdher nr. 6629/1 dt. 09.11.2017,Urdher nr. 6511/3 dt.03.11.2017,Urdher nr.6042/3 dt.18.10.2017,Urdher nr.4475/11 dt 28.09.2017, kursi i blerjes 1euro=136.3, shuma ne euro 3000
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,712 2017-11-10 2017-11-13 4161014001 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Paradhenie dieta jashte vendit, Urdher nr. 6629/1 dt. 09.11.2017, bordero dt. 10.11.2017, kursi i blerjes 1euro=136.3, shuma ne euro 240
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 512,488 2017-11-10 2017-11-13 4151014001 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Paradhenie dieta jashte vendit, Urdher nr. 6629/1 dt. 09.11.2017, bordero dt. 10.11.2017, kursi i blerjes 1euro=136.3, shuma ne euro 3.760
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 73,071 2017-11-07 2017-11-09 40910140012017 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzim telefoni fat. nr 724412970, dt 30.09.2017, Nr. klient 310001696716,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,256 2017-11-07 2017-11-09 41310140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise Shpenzim Postar Fatur. nr. 203/5 dt. 25.9.2017 Seria 50284518
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2017-11-07 2017-11-09 40810140012017 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise Dieta brenda vendit T. Gogu, Autorizim nr.13/10 dt. 13.10.2017,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2017-11-07 2017-11-09 41010140012017 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzim telefoni fat. nr 724395705, dt 30.09.2017, Nr. klient 110000073411, kontrate dt.04.11.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2017-11-07 2017-11-09 40710140012017 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise Dieta brenda vendit V.Jarani, Autorizim nr.13/10 dt. 13.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 23,340 2017-11-07 2017-11-09 41210140012017 Uje Min. Drejtesise Shpenzim Uji Gusht 2017 , Kontrate ne vazhdim nr. 4-D-159080-1, Fature nr. 1708-159080-1-1 dt . 24.08.2017, Seria 4334145
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,000 2017-11-07 2017-11-09 40610140012017 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise Dieta brenda vendit Sh.Pasha, Autorizim nr.13/10 dt. 13.10.2017, Autorizim nr, 05/10 dt. 05.10.2017, Autorizim nr 17/10 dt. 17.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,220 2017-11-07 2017-11-09 40510140012017 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Shpenzim Telefoni Arben Isaraj, Nr. rregj Abonentit 211344549320, Fature nr. 217023220 dt. 01.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 28,332 2017-11-07 2017-11-09 41110140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonime Shtator 2017. Kontrate sherbimi 8007/2 dt.05.01.2017, fature 562,563 dt.13.10.2017 (50284784,50284785)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 436,686 2017-11-07 2017-11-09 41410140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Shpenzim sherbim postar, muaji Gusht, Shtator 2017, Fat nr. 4211 dt. 26.08.2017 seria 50283811, fat.nr 4620 dt 26.09.2017 seria 50294620
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 894,668 2017-11-01 2017-11-03 39910140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan135/118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,771,976 2017-11-01 2017-11-03 39710140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan135/118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,202,649 2017-11-01 2017-11-03 40110140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan135/118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,740 2017-11-01 2017-11-03 40210140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan 10/ fakt 8, pumonjes me kontrate , VKM nr 7 dt 16.01.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave